Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Faris pisze:muzyka Cloister of Trials
Żenianlna jest :]

Z FFX to muzyka jest bardzo przyjemna na bossach :]
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

I tak wolę muzykę ze starszych części - FF7, FF8 i FF9. Jak przesłucham wszystkie utwory z FF9 (genialne są) to wypiszę taką "małą" ulubioną listę :twisted: W jednym piśmie przeczytałam, że w muzyce w FF9 brakuje nowych pomysłów, a ja nie wiem, czy ten soundtrack nie jest najlepszy :D

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2005 ]
Izrail pisze:Żenianlna jest :]
Będę przechodzić Bevelle....bleeee :evil: Dlatego nie lubię...

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2005 ]
J jeszcze jedno - gdy grałam w FF9, zauważyłam, że pewna grupa muzyków na prima viscie, w jednym active time event zaczęła grać Rufus Welcoming Ceremony (czy jakoś tak) z FF7. Myślałam, że popłaczę się ze śmiechu - fajne nawiązanie ;)

[ Dodano: Wto 19 Lip, 2005 ]
Moja obiecywana ulubiona lista z FF9:
- Memories erased in the storm
- Vivi's Theme :]
- Steiner's Theme
- Stolen Eyes - przez długi czas myślałam, że to motyw Garnet.
- Mistaken Love - czyli motyw z "I want to be your Canary".... Pamiętam tę scenkę :lol:
- Awakened Forest
- Memories of that Day - np. na łodzi w Madain Sari...jedno z moich ulubionych
- Ice Cavern
- Zidane's Theme - dziwne to...
- Song of Memories - czyli wokal "la la la laaa" :D
- Hunter;s Chance - kojarzy mi się z pewną walką...
- Aloha, Ukulele de Chocobo
- Freya's Theme
- Kuja's Theme - :twisted: czyli jedno z najlepszych..
- The Sword of Doubt - walka z Beatrix
- Immoral Melody - znowu jedno z najlepszych
- Garnet's Theme
- Eternal Harvest
- Loss of me - śliczne
- Fossil Roo - czy tylko mi się kojarzy z Golden Sun?? Ale tego mijsca nie lubiłam strasznie...
- Black Mages Village
- Eiko's Theme ;)
- Ruins of Madain Sari , Walls of the Sacred Beasts
- lifa Tree
- Footsteps of Desire - czyli to, co tygrysy lubią najbardziej :twisted:
- Moogle's Theme
- Protecting my Devotion
- The Chosen Summoner
- The Airship Hilda Garde
- Pandemonium, the Castle Frozen in Time
- Terra - znowu jedno z naj-
- Bran Bal
- You're not alone
- Place of Memories
- Crystal World
- Dark Messenger - ^__^
- Two Hearts not captured
- Towards that Gate
- Melodies of Life - wszystkie wersje

I to na tyle.....
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Dla mnie to wszystkie są fajne muzyczki, więc nie będę wymieniać ;) Teraz słucham FF8, więc z tego jeszcze dodam do mojej listy :] Wtedy było na szybko ;)
- Ami
- A Sacrifice
- The Landing
- The Legendary Beast
- The Salt Flats
- The Stage is Set
- The Spy
- Blue Sky
- Cactus Jack
- Compression of Time
- Fragments of Memories
- My mind
- Only A Plank Between One and Perdition
- Retalation
- Ride on
- Starting Up
- Sucession of Withes
- Tell me
- The Mission
- The Successor
- Trust Me
- Truth
- Waltz for the moon - nie wiedzieć dlaczego XD
- Wounded
- Where I belong
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Ja bym jeszcze dodała Roses and Wine i Fithos...no wiecie sami co :] Też kiedyś dam swój "wykaz", a te utwory będą niezbędne ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Bardzo lubie muzykę z mapy świata równowagi w ff6. I po zdobyciu airshipa w świecie ruiny. Ponadto muzykę z Cosmo Canyon i J-E-N-O-V-A'e z FF7, A man with the Machine Gun, Maybe I'm a Lion i Force Your Way z FF8. Z FFX polubiłem Zanarkand
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Z FF VII lubię baaaardzo dużo muzyczek. W ogóle w Final'ach większość jest extra. Lubię m.in.
- Aeris Dead
- Aeris theme
- Tifa theme
- Vincent Theme
- Zanarkand
- Beside Island
- muzyczkę z ostatniej walki w FF X z tym Judei'em (czy jak on miał...), bo to chyba Rammstein, nie?
- Macalania Forest
- Daguerro Cave

i inne... teraz nie ejstem w stanie sobie przypomnieć jakie są tytuły tych wszystkich pioseneczek... Najlepsye są te takie spokojniejszealbo te z miast albo jaskiń lodowych... Uwielbiam te dzwoneczki... :]
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Heh, ja właśnie widziałem muzykę z final bosa z ffx. Co to ma być? Jakiś hard rock :lol:

Swoją drogą jeszcze go nie załatwiłem... Yunalesca była prosta, przy max 4000hp załatwiona za pierwszym podejściem, a ten.... :twisted: ale o czym ja tu ;)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Boni pisze:Heh, ja właśnie widziałem muzykę z final bosa z ffx. Co to ma być? Jakiś hard rock
Jak Ci powiem,że ta pieśń ma tekst, to uwierzysz? XD Na początku myślałam,że to tylko taki bełkot, udający wokal - ale żeby ktoś nie pomyślał - lubię "Otherworld", chociaż dziwny jest.. Uważam jednak, że muzyka z ostatniego starcia z Seymourem jest mimo wszystko lepsza..
Boni pisze:Yunalesca była prosta, przy max 4000hp załatwiona za pierwszym podejściem,
Challenge też klimatyczna muzyka - choć pojawia się też w innych momentach , kojarzy mi się głównie zze starciem z Yunalescą^^
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Wczoraj się dowiedziałam, że Eyes on Me można było

Kod: Zaznacz cały

już usłyszeć wcześniej, na Ragnaroku, a nie na końcu
, zdenerwowałam się. Czy te pecetowe wersje muszą być tak okrojone!? Tak samo było z OneWingedAngel - na komputerze nic nie było słychać, myślałyśmy, że chórków nie ma... Skandal... :evil:

I do tego te nędzne midy są...

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 ]
Boni pisze:Heh, ja właśnie widziałem muzykę z final bosa z ffx. Co to ma być? Jakiś hard rock
Tjaaa.... jakieś dziwne te pomruki... (ale boss prościutki ;) )
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Faris pisze:, zdenerwowałam się. Czy te pecetowe wersje muszą być tak okrojone!? Tak samo było z OneWingedAngel - na komputerze nic nie było słychać, myślałyśmy, że chórków nie ma... Skandal...
To przez to że Eyey on me był nagrany jako audio a cd-rom musi mieć podpięty taki kabelek żeby audio grało.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Jaco pisze: To przez to że Eyey on me był nagrany jako audio a cd-rom musi mieć podpięty taki kabelek żeby audio grało.
To wredne,że tyle traci ktoś. kto gra w wersję na PC - płaci za grę tyle co za wersję na PSX (jeśli nie więcej) i otrzymuje produkt niepełny, bo pozbawiony wysokiej jakości muzyki. Walka finałowa w FF7 bez One Winged Angel naprawdę traci na klimacie- przynajmniej Eyes on me dali z wokalem na końcu ósemki..
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Właśnie słucham Staff Roll i doszłam do wniosku, że jest wspaniałe XD
To na PC-cie nie ma normalnej muzyki?? Dobrze, że grałam w to tylko na PSX :] Ale tam za to nie ma CW...
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Faris pisze:, zdenerwowałam się. Czy te pecetowe wersje muszą być tak okrojone!? Tak samo było z OneWingedAngel - na komputerze nic nie było słychać, myślałyśmy, że chórków nie ma... Skandal...
Ja mam na kompa i mi normalnie śpiewali na ragnaroku także tu nie o grę chodzi my dear ;)

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 ]
... :wink:

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 ]
Faris pisze:(ale boss prościutki
Oj nie, już yunalesca była jak sałatka. Ten twardy jest, anyway teraz się upgraduję aby go załatwić. :twisted:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eiko pisze:Właśnie słucham Staff Roll i doszłam do wniosku, że jest wspaniałe XD
Mi się strasznie podoba muzyczka, która pojawia się np przy napisach do ff8 (jak jest ten filmik :) , ale też w każdej częsci od ff1 - 9. Nazywa się ona po prostu "Final Fantasy". Na wzruszenie mi się zebrało, jak ją w ff5 usłyszałam ;)

Boni, nie będę OTować, odpowiem ci o bossach w innym dziale :D
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

One Winged Angel - wiedziałam, ze o czymś zapomnę!! :] to jest cudowna muzyczka, VII w ogóle ma same extra muzyczki... Każdą lubie (z wyjątkiem losowej walki :P). Ivy - mi się wydaje, ze na PC'ta są tańsze gry niż na PSX'a... :? Jak kiedyś Final'ek VII wyszła za ok 220, to na pewno na PC ne ma za 250... bez przesady... Na giełdzie komputerowej są po 50 zł takie gierki...
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”