Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Shiva

Post autor: Shiva »

Mój typ to
Chaos Temple
Ambush Attack
Opening Movie
Esper Battle
Lulu's Thema
Real Emotion
Retaliation
Weapon Raid
Battle With Gilgamesh
Fossil Rul
Lunatic Pandora
Compression of Time
Consecutives Battle
Hunter's Chance
Otherworld
Succession Of Witches
The Castle
The Legendary Beast
Maybe I'm a Lion
The Extreme
You're Not Alone!
The Countdown Begins
Under Bevelle
The Land Unknown
Auron's Theme
Assault



Ale najbardzej lubie słuchac Judgement Day
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Ja ogólnie lubie wszystkie utwory z Finali IV-VI bo grafika wówczas jeszcze kulała i to właśnie muzyka głównie narzucała klimat w grze.
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Wczoraj skończyłem FF IX (o wrażeniach odnośnie samej gry kiedyś w jakimś innym temacie napiszę). OST z tej części jest naprawdę wspaniały, jeden z najlepszych w całej serii, obok VII czy VIII. Widać, że Nobuo naprawdę się postarał, jako że to ostatnia część, do której sam skomponował wszystkie utwory.

Szczególne wyróżnienia dla: (wszystkich nie zargumentuję, Go, bo post by się ciągnął na dwa kilometry)
- The Place I'll Return To Someday (motyw z głównego menu)
- Cid's Theme (marsz grający w zamku Lindblum)
- A Face Unforgotten (leciało to bodajże w Burmecii)
- Kuja's Theme (ten na pianinie, leci w Desert Palace)
- Immoral Melody (drugi temat Kuji, ten z epickimi bębnami)
- Cleyra's Trunk
- Ambush Attack
- Protecting My Devotion (leci jak gramy Beatrix i Steinerem podczas ataku Bahamuta na Alexandrię)
- Terra
- Pandemonium, The Castle Frozen In Time
- Place of Memory (motyw z Memorii)

Sporo tego trochę.
Do tego trzy nagrody specjalne:

3. Dark Messenger (motyw z walki z Trance Kują) - niesamowity kawałek, początek wzięty z Immoral Melody, a potem wspaniały motyw gitarowy + perkusja. Jeden z lepszych kawałków bitewnych z FF. Ownuje na głowę utwór z ostatniej walki.

2. Iifa Tree - Najbardziej wciągający kawałek na Oście. Mrok i tajemniczość wylewa się z niego, i hipnotyzuje całkowicie. Podczas przechodzenia Iifa Tree często zatrzymywałem się, i podkręcałem głośniki.

1. Trochę mnie to zdziwiło, ale doszedłem do wniosku, że najlepszym kawałkiem w IX jest chyba "You're Not Alone!" (motyw z Pandemonium, kiedy Zidane zastanawia się nad sensem życia, itp., a potem walczy z trzema mini-bossami z rzędu). Co ciekawe, utwór ten wypada o wiele lepiej w grze, z całym kontekstem, niż w Winampie.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Mi bardzo podobały się Escape from Alexandria i Breaking through South Gate :D Bardzo dynamiczne, z ciekawym kontrpunktem i motywem kulminacyjnym

[ Dodano: Sob 28 Cze, 2008 15:49 ]
O i jeszcze muzyka z Dali. Samo miasteczko to symbol sielanki, wręcz arkadii. Pod spodem czai się jednak mroczna produkcja wykorzystująca opary chaosu. Muzyka- spokojna i usypiająca. Super kontrast.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Poniżej mój subiektywny wybór najlepszych utworów "bo tak" z serii, przy których włos na głowie się jeży :>

Final Fantasy V - Clash On The Big Bridge - bezdyskusyjny numer JEDEN :>

Final Fantasy VII - JENOVA - ulubiony mHroczny utwór z ulubionej części FF :3

Final Fantasy VII - Those who fight further - best Boss Theme ever :>

Final Fantasy I - Matoya Cave - epicki music z początku sagi - w wykonaniu BM roxuje :D

Final Fantasy IX - Crossing Those Hills - najbardziej EPICKA muzyka z mapy świata w historii :3

Final Fantasy VIII - Force Your Way - energetyzujący music z nielubianej części FF :P

Final Fantasy VIII - The Man With The Machine Gun - miła odmiana od reszty OST'a FF VIII - kojarzy mi się z przedzieraniem się przez dżunglę :D

Final Fantasy VI - Kefka Theme - epicki kawałek oddający w 100% głównego złego w tejże części FF

Final Fantasy VI - Celes' Theme - *__* najlepszy kawałek z FF VI przerobiony potem na potrzeby FF VII
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

kwazi pisze:Final Fantasy V - Clash On The Big Bridge - bezdyskusyjny numer JEDEN :>
Gram właśnie w FFV, i gdy pierwszy raz usłyszałem ten kawałek w trakcie gry jakież było me zdziwienie, że w tak starożytnych czasach w jakich powstało FFV można tak miłą dla ucha muzykę stworzyć. I o dziwo lepszą niż nowsza wersja z FFXII
kwazi pisze:Final Fantasy VIII - The Man With The Machine Gun - miła odmiana od reszty OST'a FF VIII - kojarzy mi się z przedzieraniem się przez dżunglę :D
Mi też się tak kojarzyło XD I jeszcze trochę z Contrą na pegazusa i... z Rambo XD Pamiętam nawet, że pauzowałem walki żeby sobie tylko trochę tego posłuchać. Jak już wspomniałeś, "miła odmiana od reszty OST'a".
kwazi pisze:Final Fantasy IX - Crossing Those Hills - najbardziej EPICKA muzyka z mapy świata w historii :3
Grając w FFIX nie dotarłem nawet do połowy tego utworu. Zawsze mi przerywało to, co swoją drogą jest całkiem niezłe też
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

kwazi pisze:Final Fantasy V - Clash On The Big Bridge - bezdyskusyjny numer JEDEN
No tak, zdecydowanie zapada w pamięć. Muzyka robi fajne napięcie.
btw wykonanie 初音ミク tez nie jeste zle. Nawet ktoś dodał piękny tekst o papryce :lol: (pierszą połowę śpiewa acapella, potem z muzyką.)
kilmindaro pisze:I o dziwo lepszą niż nowsza wersja z FFXII
Trochę tak trochę nie. No bo jak porównać MIDI z orkestrą?
Z drugiej strony jest to prawda, że w tym konkretnym przypadku minimalizm spowodowany ograniczeniem sprzętowym paradoksalnie działa na korzyść.
kwazi pisze:Final Fantasy VI - Kefka Theme - epicki kawałek oddający w 100% głównego złego w tejże części FF
Jak dla mnie najlepszy kawałek w historii gier ever. ...no, może poza "Maybe" z Fallout'a :P

Słucham teraz OST z Romancing SaGa (Kenji Ito) i muszę przyznać, że w gruncie rzeczy utwory tepo pana są podobne do pracy Uematsu. Szczególnie chór. Przy utworze The Battle with Death to już się robi Koichi Sugiyama z DQ: charakterystyczne skrzypce i róg.
Taki sprytny pan z squaresoftu....
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

kwazi pisze:Final Fantasy V - Clash On The Big Bridge - bezdyskusyjny numer JEDEN :>
Kawałek bezdyskusyjnie zacny, ale... jakoś mi na wieki nie zapadł w pamięć ^^"
kwazi pisze:Final Fantasy VII - Those who fight further - best Boss Theme ever :>
Azali! Chociaż Force Your Way stawiam z nim na równi...
kilmindaro pisze:Mi też się tak kojarzyło XD I jeszcze trochę z Contrą na pegazusa i... z Rambo XD
ROTFL XD To się nie może z Contrą nie kojarzyć, bo brzmi... jakby było po prostu z tej gry wyciągnięte! Idealna aranżacja.

FF VII - Mako Reactor - najwspanialszy kawałek w historii FF... mroczna, intrygująca melodia. Piękna rzecz ^^
FF VIII - Only A Plank Between One And Perdition - srogi, podniosły kawałek, złowrogi z deka. Pięknie pasuje do przypisanej mu walki ^____^

Btw. jak nazywał się kawałek grany w Cetra Ruins w VIII? Nie mogę za grzyba sobie przypomnieć, a stawiam go w sumie na równi z Mako Reactor...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Ale mimo wszystko i tak tytuł arcydzieła wszechczasów stale i niezmiennie utrzymuje preludium i temat Final Fantasy, ha?

http://pl.youtube.com/watch?v=FQwAxMiKHPo

Zawsze gdy tego słucham, ciary i zimny pot występują mi na plecy. =3
Czasami się popłaczę.

Jeszcze też to wykonanie tematu Aeris budzi we mnie takie wzruszenie.

http://pl.youtube.com/watch?v=7UODCxAty ... re=related
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Markfrompoland pisze:Ale mimo wszystko i tak tytuł arcydzieła wszechczasów stale i niezmiennie utrzymuje preludium i temat Final Fantasy, ha?
Ekhem.... nie?
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Chyba może jednak, ha? :wink: Nie, dla mnie niestety nie ma piękniejszego utworu. To po prostu esencja życia.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

Markfrompoland pisze:Nie, dla mnie niestety nie ma piękniejszego utworu. To po prostu esencja życia.
Też tak kiedyś o OWAśce mówiłem, potem o soundtracku z Homeworlda, aż w końcu dotarło do mnie, że jest mnóstwo innych wspaniałych utworów .
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Indeed. Indeed jest. Ale moja prawda jest mojsza niż twojsza. =J Zostaję przy temacie FF, sry.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Tenrag
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008 21:13

Post autor: Tenrag »

Dla mnie najlepsze są:
1:Melodies of life
2:Melodia z zakończenia FF IX (Ta najspokojniejsza) jeśli można prosiłbym o tytuł
3:Eyes on me

Słucham na okrągło:D
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Zgadzam się z Tenragiem że melodies of life a ta piosenka której nie znasz tytułu to chyba najlepsza muzyka w grze Final Fantasy Theme,Markfrompoland ma do tego link albo Crystal theme daje link http://pl.youtube.com/watch?v=C02Qe_ZfvEY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”