Final Fantasy Art&Fanart

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Ankh
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty, 2009 16:46

Post autor: Ankh »

chamsko zareklamuję swoją twórczość....
na początek Cloud
opinie, uwagi na przyszłość mile widziane :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Szczerze? Nazwę to plagiatem:
http://www.quizilla.com/user_images/F/F ... 35quiz.JPG

Ja wiem, ze na DA jest cała masa ludzi, którzy rysują "zdjęcia". Ile Jacków Sparrowów ja widziałam. Pięknych, z idealnymi szczegółami...ale identycznych jak z plakatów. Najtrudniej jest być oryginalnym.

Może nie powinnam się udzielać, bo moje bazgroły wybitnymi nie są, ale:
* braki masz. Idziesz w dobrym (o ile chcesz do końca życia kopiować cudze prace) kierunku. Nie wszystko co jest oryginalnie 3D, wygląda dobrze na kartce papieru narysowane ołówkiem...albo węglem. Wygląda jakby wyszedł z kopalni.

http://arteddy.deviantart.com/art/Cloud-Strife-72267931
http://cataclysm-x.deviantart.com/art/F ... M-64873024

Ćwicz. Powodzenia.

[ Dodano: Sro 13 Maj, 2009 19:37 ]
Jako, ze dawno was nie tyrałam...

Pytanie - jak ona (?) może używać rewolwerów?
Ihaaa
Ależ Cloud, coś Ci stoi...
. . .
Ah, ta klata
Boooobz! NOT
Ja się pytam WTF
Orzeszku....
Mhrok i ZUO
*styrała się zbytnio...przerwa time*
Uf, ochłonęłam
O...
Oh, Franuś Franuś
Koniec różu
Fran is back
LOL
Módlmy się zaś
Teraz wiemy jak wygląda Garnet
To dlatego Yuna go... nie lubiła
Edea
More
Yuna...lesca
Choco choco choco


Mam dosyć ; ;
Ankh
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: pn 26 sty, 2009 16:46

Post autor: Ankh »

Hm sorry że dopiero teraz odpisuję na Twój post, Go Go Yubari, ale Twój komentarz tak mnie walnął obuchem po głowie, że potrzebowałam całego dnia aby sobie poukładać w głowie Twoje słowa i nie obrazić się niepotrzebnie
Szczerze? Nazwę to plagiatem
powiedz mi, dlaczego wg Ciebie rysowanie z klatek filmowych, zdjęć itp jest plagiatem? czy w sensie prawnym? chyba nie, bo by mi się obiło przynajmniej raz o uszy. To nie jest tak, że skopiowałam cudzy rysunek, czy cudzą pracę. Wzięłam screena z Ad vent Children Complete (notabene widzę że innym ludziom też podoba się ten moment :) ), narysowałam wg tego i już.

Jeśli natomiast w pojęciu "plagiat" chciałaś zawrzeć "brak oryginalności".... powiem tak: wiem, że mam braki, głównie anatomiczne. Pracuję nad tym, ale nie zamieszczam wyników w internecie bo przeważnie uważam, że są do chrzanu. Prace, które wykonuję na podstawie zdjęć, screenów itp tworzę raczej by wykształcić kreskę oraz manierę rysowania która nie brudziłaby wszystkiego wokół (rysuję ołówkiem ale zawsze pod koniec pracy mam czarne ręce. to tak a propos uwagi o kopalni węgla)
W każdym razie, jeśli chcesz powiedzieć "brak oryginalności", to nazywaj to "brakiem oryginalności" a nie "plagiatem" bo to słowo mnie naprawdę mocno zabolało. dzięki z góry za przeczytanie
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ankh pisze:powiedz mi, dlaczego wg Ciebie rysowanie z klatek filmowych, zdjęć itp jest plagiatem?
A czy napisałaś w swoim opisie arta na DA, skąd wzięłaś "pomysł"? Nie? No, to łamiesz poniekąd prawa autorskie. 1 klatka jest częścią całości, a całość należy do danej marki/firmy. Plakat podobnie. Ktoś to zrobił i podpisał swoim nazwiskiem lub nazwą marki/firmy.
Ankh pisze:To nie jest tak, że skopiowałam cudzy rysunek, czy cudzą pracę.
Gra to także cudza praca i zwykle zaczyna się od storyboard'a, czyli od rysunków.
Ankh pisze:Wzięłam screena z Ad vent Children Complete
Biorąc pod uwagę powyższy Twój cytat, sama sobie zaprzeczasz. "Wzięłam sobie ściągnęłam film z internetu, bo był dostępny"... To działa na tej samej zasadzie.

Ci wszyscy ludzie kopiujący jedną twarz Heatha Ledgera aka Jokera też nie piszą "wzorowałem się na...". Tam chodzi o ujęcie z filmu, ale imo też jest to istotne. No i (jak już pisałam) jest to dla mnie brak oryginalności.
Ankh pisze:narysowałam wg tego i już.
Ziew.
Ankh pisze:Prace, które wykonuję na podstawie zdjęć, screenów itp tworzę raczej by wykształcić kreskę oraz manierę rysowania która nie brudziłaby wszystkiego wokół
Zacytuję Ivy "zainwestuj w tablet" albo inny cytat "zacznij używać tabletu".
Ja wiem o co Ci chodzi. Jak miałam 12 lat kopiowałam konie z pocztówek i jakieś Kawaii obrazki. Ze swojego doświadczenia powiem tak (możesz zrobić z tym co chcesz lol):
kopiuj pozy, np. postać w biegu, ale nie kopiuj reszty. Jeśli chcesz wykształcić "swój styl" zacznij od razu. Nawet, gdy masz braki. W moim przypadku anatomia sux na maksa, ale staram się nadrabiać czymś innym.

Brakiem oryginalności nazwałabym rysowanie nag, gdy była na to ogólno-devaint-arcka-obsesja. Jak nie chcesz, zeby takie osoby jak ja się czepiały, to dodawaj w opisie źródło.
A najlepiej rysuj Clouda jakoś oryginalnie. Np. Cloud siedzący na ławce i karmiący gołębie _^_' XD

Ja się nie czepiam, żeby Cię dołować. Co piszę, to moja subiektywna opinia, ale są ludzie, którzy się czepiają bardziej. Ja tylko zauważam pewne rzeczy. To wszystko.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Awatar użytkownika
kilmindaro
Cactuar
Cactuar
Posty: 537
Rejestracja: pn 18 cze, 2007 21:39
Lokalizacja: Terra

Post autor: kilmindaro »

http://s37.photobucket.com/albums/e97/k ... 20Fantasy/

~1300 fanartów z różnych Final Fantasy, innymi słowy cały mój folder.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

I'm male, male, male, MALE! ...Chaba tak szła ta piosenka. Btw, niezła fajka.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Z dedykacją dla Nem...

OTP 1
OTP 2
OTP 3
OTP 4
Kicz? Gdzie?
Sexy
Shiny
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

KOCHAM CIĘ! Kocham Kocham Kocham! Uaaaaah Balthier <3 Poza 2gim, reszty nie znałam. K O C H A M C I Ę ! ! ! XD

Jump

Rarhhhg

True strike

Mateus

True Strike 2

Bunnyz

Yuna, anyone?

Jack! Jack! No!
Awatar użytkownika
mnq
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 19:30
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: mnq »

Się pochwalę moją wielką twórczością haha
OBRAZEK
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Moje pierwsze wrażenie - wow jakie wary obciągary O_o Serio, lekko przegiąłeś, no ale to może fantazje męskie tak mają lol

Beatrix Jolie?

Yay usta w normie
Awatar użytkownika
mnq
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pn 28 lip, 2008 19:30
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: mnq »

Dlaczego kobiety zawsze doszukują się jakiegoś podtekstu 8) No ale swoją drogą trochę racja, wyszły nieco za duże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”