Najlepszy Final !!!

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Najlepsza część FF TWOIM zdaniem

FF IV (SNES/DS)
0
Brak głosów
FF V (SNES/PSX)
2
3%
FF VI (SNES/PSX)
6
8%
FF VII (PC/PSX)
23
32%
FF VIII (PC/PSX)
11
15%
FF IX
12
17%
FF X
9
13%
FF X-2
2
3%
FF XII
3
4%
Inne FFy (FF I,FF II, FF III, FFT, FFTA, FF CC, FF DoC)
4
6%
 
Liczba głosów: 72

Awatar użytkownika
chalcedon
Kupo!
Kupo!
Posty: 77
Rejestracja: sob 21 lip, 2007 12:08

Post autor: chalcedon »

Jacek pisze:Jeśli chodzi o FFX, to można później latać Airshipem
Celsius jest w FF X-2. :)
Pozatym ja bym "lataniem" nie nazywał wybierania lokacji, w której chcę się znaleźć. Równie dobrze mogli wprowadzić teleport - ta sama zasada.
Mnie chodziło o możliwość samodzielnego sterowania statkiem via Ragnarok w FF VIII
Mieć milion, a nie mieć miliona to już są dwa miliony
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

chalcedon pisze:Celsius jest w FF X-2.
Ale co ma piernik do wiatraka? W FFX jest airship i imo lepszy niż w X-2...whatever.
chalcedon pisze:Pozatym ja bym "lataniem" nie nazywał wybierania lokacji, w której chcę się znaleźć. Równie dobrze mogli wprowadzić teleport - ta sama zasada.
Wybierasz lokacje z dostępnych i fru. Mi ta opcja bardziej pasuje, mimo, że przez to liniowość bardziej może zawadzać. Przynajmniej Ci nie grozi, że na 1 levelu trafisz do lasu, gdzie Cie zabije komar.

Mi się podoba robienie specjalnych questów, żeby zdobywać mapy czy możliwość dostania się do jakiejś lokacji. Co prawda ganianie za pomocą teleportów i airshipów po świecie dla 1 mapy, mija się z celem, ale jaka satysfakcja, gdy znacznej większości ludzi w grze, nie chciało sie tego robić XD Ja nie zrobiłam :lol: , ale znam już ta lokacje na pamięć XD Po FFXI zaczyna mnie denerwować, że w FFX wszystko jest tak podane na tacy... eh.
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Porównywanie finali offline i FF XI ktory jest online jest troche niepoprawne. To sa dwa diametralnie rozne gatunki gier. Moze maja jakies wspolne cechy typu nazwy czarow czy co tam (nie gralem, nie wiem, zgaduje) no ale poza tym to nic.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

aden pisze:Porównywanie finali offline i FF XI ktory jest online jest troche niepoprawne. To sa dwa diametralnie rozne gatunki gier. Moze maja jakies wspolne cechy typu nazwy czarow czy co tam (nie gralem, nie wiem, zgaduje) no ale poza tym to nic.
Skoro nie wiesz, to nie mów, że porównywanie jest niepoprawne. FFXI to inne gra. Tak samo jak FFVII nie było jak FFIII, a FFX-2 jak FFVII. Że co? Że się gra z innymi? Ok. Nie sterujesz całym party, a 1/6... Są questy? Są. W innych FF są? Są. Są misje? Są. Fabuła takze jest. Poznajemy ją poprzez wykonywanie questów i misji właśnie. Rozwijamy postać, bijemy mobki, jeździmy na chocobo i mamy moogla w domu. Dlaczego więc nie powinnam porównywac FFXI z FFX-2? Nie mówie o wątkach miłosnych (chociaz na upartego takie są i ludzie in-game się pobierają <jest nawet "suknia" slubna). Nie mówie o charakterach, bo każdy gracz ma swój własny, indywidualny. To sprawia, że ta gra jest ciekawa. Różne osobowości...ludzie z Japonii, Stanów, Brazylii, Francji. MMORPG to nie gra jak inne "solówki", ale porównywać je można swobodnie. Skoro nie miałeś do czynienia z tą częścią, to bardziej nie na miejscu jest Twoje sugerowanie, ze nie mozna ich porównywać.
Tifa

Post autor: Tifa »

FF VII jest moim skromnym zdaniem najlepszą grą z całej serii (kapitalna, długa i wielowątkowa fabuła + charakterystyczne postacie + świetna muzyka); na drugim miejscu umieściłabym FF VIII, a reszta serii jest u mnie na tym samym poziomie :wink:
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Nie wiem czy się tu już wypowiadałem Oo" ... no to ekhem.
Według mnie najlepszy Final Fantasy to ten z numerem VIII. Był to mój pierwszy Final Fantasy i do dzisiaj wspominam go najlepiej ^^. Bardzo przywiązałem się też do postać. Początkowo byłem trochę sceptyczny co do systemu gry ale pewna osoba na forum (XD) wybiła mi to z głowy kiedyś x3
Ostatnio zmieniony wt 18 wrz, 2007 19:24 przez Haichi, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

na nes/gba to raczej 1 (jakis sentyment z wersji origins .. w FF2 sposob lvlowania mi nie opowiadal :S)
na ps to 8 (za historie ;P .... 7 jakas taka mroczna sie wydaje i w ostatnich latach troche to przereklamowane a w 9 duzo nie gralem wiec nie oceniam ;P)
a na ps2 10 (historia dobra a gra troche liniowa co mi akurat pasuje .. dla nie zadowolonych stworzyli X-2 ze sie dopelnia :P)
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

XII za gameplay, który jest świetnym rozwiązaniem w odchodzącej na emeryturę konsoli, fabułę, która nie skupia się na jednym bohaterze oraz mark hunty, które są swoistym wyzwaniem i źródłem dobrego sprzętu/czarów. Generalnie im dłużej w tę grę gram tym bardziej mi się podoba. Rozwiązanie ze skrzynkami i bazarem jest strzałem w 10, jak dla mnie. Aha i oczywiście duży + za Balthiera i Bascha.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Rusty pisze:odchodzącej na emeryturę konsoli
Hold your horses! Nie sprzedaj przypadkiem TĄ starą konsolkę tylko dlatego, że masz PS3... właśnie czytam, że jeszcze troche popracuje na rynku. HD, kompatybilność wstecz, nowe gry na PS2 nadal są/będą produkowane... jest trochę tych argumentów.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

odchodzącej nie znaczy że już odeszła. wkońcu jeszcze troche tych gier będzie, ale szczyt możliwości już osiągnięty (zobaczy się jak pro street pójdzie)
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

TEST szczelności Archiwum.

a najlepszy jest fajnal fantazy siedem bo jest tam klałd i sefiroth i ma miecz i bo tak!
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

W famitsu właśnie się odbywa podobna ankieta "the best of FF". Dla japonistów.
http://www.famitsu.com/game/etc/1211674_1058.html
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Wyszły nowe FFy, więc ankieta jest nieaktualna. Nowe FFy = nowa ankieta. Głosować! Ja obstawiam ponownie FF 8, chociaż bardzo chce mi się głosować też na FF 6. Obie mają moim zdaniem świetną historię (FF 6 ma lepszą niż 8, ale za to bohaterowi 8-mki niszczą tych z 6-tki). Ósemka ma to co lubię - cyberpunk może nieco zredukowany, ale za to na maksa podkręcony w "osobie" miasta Esthar, element "najemnictwa" który jest równie apetyczny co ten w FF 7, oczywiście jest mój ukochany Junction, na który tak dużo ludzi psioczy (a ja lubię jego subtelne zawiłości). Grze na plus zapisuję Seifera oraz Fujin i Raijin, jak również machinacje czasoprzestrzenne, które jako fanka Star Treka pożeram.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Oddałem swój głos na VI-tkę.Mimo,iż grałem równolegle z VIImką,to trójwymiarowa grafika i inne cuda ówczesnej magicznej maszyny jaką był PSX, nie przebiła fabuły tej wcześniejszej...i póki co,żaden Final tej poprzeczki nie przeskoczył.No i naturalnie mój ulubiony "znienawidzony" bad ass - Kefka ;> Jeżeli miałbym obstawić drugie i trzecie miejsce,byłyby to kolejno: FFIX (najlepszy system rozwoju postaci w całej serii FF i moja ulubiona bohaterka- Freya) oraz FFT (za grywalność,którą posiada do dnia dzisiejszego)
Sephiria pisze:jako fanka Star Treka
masz u mnie piwo/wino/szampana ;>

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

And vote goes to...FF VIII :D Zdecydowanie mój ulubiony final. Dlaczego? Ciekawa fabuła, fajne postacie, przyjemne lokacje i nie najgorsza (choć wcale nie najlepsza) ścieżka dźwiękowa. No a przede wszystkim ciekawie ukazana przemiana poszczególnych postaci wraz z posuwaniem się akcji do przodu (przykład: Jego Bucowatość Squall :) )

Sephiria pisze:oczywiście jest mój ukochany Junction
To też ofkors :grin:
Chaotic by design.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”