Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

to Gungnir - drugi. pierwszy ukradłem Odinowi. ten z dropa ma poniżej 2% więc to WIELKI fuks.

co do Zeldy, czasem mnie kusi podobnie jak Castlevania. ale:

Breath of Fire
Final Fantasy
Suikoden

trzy serie to już trochę dużo. a jeszcze dochodzą inne JRPG na PS1/PS2 i różnego rodzaju znaleziska na NES, SNES, Genesis, PC DOS czy inne perełki. nie mówiąc o innych grach nie będących J/RPGami.
ładowanie się w kolejną wielką serię byłoby zabójstwem dla mnie i mojego portfela.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Sogetsu pisze:to Gungnir - drugi. pierwszy ukradłem Odinowi.
nieczytelna fotka więc strzelałem. A masz już te cebulowe narzędzia?
Sogetsu pisze:co do Zeldy, czasem mnie kusi
jeśli chodzi o Phantom Hourglass (choć oficjalnie jest to kontynuacja) można spokojnie zacząć grać od niej i na tym poprzestać. Tak tylko mówię.. jakbyś zdanie zmienił XD Naprawde fajna jest zabawa na online, ale niestety duzo jest cheaterów więc lepiej pograć z kimś kogo się troche zna.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Schrödinger pisze:nieczytelna fotka
niestety, mój keitai robi kiepskie zdjęcia przy słabym świetle
Schrödinger pisze:A masz już te cebulowe narzędzia?
niedługo zacznę zbierać. przy pierwszym podejściu trafiło mi się kilka tarcz od Yellow Dragons w Syrcus Tower. teraz, kiedy mam już dostęp do ???? będzie łatwiej i szybciej bo tam losowe starcia są tylko ze smokami.
Schrödinger pisze:jakbyś zdanie zmienił XD
jakby co to dam znać xD
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

mogli byscie dodac moj code? ja dodam wasz jak do moogla dojde :P
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

ja Twój już mam, chyba że masz nowy kod? (próbowałem sprawdzić, ale wyświetla już tylko nick)
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

caly czas ten sam :P

PS nie mam wi-fi tylko internet bezprzewodowy :P
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Qrde, jak to jest z tymi FC? Jest w ogóle jakiś podział na wersje NTSC, PAL? Bo próbowałem wpisać kod od kolegi i nie dało rady. Było napisane, ze kod jest nieprawidłowy czy coś. On miał to samo próbując wpisać mój. No i jedyny szkopuł w tym, że on nie miał oryginała. Czy to może być przez to?

W ogóle... skończyłem w końcu FFIII. Dark Cloud pobity postaciami na 59-60Lvlu. No i walka była duuużo ciekawsza niż ta z wersji na NESa... Chmurka dostała nieco więcej ataków :]

I teraz jakby tu odblokować ten dodatkowy dungeon.... -_-
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:Qrde, jak to jest z tymi FC? Jest w ogóle jakiś podział na wersje NTSC, PAL? Bo próbowałem wpisać kod od kolegi i nie dało rady. Było napisane, ze kod jest nieprawidłowy czy coś. On miał to samo próbując wpisać mój. No i jedyny szkopuł w tym, że on nie miał oryginała. Czy to może być przez to?
jak już pisałem, FC z wersji Euro działają tylko z FC z tej wersji, podobnie jest w pozostałych przypadkach. z tym piratem może być też inna sprawa. otóż, każdy kod generowany jest dla konkretnej pary gry i konsoli. czyli nawet mając swój FC, to przy zmianie konsoli trzeba wygenerować nowy. z piratami być może jest tak, że kopia, z której są zpiracone ma już swój kod. ale to są tylko moje domysły.

co do dodatkowego dungeonu - nic ciekawego. niewielka jaskinia z kamiennym podestem, na którym walczy się z Iron Giantem. tylko, żeby się z nim zmierzyć trzeba mieć postacie najlepiej na 99 poziomie a i tak ponoć trzeba spamować elixiry i Curaje. w jaskini można też spotkać smoki, które dropują onion equipment. problem w tym, że dość rzadko się to zdarza - najczęściej wypada elixir.
a samo dalsze pakowanie, zdobywanie unikalnego ekwipunku to praktycznie sztuka dla sztuki. oprócz Iron Gianta po przejściu gry nie ma żadnych wyzwań a żeby móc się z nim zmierzyć trzeba spędzić naprawdę kawał czasu na żmudnym pakowaniu.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

no nareszcie zdobylem Onion Knight'a .. ktos dostal dzisiaj 7 nie zawierajacych w ogole sensu meili ;) haha
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Skrabson pisze:no nareszcie zdobylem Onion Knight'a .. ktos dostal dzisiaj 7 nie zawierajacych w ogole sensu meili ;) haha
jeśli to ja to jutro odbiorę XD
był trick z przestawianiem czasu do przodu?
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

nie ja poprostu wyslalem meila wylaczylem konsole na godzine potem wlaczylem i wyslalem nastepego i tak dalej :P w miedzy czasie miedzy innymi pogrywalem sobie w Crasha i MarioPokera z New Super Mario Bros. xD
dorian

Post autor: dorian »

Hej, premierę niedawno miało Final Fantasy Crystal Chronicles: The Rings of Fates - pogrywa już ktoś w ten tytuł?
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

jezeli chodzi o Final Fantasy Crystal Chronicles: The Rings of Fates to chyba nie ten temat bo ten jest o remake'ach a FFCCtRiF to chyba nowa czesc?
a tak ogolnie to ja nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:a samo dalsze pakowanie, zdobywanie unikalnego ekwipunku to praktycznie sztuka dla sztuki. oprócz Iron Gianta po przejściu gry nie ma żadnych wyzwań a żeby móc się z nim zmierzyć trzeba spędzić naprawdę kawał czasu na żmudnym pakowaniu.
oj tam... przynajmniej potem odstawię grę na półkę ze świadomością, ze wycisnąłem z niej ostatnie soki :] A pakować można na wykładach XD Nic.. poczekam aż będę miał WiFi w domu _^_
Skrabson pisze:jezeli chodzi o Final Fantasy Crystal Chronicles: The Rings of Fates to chyba nie ten temat bo ten jest o remake'ach a FFCCtRiF to chyba nowa czesc?
Ano. To prequel do FF:CC z Game Cube'a. Jeszcze ma wyjść sequel na Wii... Ta seria jednak jakoś mnie w ogóle nie interesuje...
Skrabson pisze:a tak ogolnie to ja nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego
Nie Ty jeden _^_
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:oj tam... przynajmniej potem odstawię grę na półkę ze świadomością, ze wycisnąłem z niej ostatnie soki :] A pakować można na wykładach XD Nic.. poczekam aż będę miał WiFi w domu _^_
same here. właśnie dopiero wtedy FFIII się sprawdza jako gra na handhelda. włączysz na chwilę, ubijesz kilka potworków i wyłączysz. a na wykłady DS nadaje się jak nic - bazgrając rysikiem po ekranie wygląda się jakby się notowało :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”