Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Cid

Post autor: Cid »

Ciężko mi określić, który utwór, mi się najbardziej podoba, właściwie to pobobają mi się wszystkie utwory z każdego Finala, w którego grałem. Pan Nobuo Uematsu zawsze staje na wysokości zadania.
Gdybym miał wybierać, który FF ma najlepszą muzę, to podobnie, jak Lucrecia, wybiorę FF VII. Na drugim miejscu FF VI, a trzecim FF VIII.

Ale gdyby na serio się uprzeć i wybrać najukochańsze utwory, to chyba będą:
1. Cosmo Canyon
2. Cid's Theme
3. Aerith's Theme
4. One Winged Angel
dalej nie piszę...
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

No nie ja do swojej listy nie dodałam jednego z lepszych kawałków... Cosmo Canyon :]
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eiko pisze:No nie ja do swojej listy nie dodałam jednego z lepszych kawałków... Cosmo Canyon :]
Po dłuższym przebywaniu w Cosmo Canyon bolały mnie uszy, więc ja do swojej ulubionej listy raczej nie dodam ;)

Chyba w siódemce jest najwięcej charakterystycznych kawałków. Od razu wpada w ucho, bo po nawet jednokrotnym przejściu. Mowa o takich utworach jak motyw Aeris, Highwinda, lub OneWingedAngel(jak mogli dać midy na PC T_T)

A ja za to podam moje ulubione utwoy z FFX, będę oryginalna:
-Besaid Island - świetny klimat tropikalnej wyspy, bardzo mi się podoba)
-Cloister of Trials - :P nawet też lubię, lecz po tym, co trzeba przechodzić, zdobywając Destruction Sphere...:P
-Hymn of the Fayth - wszystkie wersje, od Valefora po Animę, a także okazyjne ("Warping to a different Dimension" chyba :])
-Wandering - przepiękna muzyka, kojarząca się z Farplane, występowała także w innych miejscach, na przykład po operacji Mi'hen...
-Macalania Woods
-Zanarkand - to chyba każdy zna :P
-Prelude - świetna przeróbka znanego utworu.
-Rikku's Theme - kojarzy mi się bardziej z Al-Bhed niż z samą Rikku...
-Lulu's Theme - jeden z najlepszych, smutny, piękny, piękny, piękny X20 :] Dziwne, że występuje w Sphere Theather dopiero po wykupieniu całej kolekcji, po przegapić takie cudo to grzech ;]
-Auron's Theme - no comments :D
-Yuna's Theme - kojarzy mi się z plażą, lubię, lecz samą zainteresowaną coraz mniej ;]
-Via Purifico - gdy jej słucham, mam skojarzenia z przygodówkami w starym stylu...
-Tragedy, Wedding - hmm ciekawe dlaczego lubi tego słuchać XD
-Seymour's Theme - :twisted: znowu bez komentarza
-Challenge - Yunalesca, Yunalesca i tylko Yunalesca mi przychodzi na myśl podczas słuchania tego kawałka...
-A Fleeting Dream.

O wielu pewnie zapomniałam, albo gdzieś przepadła mi w pamięci nazwa :] FFX ma świetną oprawę muzyczną
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Faris pisze:O wielu pewnie zapomniałam, albo gdzieś przepadła mi w pamięci nazwa :] FFX ma świetną oprawę muzyczną
Zgadza się :] Ja chyba właśnie muzykę z tej części stawiam na pierwszym miejscu :] Mimo powtarzających się kawałków ;)

Real Emotion z FFX-2 też nie jest takie złe :]
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eiko pisze:Real Emotion z FFX-2 też nie jest takie złe :]
Nie jest i chyba każdy przyzna, że lepsza jest wersja japońska - ładniejszy głos i przynajmniej nie słychać słów i znaczenia (bo ambitne to nie jest). To samo się tyczy 1000 Words.

Ja jednak wolę te piosenki z wcześniejszych części, a chyba szczególnie Melodies of Life. Niewiadomo dlaczego wpadła mi w ucho. A w tym przypadku obie wersje - angielska i japońska są tak samo dobre, ponieważ obie śpiewa ta sama wokalistka (Emiko Shiratori)... Tylko trochę śmiesznie brzmi wersja angielska w ustach Japonki :].
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Faris pisze:Ja jednak wolę te piosenki z wcześniejszych części, a chyba szczególnie Melodies of Life.
Mi się jednak podoba o wiele bardziej Eyes on Me od Melodies of Life ;) Może dlatego, że Eyes on Me jest inne, a kawałek Melodies of Life był już w FF7
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Eiko pisze:Może dlatego, że Eyes on Me jest inne
Tu się raczej nie zgodzę, bo Eyes on Me i Melodies of Life są baaardzo podobne :]
Eiko pisze:kawałek Melodies of Life był już w FF7
Nic o tym nie słyszałam, chyba nie było czegoś takiego tylko trochę podobny motyw.

Ale praktycznie te trzy piosenki - EoM,MoL i SDN(fajne skróty :]) są podobne i każda podoba mi się tak samo. MoL wybrałam prawdopodobnie dlatego, że ostatnio przechodziłam FF9(i ciągle słucham)... Trudno mi oceniać. Wszystkie tak samo i kropka :D
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Ivy pisze:Poza tym niemal wszystkie kawałki kojarzące się z "tymi złymi" : Sephirothem,
Tutaj się zgodzę,bo ta muzyczka z nim była piękna,taka oświadczająca,że zaraz może być gorąco.
Ivy pisze:Seymourem,
Ta mnie jednak denerwowała.Szczególnie jak było się raz

Kod: Zaznacz cały

w Guadosalam kiedy Yuna dostała propozycję ślubu.
Taka chora ta muzyka była,ale Seymour też więc wszystko ok :D.
Cloud'er

Post autor: Cloud'er »

Przeszedłem niestety jedynie trzy wersje FF na PlayStation, więc tylko o motywach z tych gier mogę się wypowiedzieć.

Oto moja lista (z FF VII) :

:idea: .. :idea: ... :idea: ..... :idea: ..... :idea: .......

1. On That Day, 5 Years Ago - ten utwór zdeklasował główny motyw (2.). Nie wiem dlaczego, ale do dziś lubię sobie ten kawałek nucić i nie zapomniałem go mimo tych 7-miu lat gdy pierwszy raz zetknąłem się z grą.
2. Main Theme - ciężko było mi się zdecydować, ale ostatecznie jest na drugim miejscu.
3. Prelude - główny motyw z wszystkich fajnali. Nie mogłem pominąć.
4. Makou Reactor- też zapadł mi w pamięć. I te efekty stereo :grin:
5. Holding My Thoughts in My Heart Xg - PIĘKNY UTWÓR

Soundtrack z FF 7 jest oczywiście najlepszym jaki napotkałem w życiu - mógłbym wymienić tu kilkadziesiąt tytułów :wink:
brain_dead

Post autor: brain_dead »

Niezła była ta piosenka z kosmosu w FF 8... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Tidus theme też jest fajne :]
I Hurry! :)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

A mi się podobała taka "szybka" muzyczka z FF5, (tylko nie znam nazwy) która pojawiała się np. mniej więcej na początku gry, gdy Butz, Galuf i Lenna wkradają się do pokoju w Inn, gdzie śpi Faris :] Była jeszcze w inych, zabawnych momentach, boskie to jest XD
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Mi się podobały themy takich postaci jak:
ff4: Yang (a przynajmniej muzyczka w jego zamku)
ff6: Shadow
ffx: Auron
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Co to ffx. Muzyka jest super XD Wszystkie kawałki poprostu pasują idealnie. Ja nie znam tytułu utworów ale podczas wali, podczas ekranu końcowego walk, oraz podczas wizyt w świątyniach po prostu jest cudnie 8) Heh, dla mnie najlepsze kawałki do tej pory w finalach ;]
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Boni, to pewnie też dlatego, że są o wiele lepszej jakości niż w poprzednich. Ale muzyczka jest świetna po prostu :) Tylko muzyka Cloister of Trials mnie dobija, szczególnie w jednej lokacji ;/

[ Dodano: Czw 14 Lip, 2005 ]
Do swojej listy z FF9 dodaję Loss of me - dzięki, Eiko!!! XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”