Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Isia pisze:Dajcie żyć, są gusta i guściki. De gustibus non est disputandum.
Prawda ci to, ale to ucinacz wszelkich dysput Isia _^_
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

gusta gustami, ale z wypowiedzi Aeth wynika, że ona utożsamia niską rozdzielczość (a co za tym idzie mniejszą paletę barw) z brakiem estetyki. a to już jest bzdura po prostu. wynikało by z tego, że kiedyś gry były nieestetyczne :lol:
poza tym grafika gier z GBA czy ze SNESa aż tak się nie różni znowu. GBA to przecież tak trochę lepszy SNES. fakt, że procesor graficzny ma ponoć bardzo dobry (tak twierdzi kumpel komputerowiec, ja nie znam się na sprzęcie) ale jego możliwości są ograniczone rozdziałką ekranu.
Aeth

Post autor: Aeth »

No tak, najlepiej skupić się na jednym fragmencie wypowiedzi i puścić w kompletne zapomnienie inne :wink:
Grafika i estetyka idą swoją drogą i może zostawmy już ten temat, bo wynika z niego jedynie konflikt poglądów. Moim zdaniem owszem - kiedyś gry były nieestetyczne, ale kiedyś technika nie była jeszcze tak zaawansowana jak dzisiaj, wobec czego nie zwracało się na taki szczegół uwagi. W obecnych jednak czasach patrzy się na to jednak trochę inaczej - a przynajmniej ja tak patrzę. Od gry wymagam nie tyle dobrej grywalności, ciekawej i intrygującej fabuły i rozwiniętych bohaterów, ale również przystępnej formy, a remaki Finali na GBA te warunki spełniają dla mnie w większym stopniu, niż ich oryginalne poprzedniki na SNESa. Fakt faktem, że mogłyby być o wiele lepsze, ale i tak gra mi się w nie lepiej, niż na emulatorze SNESa. Grafika jest tu tylko jednym z elementów świadczących dla mnie o całości. I cóż, to po prostu tyle.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Aeth pisze:rafika jest tu tylko jednym z elementów świadczących dla mnie o całości. I cóż, to po prostu tyle.
Niestety jak na razie pokazałaś, że wręcz grafika ma tu dla ciebie decydujące znaczenie.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Aeth

Post autor: Aeth »

Bo jak do tej pory większość ogólnej dyskusji w tym temacie opiera się na krytykowaniu grafiki w remakach:wink:
Nie da się nie zauważyć, że jest to tutaj dominującym punktem zaczepienia w ocenianiu remaków, wobec czego trudno się dziwić, że i ja swoje słówko na ten temat wtrąciłam. Z tym, że podeszłam do tego z trochę innego punktu widzenia :wink:
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Trochę starego i nowego infa na temat Final Fantasy 6 Advance:

http://gonintendo.com/?p=8921
na tej stronie możemy znaleźć screeny z nowymi esperami, które zostały do tej pory zapowiedziane - czyli Gilgamesh, Leviathan i Jumbo Cactuar

http://jeux-france.com/blog132017_Blakguy
na tej stronie jest kolekcja screenów z FF6:A. Co ciekawe na jednym z nich widać kolejnego nowego (czwartego już) espera, którym jest Diablos (drugi rząd, trzeci screen od lewej)

Oprócz nowych esperów wiadomo tez że do gry dodany zostanie dodatkowy duengon, który będziemy zwiedzać przy pomocy trzech drużyn (podobnie jak w Kefka's Tower). Oczywiście na końcu czekać będzie nowy, super-trudny boss

To jak na razie tyle ... stay tuned for more :-)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=146144387

jeśli ktoś nie może się doczekać europejskiej premiery...
siudym

Post autor: siudym »

Przyjemnie bedzie pograc znowu w FF5 i FF6 na GBA :) Niestety obie wersje maja male wady w stosunku do org. na SNES - kiepskiej jakosci muzyke :?
Niestety GBA ma spore problemy z konwersja muzyki w portach gier ze SNES'a na GBA. No ale to przeboleje ;)
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Ponieważ jest już długo po premierze japońskiej Final Fantasy VI, to można tylko nadmienić że super-bossami w Dragon's Cave są: Kaiser Dragon i Omega Weapon

Ponadto w grze dostępny jest mały quest o nazwie Battle Rush, gdzie masze postacie muszą stoczyć 100 walk, jedna po drugiej.
You know what the say ... the more, the merrier!
(I'm back)
lowca00

Skond Morzna Pobrać Fajnale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: lowca00 »

Wszystkie fajnale jakie wyszły na PSX można pobrać z następującej strony: ***


I: a Stond morzna pobrać Regulamin: http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?t=448 ;) A wszystkie gry znajdziesz tutaj : www.google.pl
Ostatnio zmieniony czw 11 sty, 2007 13:05 przez lowca00, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

odsmażając problem grafiki w original'u i remake'u...
tak wlasnie snuje sie po FF3 na DS i musze przyznac, ze mi tez raczej odpowiada nowa grafika. na pewno granie w rpga na minikonsoli tez zmienia wrazenie. co prawda nigdzie nie wychodze z DSem (jedynie turlam sie z jednej kanapy na druga i do lozka i do kibla) ale totez zupelnie co innego niz siedzenie przed ekranem. jak probuje sobie wyobrazic, ze mam znowu grac w FF3 (NES) gapiac sie w monitor to raczej bym nie skorzystal.
moze wlasnie dlatego, ze jest to remake. troche tak jakbym czytal stara dobrze mi znana ksiażke. a i poręczność ma znaczenie jak sądze.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Viking
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 11:30
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Viking »

czy orientuje sie ktos kiedy bedzie przemiara FF6 ADVAnce?
you need to rise up and personalize your existence you need to wake up and activate the dreams of your soul idle, revolt, hero, your hero is yourself !
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Japonia - 30.11.2006r.
USA - 05.02.2007r.
EU - II połowa 2007r. (może wcześniej... jeszcze nie ogłosili)

Źródło: www.gamefaqs.com
Aralka

Post autor: Aralka »

I jak? Kupił ktoś Final Fantasy III na DS'a?
Ja właśnie kupiłam i już utknęłam :PPP
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

No i jak? Opisz jakies wrazenia. Mi trojeczka towarzyszy przez cala podroz ale nadal nie skonczylem :shock:
Jak utknelas to zobacz opis przejscia starej III. Prawie ten sam scenariusz.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”