Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mnq
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 19:30
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: mnq »

http://pl.youtube.com/watch?v=wpgQ_Zzj7AQ << świetna rzecz, zastanawiam się czy z tego projektu będzie coś więcej. Całość prezentuje się bardzo ciekawie, zwłaszcza limity.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że to tylko filmik - a nie żaden remake gry - albo coś ? :lol:

Na jego Blogu można zobaczyć też jego wariacje na temat innych gier xD
http://thetong.exteen.com/20080228/resi ... zx-edition
http://thetong.exteen.com/20070703/fina ... sy-tactics
Awatar użytkownika
mnq
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 19:30
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: mnq »

Tak zauważyłem, że to tylko filmik, nawet na początku jest chyba napis "tech-demo" lub coś w tym guście. Niemniej, całkiem w pytkę to wygląda i dobre pomysły na limity :]
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

z powodu ze nie znalazlem nigdzie w sklepie FFIV zamowilem sobie wersje amerykanska ...
wiec FFIVDS w porownaniu do FFIIIDS wymiata totalnie .. FFIII moze sie schowac :P

jak narazie nie doszedlem daleko ale gra jest super, z poczatku meczace sa walki na 2 ekrany gdzie na gornym jest sama walka a na dolnym statystyki i tak dalej .. ale mozna sie przyzwyczaic .. . ktos jeszcze kto w to gral?

jak znajde wersje europejska to chyba sobie i tak kupie
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Wersja europejska jest do zamówienia na Ultimie i Allegro
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

nie mieszkam w polsce
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

To eBay czy coś innego w tym stylu. :roll:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
albi1996

Post autor: albi1996 »

Ma ktoś info o Final Fantasy VI Afvanced na GBA :?:
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Remake'i FF na GBA, DS etc.

Post autor: andchaos »

A ja się już obawiałem że stronka padła, bo przez jakiś rok nie mogłem wejść na kryptę, ale widocznie albo wam domena się zablokowała albo mój dostawca neta was cenzurował, tak czy owak, fajnie widzieć ze stronka dalej jest :D

A bardziej w temacie, 28 lipca Square Enix opublikowało swoją nową wersję klasycznej serii Final Fantasy Pixel Remaster, a to znaczy że części 1-6 dostały odnowioną szatę graficzną i są obecnie ogrywalne w nowej wersji z wide-screen na Steam. Ogólnie wygląda to dosyć solidnie, i bardzo fajnie że jest klasyczne menu, a nie te androidowe buttony. Czy jakieś konkretne zmiany gameplayowe zostały wprowadzone narazie nie wiadomo, oglądnełem streama z FF3 Pixel Remaster na twitch i troszkę zmian nazw powprowadzali, np. Atom Edge Odina nazywa się teraz zankentsuken, troszkę dziwna ta zmiana w wypadku FF3, bo zankentsuken to był atak instant death a Atom Edge porostu zadaje obrażenia na wszystkich. Ogólnie nie wydaje się by poza dostosowaniem nazw i odnowionej grafiki coś zmienili lub dodali.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remake'i FF na GBA, DS etc.

Post autor: Jaco »

Hehe, pewnie trafiłeś za każdym razem na brak opłaty domeny or sth. Ale fakt, ostatnio coś długo stronka nie działała.

No właśnie, niby te remastery bazują na oryginałach (NES, SNES). Ciekawe w takim razie, czy chociaż bugi ponaprawiali (niedziałający stat INT w FFI czy bug Vanish + Doom w FFVI).

Ja tam raz na jakiś czas ciągle do tych starych FFów wracam, ostatnio nawet FFVI na GBA przechodziłem. Coś czuję, że prędzej czy później się skuszę na te remastery, ale pewnie jak już będą spore obniżki cen (gram ostatnimi laty mało, gier mam ze sto na różne platformy, które czekają na... emeryturę chyba). Ale chyba w pierwszej kolejności bym chętnie zagrał w odświeżone FFIII 2D. Mimo że przeszedłem już kiedyś wersję na NESa (w 2007, pierwszy rok studiów XD).
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Remake'i FF na GBA, DS etc.

Post autor: Sephiria »

Jaco pisze: pt 30 lip, 2021 22:36 Hehe, pewnie trafiłeś za każdym razem na brak opłaty domeny or sth. Ale fakt, ostatnio coś długo stronka nie działała.
Zgodnie z tym, co mi Krakers mówił, to wystąpił błąd po stronie hosta. Trochę trwało zanim Krak uporał się z projektami w pracy, by zając się Kryptą i trochę zajęło hostowi by naprawić swój błąd.

Na marginesie: kto prowadzi fan page'a na Krypcie? Bo raz, że przydałoby się puścić tam posta, że już działamy, a dwa: trzeba by było pomyśleć nad lepszą koordynacją tego co się dzieje na stronie i na fan page'u.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remake'i FF na GBA, DS etc.

Post autor: Jaco »

Sephiria pisze:Na marginesie: kto prowadzi fan page'a na Krypcie? Bo raz, że przydałoby się puścić tam posta, że już działamy, a dwa: trzeba by było pomyśleć nad lepszą koordynacją tego co się dzieje na stronie i na fan page'u.
Dunno, obstawiam Darka albo Gveira. Napisałem już tam do "niego" na Messangerze. Przekazałem też Twoje uwagi co do koordynacji i by sumie to najlepiej Tobie dać admina tam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”