Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Kermi pisze:Ivy - mi się wydaje, ze na PC'ta są tańsze gry niż na PSX'a...
Wystarczy popatrzeć na przykład Allegro - FF7 na peceta kosztuje więcej niż na PSX'a, naprawdę. Komputerową wersję trudniej zdobyć, uwierz mi. Bardziej opłaca sie chyba grać na emulatorze.
--eot --
Kermi pisze:VII w ogóle ma same extra muzyczki...
Wymień mi FF-a, w którym były by złe utwory... Nie liczę FFX-2, (choc i tak muzyka się może tam spodobać, ale to nie to samo)ponieważ inni ludzie odpowiadają za oprawę dźwiękową.

Nawet starsze Finale maja świetne utwory, które zapadają w pamięć. Czasami może denerwują, bo to w końcu słaba jakość, ale potrafią być świetne. Jedne z moich ulubionych to "Aria de Mezzo Caratere" z ff6, albo "Dear Friends", czy "Pirates Ahoy!" :P z ff5. (ff4 nie pamietam) Na razie się nie orientuję w nazwach, wypiszę w swoim czasie :]

Szukałam niedawno pewnego utworu z ff5 - prawdopodobnie był to "What?", ale przesłuchiwałam tak słabą wersję, że szkoda mówić :P Domyślać się trzeba...
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

W starsze FF nie grałam, ale chyba było tam tak, ze każde miasteczko miało taką samą muzyczkę, co?? w jaskiniach też zbytnio nie były zróżnicowane... No, a tak - każdy final'ek ma extra muzyczki, ale mi najbardziej się podobają z VII (bo to moja ulubiona część) :D
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Kermi pisze:W starsze FF nie grałam, ale chyba było tam tak, ze każde miasteczko miało taką samą muzyczkę, co?? w jaskiniach też zbytnio nie były zróżnicowane...
Wbrew pozorom, nie było tak źle. Zależało od miasta. W ff5 spokojne wioski posiadały podobną muzykę, a takie ogniste Karnak przypominało ciągłe dudnienie (i trzeba było przyciszyć trochę :lol: ). Niektóre były piękne. Na przykład pewnemu laskowi, po którym

Kod: Zaznacz cały

było jedno smutne wydarzenie, żeby nie spoilerować
towarzyszyła kojąca, wolna muzyka. Albo piracka kryjówka.. (he he :])Jednak - zależy od gustu.

Nie mogę wytrzymać z głównego motywu ff5, nie wiem dlaczego...
Podczas walki z Gilgameshem jest świetny utwór, muzyka z normalnych walk w ff9 mi go przypomina.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Dla mnie najlepsze motywy to:
- J-E-N-O-V-A
- The Birth of Gods
- One Winged Angel

...mam zboczenie co do FF7.... :P
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Boni pisze:Ja mam na kompa i mi normalnie śpiewali na ragnaroku także tu nie o grę chodzi my dear n
A więc to o pirata chodzi? Bo bez bicia się przyznam,że za pierwszym razem na piracie grałam - myślałam,że te części są trudno dostępne (dopóki na Allegro nie zajrzałam XD ) No ale teraz się zaopatrzyłam w wersje na PSX, więc midy mi nie straszne :]

Podoba mi się motyw z opery Celes - nie wiem, czy już tu wcześniej pisałam - udawany wokal - całkiem ciekawe rozwiązanie. :]
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

A słyszeliście oryginalną wersję "1000 words" (chyba tak się nazywa...) japońską z FF X-2?? Moim zdaniem wszystkie te muzyczki z Final'a o wiele lepiej brzmią po japońsku jak są śpiewane...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Kermi pisze:A słyszeliście oryginalną wersję "1000 words"
Słyszałam, nawet filmik mam.. (zmieniony w porównaniu do wersji angielskiej)

Czy ja wiem.. Takie Melodies of Life tak samo mi się podoba w obu wersjach. Zresztą ta sama wokalistka.
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Ja mam całą japońską wersję X-2 i "1000 words" i mi się bardziej podoba... Moze dlatego, ze pierwszą właśnie japońską usłyszałam?? I właśnie zmienilii trochę filmiczek w ang wersji co mi się nawet podoba :D . Podobnie jak ta piosenka z FFX - też o wiele lepsza w japońskiej... A IX zdecydowanie japońska wersja... Coś mam sentyment do japońskich wersji... :P
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Ja TEŻ wolę 1000 Words w japońskiej wersji jako 1000 no Kotoba :)
Kermi pisze:Podobnie jak ta piosenka z FFX - też o wiele lepsza w japońskiej...
To ona w ogóle po angielsku wyszła??? Przecież jest tylko japońska.
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

taaaa??? :oops: ech... coś mi się pewnie pomieszało... dawno nie garłam w tą grę, ale od wczoraj to nadrabiam i jestem w Kilika na samym początku na razie... Myślałam, że są 2 wersje, bo jak jest w X-2 i w IX to w tym też myślałam, że jest... mi się wszystko pogmatwało... :/
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Świetna muzyczka grała też w Zanarkand (nawet podczas walk). Uwielbiam chodzić tam na spacer wyprowadzić Behemota :D ;)
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Oj tak - w Zanarkand jest jedna z lepszych muzyczek... Jeszcze fajna była tam co Kimahri miał swoje plemię, chyba Mt. gagazet cz coś...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Racja - Servants of the Mountain się nazywa,też mnie rusza :D
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Kermi pisze:Zanarkand jest jedna z lepszych muzyczek
o chodzi o to, że muzyka przez cały czas się nie zmienia, a leci (prawdopodobnie) "Fleeting Dream"... Miło się tam spaceruje.

Ale i tak sądzę, że muzyka z FF7-9 jes najlepsza i niepowtarzalna - njbardziej mi się podoba, FF10 mimo lepszego wykonania, to nie to samo :)
Uwielbiam motyw General Beatrix - "Loss of me"... Słucham tego w kółko. To muzyka, która zwykle się pojawiała, gdy przychodziła Beatrix, jak można się domyślec XD
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

OneWingedAngel pisze:Chyba nazywa się "Someday the Dream Will End"
Albo mi się pomyliło, albo ten utwór ma dwie nazwy. Nieważne :P Ale też coś takiego kojarzę.

[ Dodano: Pon 25 Lip, 2005 ]
OneWingedAngel pisze:You are not Alone.
Wtedy, kiedy Zidane chodzi po Pandemonium? Też mi się strasznie podoba :P
OneWingedAngel pisze:Mystery Sword
Chyba to jest walka z Beatrix? Bo nazwy nie kojarzę, ale znam podobną "The Sword of Doubt".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”