Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Aralka

Post autor: Aralka »

No fajne, fajne. ładna grafika. Postacie trochę wyprane z osobowości.
Utknęłam przy tym, że nie mogę użyć czaru mini na reszcie drużyny. Mam jednego white maga. Tą dziewczynkę. I ona zaczarowała czarem mini Luneth, i on się zmniejszył. Ale jak zmniejszyć resztę? :( Bo juz nie mogę użyć 2 raz czaru Mini.

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 00:32 ]
Sorrki, już się zmniejszyłam, ale teraz nie mogę znaleźć tego 2 lasu :(
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Aralka pisze:No fajne, fajne. ładna grafika. Postacie trochę wyprane z osobowości.
To fakt. Jakos nie tryskaja indywidualnoscia poza wygladem. Ale pamietaj scenariusz ten jest - jak juz mowilem - prawie 1:1 kopia III z epoki NES. Mam wrazenie, ze to byly czasy kiedy rpegi wlasnie mialy tego rodzaju uniwersalno-bezpolciowe postacie. Czy to ograniczenie umyslowe tworcow, czy 8-bitowa pojemnosc, to ja nie wiem. Zaangazowanie zalezalo od wyobrazni gracza bo scenariusz jako literatura byl minimalny.

btw. domyslam sie, ze sie domyslilas, ze te czary (mini) mozesz uzyc jednym zamachem dla wszystkich...? ;)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Aralka

Post autor: Aralka »

Tak, tak, tak, tylko, że tego lasu drugiego znaleźć nie mogę... :(
Idę na południe, chodzę po tych drzewach i lipa =(
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Wydaje mi sie, ze mie ma tam duzego pola manewru. Las jest przeciez maly, nie?
Przeczesalas wszystko? Wszyscy sa mali? Zacznij od polodnia zygzakiem to znajdziesz na pewno. Nie powinno zajac to wiecej niz minuta (nie liczac walki).
Powodzenia :)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Aralka

Post autor: Aralka »

Już się udało =P
A teraz jestem po walce z taką dużą jaszczurą, pływam sobie statkiem i odwiedzam różne domki. A, mam pytanie. Skąd wziąć więcej phoenix down? Kupić się nie da oO

[ Dodano: Pon 02 Lip, 2007 21:58 ]
Ej...DS mi się psuje. Jak przechodzi w FF III w walkę, to mi sie już drugi raz zacięło...!!! :(
Czy też wam się coś takiego zdarzyło.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Z tego co pamietam to phoenix down chyba nie da sie kupic w III. Chyba w oryginale tez tak bylo. Jest ograniczona ilosc tego itemu na swiecie i koniec. i tu sie klaniam tworcom, ze nie zrobili inaczej. Bo dzis (np. XII), za czesto i za latwo mozna sie doexpowac i osiagnac statusy super-ultra-niezwyciezone, nakupic towaru ile wlezie i jestes bezpieczny. Tylko gdzie tu przygoda? W III zdobedziesz 15-20 phoenix down na swojej drodze, chyba... i trzeba glowkowac przed uzyciem tego itemu. jak sie zapas skonczy to nie ma zmiluj. (chyba) :P

Moj DS ma sie dobrze :smile: To znaczy nie zacina sie w trakcie walki. Jesli z innymi grami nie masz problemu to moze cos nie tak z FFIII?

Probowalas juz te korespondencje (mailowanie przez Moogli) przez net? Dziala to w Polsce?
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Aralka

Post autor: Aralka »

Ale jakie moogle? :P
A potem White Mag nie będzie miał Life???

[ Dodano: Wto 03 Lip, 2007 12:40 ]
Ah, no i jeszcze jedno. Jak jedno mi zemrze, a nie mam phoenix down?
To co mam robić?
No bo, rest nic nie daje, ani save też nie...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Nie wiem czy to dobre miejsce na Q&A ale nie zauwazylem innego wiec odpowiem. (Chyba tworzenie osobnego topicu o remake'u III to juz przesada, w koncu az tak sie nie rozni od starego)
Aralka pisze:Ale jakie moogle? :P
Takie male stworki. Siedza w miescie. Nie zagadalas nigdy? (ta funkcja z mailowaniem chyba w starym III na NES nie bylo :P )
Aralka pisze:A potem White Mag nie będzie miał Life???
Bedzie.
Aralka pisze:Jak jedno mi zemrze, a nie mam phoenix down?
To co mam robić? No bo, rest nic nie daje, ani save też nie...
Ale w miescie sa takie "swiete studnie" (?). Dzialaja ozywiajaco :)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Aralka

Post autor: Aralka »

Te fontanny co dodają MP i HP? Czy nie...? ^^"''
No z mooglem gadałam, coś tam wysyłałam, ale zbytnio nie wiem o co w tym chodzi XD
O to dobrze, że white mag będzie miał. Znowu się zacięłam i nie wiem co dalej XDD
Glacial

Post autor: Glacial »

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to final fantasy 4 już jest do nabycia w Polsce ?
http://www.youtube.com/watch?v=3NYrlyNw ... ed&search=
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Glacial pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to final fantasy 4 już jest do nabycia w Polsce ?
http://www.youtube.com/watch?v=3NYrlyNw ... ed&search=
już? FF Anthology można było kupić w Polsce już jakieś 5-6 lat temu. teraz musisz szukać na Allegro albo w jakichś sklepach internetowych.
a filmik to intro + film z zakończenia do PSXowej wersji FFIV
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Gdy ostatnio byłem w MediaMarkcie, to widziałem FFIV na GBA.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ababeb pisze:Gdy ostatnio byłem w MediaMarkcie, to widziałem FFIV na GBA.
Tylko że w tej wersji przecie nie ma tych filmików :P Ta gra... remake jest dość nowy, więc raczej normalka, że jest cały czas w sprzedaży :> FF Anthology trudno bedzie znaleźć... allegro to najlepszy sposób imo...
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Oj, Ocaj, czepiasz się szczegółów. :roll:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Glacial

Post autor: Glacial »

wiec zaczynam szukać FF Anthology
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”