Ranking trudności

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Najtrudniejszy Final...

FF 1-4
55
32%
FF 5
7
4%
FF 6
2
1%
FF 7
30
18%
FF 8
23
14%
FF 9
7
4%
FF 10
20
12%
FF 10-2
10
6%
FF T
16
9%
 
Liczba głosów: 170

Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

Odnosnie FFT. Nie zaliczyl bym tej czesci do gier trudnych wystarczy troche pomyslec, a i nawet myslenia duzo nie trzeba. Dla mnie to bardzo slabo przypomina gre taktyczna, bowiem jest tak, ze ma sie duzy lvl to sie wygrywa, maly przegrywa. Wole raczyj gry typu Vandal Hearts albo Tactics Ogre, tam o zwyciestwie decyduje kazdy czynnik.
Abbaddon

Post autor: Abbaddon »

I'm sorry.. ale nie zgodzę się z tobą, możesz mieć ostatni lvl i niezła drożynę [no bez ribbonów na panienkach i Cloudzie] i jak trafisz na mindflaye, kilka kuraków i wampira to się tylko modlisz o miss'y :P a nawet z ribbonami jak atak m.fayów nie trafi berzerk a confusion na np. lancera i o zgrozo np. Orlandu w swoim bazowym skilu... to kwiczysz...
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

No fakt, mialem czasami problemy z kurakami, nie wiem jakim cudem sa one takie silne i to mnie dobijalo, jednak w grach, ktore wyzej wymienilem, niemal kazda walka jest rownie trudna, a mozna tez niekiedy dojsc do takiego momentu, ze godzinami jedna walke odgrywac a tu i tak game over.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

FFT ma to do siebie, że im masz wyższy level, tym staje się trudniejsza.
Potworki na 99 Lv to nie przelewki ;) Pomijam walki fabularne, bo one raczej nie są aż tak wymagające. Pomijam też używanie T.G. Cida :]
Abbaddon

Post autor: Abbaddon »

Co do podobych gier... za cholere nie moge sobie przypomniec tytułu, przeszedłem całą ze wszystkimi bonusami [z opisem of course] 2 część tej gry, była taktyczna i turowa.. jej wyjadkowośc polegała na tym że gdy ty sie ruszałes i robiłes akcje dowolnym ludzikiem, to komp robił to samo = w tym samym czasie... mysle nad VH2 ale pewnosci nie mam.. była całkiem całkiem jak chodzi o trudnośc.. aż do momentu jak nie miałes zbroi co dawała ci mnóstwo ruchu, trumień [jak się odmienia trumny ><] i jeszcze jednego lotnikc co by z tym od zbroja/trumny combo tworzyc delta-magic a drózyne za skrzynkami chowac - btw te skrzynki to był świetny pomysł ^^
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Odnośnie Bahamuta w FFX to nie zgodzę się z tobą Sephi. Poza Maguskami <naraz> to wg mnie najgorszy z Darków bo
1. Ma bardzo duży Luck, co objawia się krytykiem co 2 cios.
2. Co 3-4 ruchy wciska bez kolejki Impulse.
3. yyy... Pomińmy ten punkt ^_^"
Sephiria pisze:mode nastawiony na Avenger
Hm... U mnie Comrade się lepiej sprawował. :>
No i trzeba pamiętać o Stoneproof oraz Auto-Phoenix.
Chyba o całym Ribbonie, chyba że chcesz stracić parę kolejek na leczenei statusów.
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

Masz racje, to bylo VH2 :) . Tam trzeba bylo co ture na przeciwnika kierowac i u kazdego srawdzac zasieg ruchu i ataku :lol:
Trips

Post autor: Trips »

Przyznam się bez bicia, że w stare finale nie grałem. Części 7-10 miały kilka trudniejszych momentów ale gry mają to do siebie że muszą być do PRZEJŚCIA.

W 8 można było mieć 3000hp po 4 godzinach gry, siódemkę można przejść bez materii z początkowym uzbrojeniem a w 9 mamy 4 postacie. 10 to śmiech na sali a kłopot jedynie sprawiła Yunalesca i Dzbanek (co poradzę że dali najpotężniejszemu przeciwnikowi tak głupawy wygląd). Ogólnie to jak chcę się pomęczyć z przeciwnikiem to odpalam SOtSS (albo q2, tekenna i issa :) )

Krótko mówiąc od kiedy FF trafiły do kultury masowej nie oczekujcie od nich wysokiego poziomu trudności (dlatego po cichu liczę na zróżnicowanie poziomu trudności w XII czego wam i sobie życzę).
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Trips pisze:10 to śmiech na sali a kłopot jedynie sprawiła Yunalesca i Dzbanek
A walczyles kiedys z penance?? jak nie to nie mow ze FF X jest latwe
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ta, ale należy patrzeć z perspektywy przechodzenia gry bez bonusów. Wszelkie potworki z MA czy Dark Aeony tylko sztucznie podwyższają poziom trudności, jak i długość gry ;)

Tak czy siak mi tam w sumie nie przeszkadza, że jakiś eRPeG jest łatwy. Bardziej mnie wkurzały Star Oceany 2 i 3, gdzie trzeba było ostro pakować, żeby wogóle gre skończyć. Aczkolwiek mam większa frajdę z przejścia ledwo, ledwo jakiegoś ostatniego bossa w jakimś tam eRPeGu, niż robienia z niego worka do bicia (yep, I'm talkin' about you, you sorry ass - 'tick' ;) )

Tak wogóle nie rozumiem polityki S-E. Wypuszczają nowe wersje pierwszych finali na GBA i dramatycznie zmniejszają poziom trudności.... Po co?

BTW..... FF5 jak narazie ma mało głosów, a mi chyba sprawił najwięcej trudności. Fakt faktem grałem w niego trochu od niechcenia, by jak najszybciej przejść, bo po nim miałem zagrać w FF6, który mi się wydawał dużo lepszy ;) Ex Deatha pokonałem metodą quick savów i loadów (moje postacie nie miały nawet 40 levela (gdzieś koło 34), bardzo biedne były ;) ) Ale kiedyś przejdę sobie jeszcze raz, na 'normalnie' :]
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Jaco pisze:Tak wogóle nie rozumiem polityki S-E. Wypuszczają nowe wersje pierwszych finali na GBA i dramatycznie zmniejszają poziom trudności.... Po co?
Zeby mniej inteligetni ludzie tez mogli sobie pograc :D
Mi FF V tez problem SPRAWIA bo jeszcze go nie przeszedlem nie mam "zapału" narazie w FF V grac
Trips

Post autor: Trips »

Kimahri8 pisze:
Trips pisze:10 to śmiech na sali a kłopot jedynie sprawiła Yunalesca i Dzbanek
A walczyles kiedys z penance?? jak nie to nie mow ze FF X jest latwe
Ależ to oczywiste, że skoro 95% gry przechodzisz jedną ręką i problem masz przy jednym przeciwniku to gra ta jest niesamowicie trudna i wymagająca...
BTW myśląc o dzbanku miałem na myśli właśnie Peneneca.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

sorrki nie zrozumialem ;)
Aiven

Post autor: Aiven »

Najdłużej trudziłem się z przejścem FF7. Hmm... czy powodem tego mogło być, że pierwszy raz podszedłem do tej gry kompletnie nie znając angielskiego???
(zanim wyszedłem z pierwszego reaktora minęły 3 miesiące :smile: )
ciumcia

Post autor: ciumcia »

ja jak narazie gralam tylko w 8 wiec nie moge powiedziec ktory final jest najturdniejszy :?



Dop. Luci: W takim razie mogłaś trochę poczekać z zabraniem głosu w tym wątku. A zresztą.... oto kolejny avatar z Lenneth! XD
Ostatnio zmieniony ndz 28 maja, 2006 00:23 przez ciumcia, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”