Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Vincent Valenti

Post autor: Vincent Valenti »

ja najbardziej lubie:
J-E-N-O-V-A<FF-VII>
Cid's Theme<FF-VII>
Weapon Raid<FF-VII>
Dont be Afraid<FF-VIII>
Fighting<FF-VII>
Boss Fight<FF-VII>
Gold Saucer<FF-VII> xD
the chosen by the planet<FF-VII>
Aeriths theme<ff-VII>
Hurry Faster<ff-VII>
Maybe im a lion<ff-VIII>
the man with the machinegun<ff-VIII> xD
to zanarkand<FF-X>
no i motyw aurona&jechta :)
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Mnie najbardziej urzekła muzyka podczas podczas random walki w FFX. Nadawała klimatu walce, nie-za-smutna, nie-za-wesoła i te fanfary na końcu. Aż czujesz, że jesteś dumny/a ze zwycięstwa!!! XD
Wiziu

Post autor: Wiziu »

Mi bardzo sie podobał kawałek kiedy walczylo sie z final aeonem braski w FFX, taki inny z wokalem^^ niz reszta oprawy dźwiekowej. Czy ktos wie jak sie nazywa ten utwor albo skad go wziac?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Otherworld.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

No i nawet wykonany przez Rammstein ;)
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Tifa

Post autor: Tifa »

Ja najbardziej lubię:
~> Aeris Theme
~> Tifa's Theme
~> J-E-N-O-V-A
~> Cosmo Canyon
~> One Winged Angel
~> FF VII Main Theme
~> FF VII Boss Battle
~> FF VIII Boss Battle
~> Tidus and Yuna's

GGY: Argumenty, choćby minimalne, mile by były widziane -_-'
Luci: Nie czepiaj się. W tym temacie trudno podać jakikolwiek argument poza 'bo tak', i mało kto to robi.
Ostatnio zmieniony czw 16 sie, 2007 14:33 przez Tifa, łącznie zmieniany 2 razy.
Ziemnior

Post autor: Ziemnior »

Motyw J-E-N-O-V-Y z ff VII rox bo pasuje do mojej osoby :x


GGY: Argumenty! -_-
Ostatnio zmieniony pt 17 sie, 2007 17:05 przez Ziemnior, łącznie zmieniany 1 raz.
Sephirothe

Post autor: Sephirothe »

Mi sie najbardziej podobaja :
(FFX-2) Demise - szczegolnie motyw pomiedzy 0:47 a 0:57
(FFVIII) Liberi Fatali - pierwszy utwor z FF jaki uslyszalem w zyciu :) , i wszystkie utwory od wtargniecia do Lunatic Pandora pod koniec 3CD az do konca gry
(FFX) Servants of the Mountain, A Contest of Aeons, Final Battle (za caloksztalt), Otherworld (to chyba Rammstein "robil", chociaz moge byc w bledzie) i Skies From Above (ale tylko w wykonaniu The Black Mages)
(FFXII) Prelude (uwielbiam ten utwor w tej czesci FF), Seeking Power i Esper.
(FFIX) Battle Theme
(FFVI) Boss Battle Theme
(FFV) Doslownie wszystkie utwory
(FFIII) The Rocking Grounds
Przerobki utworow z FF w wykonaniu The Black Mages
(KH2) Dearly Beloved, Passion (Kingdom Orchestra Instrumental Version), Sanctuary (Intro Version), Dive Into The Heart -Destati-, Roxas, Organization XIII, The Home of Dragons, Vim and Vigor, Night of the Cursed, He´s a Pirate, The Corrupted, Hazardous Highway, This is Halloween, Byte Bashing, The 13th Dilemma, One Winged Angel, Sacred Moon, Deep Drive, A Fight to hte Death, Fantasia Alla Marcia for Piano, Chorus and Orchestra, Destiny Islands, Dearly Beloved -Reprise- i utwor z sekretnego zakonczenia w KH2 FM+
(KH Rmx) End Cameron Goss - End of the World (A dArkness in Every Heart), Above the Rising Falls (OC Remix), Riku - Kinggdom Hearts Mix
I do tego dochodza gry z serii Atelier Iris, Castlevania, Gradius i wiele, wiele innych... (ups, chyba troche z tematu zeszlem :razz: )


GGY: Ok, ale DLACZEGO Ci sie podobają? -_- Bo wymienić tytuły i momenty, to kazdy potrafi.
Ostatnio zmieniony sob 26 sty, 2008 18:58 przez Sephirothe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Hyh a motywach gdy jest Game Over to się zapomniało?? :P Zdecydowanie pod tym względem pasuje mi FF7 tytułów jest wiele tej muzyczki: ,,Continue'', ,,Game Over Theme'', ,,Death Theme'' ,,Over theme'' w każdym razie nieważne liczy się to, że utworek jest świetny i pasuje do klimatu tej części ale wadą jest jego krótkość. Świetnie wkomponowuje się przy grze na pianinie (sam próbuje coś wykrzesać na moim keyobardzie :)). Warto zginąć w 7 chociaż raz żeby to usłyszeć w innych częściach game overy były zdecydowanie gorsze.
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

...Oczywiście "One winged angel", to absolutny nr.1 ten patos, chury i przepiękne smyczki, nawet dziś przechodzą mnie ciary jak słucham tego utworu. "Liberi fatali" ma drugie miejsce w mym osobistym rankingu, świetnie pasował do intra FFVIII i pamiętam, że zanim jeszcze gra wpadła mi w ręce to dla tego utworu mogłem oglądać ten filmik w nieskończoność ( był dodany do jakiegoś płytki z demkami ). Dodam jeszcze "Maybe im a lion" i motyw z walki z final aeonem Braski z FFX.
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
Eufina de Silva

Post autor: Eufina de Silva »

U mnie motyw z final fantasy 7 "One Winged Angel" podczas walki z Sephirothem,oraz z final fantasy 8 utwór "Eyes on Me",który leciał pod koniec trzeciej płyty kiedy to Squall i Rinoa lądowali statkiem Ragnarok na ziemię :)

GGY: ARGUMENTY gdzie? >>
Ostatnio zmieniony sob 02 lut, 2008 18:44 przez Eufina de Silva, łącznie zmieniany 1 raz.
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Według mnie Harvest z FF5(np.miasto Quelb)moja ulubiona z wszystkich FF no i też z 5 dear friends.
CorTa

Post autor: CorTa »

moje ulubione to:
Cosmo Canyon FF7
Zidane's motif FF9
Dali Village FF9...

ogólnie muzyka Uematsu robiona do finala jest bardzo klimatyczna i poruszająca, polecam ;)
Solenne

Post autor: Solenne »

Też mam swoje ulubione utwory w FF, ale nie chce mi się teraz ich pisać ;]

Mam za to pytanie, czy ktoś na swoim zacnym komputerze posiada nuty, do utworów z FF, ale tych śpiewanych ;] nie granych na instrumentach.
Nie chodzi mi o stronki internetowe, bo szukać na nich niczego nie umiem :) więc proszę Was o pomoc :)

pozdrawiam :)
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

Otherworld nie jest wykonywany przez rammstain :evil:

a ulubiony kawalek to chyba Clash On The Big Bridge - Final Fantasy V ^^


GGY: ARGUMENTY?
Ostatnio zmieniony sob 05 kwie, 2008 21:36 przez Skrabson, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”