Najlepszy Final !!!

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Najlepsza część FF TWOIM zdaniem

FF IV (SNES/DS)
0
Brak głosów
FF V (SNES/PSX)
2
3%
FF VI (SNES/PSX)
6
8%
FF VII (PC/PSX)
23
32%
FF VIII (PC/PSX)
11
15%
FF IX
12
17%
FF X
9
13%
FF X-2
2
3%
FF XII
3
4%
Inne FFy (FF I,FF II, FF III, FFT, FFTA, FF CC, FF DoC)
4
6%
 
Liczba głosów: 72

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Kam pisze:Najciekawsze postacie,dobra fabula,ciekawe historie postaci itp itd.Jest tego wiele jednak nie chce mi sie wszystkiego wymieniac
No to cię informuję, że będziesz musiał. Zgodnie z regulaminem winieneś U Z A S A D N I Ć swoją opinię, poza tym sensem for jest wymiana poglądów (pisanie dlaczego masz taką, a nie inną, opinię na dany temat). A że do młodszych dociera raczej przekaz obrazowy:

Obrazek
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Kam
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: sob 25 cze, 2011 20:50
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Post autor: Kam »

Ok,a wiec:
Najbardziej podoba mi sie siodemka,dlatego ze rzadna inna czesc, w ktora gralem tak mnie nie wciagla.W kazdej postaci jest cos,co mi sie podoba(no moze poza Barretem,nie wiem czemu).W Cloudzie jego wyglad.Zawsze kojarzyl mi sie z Goku,chyba nie musze mowic z jakiego anime?No i ten jego miecz :P.Jedyne co podoba mi sie w Barrecie to jego smutna aczkolwiek ciekawa historia.W Tifie przede wszystkim wyglad oraz...jakby to ladnie ujac...biust :D.Podoba mi sie w niej to,ze do walki uzywa rak,oraz nog(taki a'la Kickboxing).Aeris ma ciekawa historie,jednak wkoncu musialo dojsc do

Kod: Zaznacz cały

zabicia ostatniej Ancient
,chociaz wolalbym aby tego nie bylo. Red zachowujacy sie jak nastolatek(w sumie to nim jest),Cait Sith i jego robot z megafonem :D .Yuffie myslaca tylko o materii, Cid ktory jest wulgarna osoba :D,Vincent przypominajacy wampira i Sephiroth...Mimo, ze byl zly lubialem jego styl walki, historie powiozana z Cloudem i podobnie jak Cloud ma fajny miecz.Wszystko to daje najlepsza czesc z serii Final Fantasy.

No i uzasadnione :D
Ostatnio zmieniony śr 20 lip, 2011 16:28 przez Kam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Kam pisze:No i uzasadnione
Ok; uzasadniłeś dlaczego podoba Ci się Final Fantasy VII, ale słowem nie wspominasz dlaczego to twoim zdaniem najlepsza część. Nie miej złudzeń, że to co do tej pory wymieniłeś nie przekona nikogo, bo Twoją dość płytką argumentację można łatwo obalić. Musisz się bardziej postarać.

Również więcej wysiłku wymaga u Ciebie zadbanie o poprawną ortografię i gramatykę oraz spójność logiczną zdań: popełniasz dużo błędów, źle odmieniasz czasowniki i gubisz spójniki, przez co zdania gubią sens. Nie chodzi mi o brak polskich znaków, ale o takie kwiatki jak "lubiałem" (prawidłowo: lubiłem), czy powiozana (bez polskich znaków winno być "powiazana")

Jeszcze słowo odnośnie spoilerów - to co spotkało Aeris nie jest znane wszystkim, więc warto oznaczać to jako spoiler za pomocą

Kod: Zaznacz cały

 tekst będący spoilerem [/ code]. W oknie edycji i pisania postów jest taka opcja.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Obal argument z "biustem".
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Boni pisze:Obal argument z "biustem"
Niekontrolowana młodzieńcza chuć, która nawet nieleczona mija :P
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

W momencie minięcia chuci to już pewnie nie pamięta się czym jest FF :lol:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kolekcjoner
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: wt 01 lut, 2011 14:10
Lokalizacja: Nieszawa

Post autor: Kolekcjoner »

Dla mnie najlepszą częścią jest część IX. Wspaniała grafika (jak na tamte czasy), wspaniały klimat, system walk o niebo lepszy niż w poprzednich częściach, system Synth który wyciągnął z mojego życia kilkanaście dodatkowych godzin na zdobycie rzeczy na wymianę, 4 dodatkowa postać w walce pozwalająca na większą ilość ruchów oraz więcej opcji taktycznych, umiejętności zdobywane wraz z ekwipunkiem zmuszało gracza do kupna dodatkowych sztuk pancerza, wspaniała i wciągająca fabuła, skarby które można wykopać tylko za pomocą Chocobo którym "dziobałem" dobre kilka godzin w licznych jaskiniach i lasach do tego przeznaczonych.
Myśle że Final Fantasy IX jest najlepszą częścią i chciałbym doczekać chwili kiedy wydana zostanie w odświeżonej wesji HD.
Final Fantasy VII (PSX) Forever
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Moim typem na najlepsze FF jest część dziewiąta. Ma barwne postaci (nie aż takie jak "siódemka", ale o tym za chwilę), najlepszą w serii fabułę, najbardziej zaskakuje (

Kod: Zaznacz cały

nie domyśliłem się, że nazwa Alexandria ma coś wspólnego z Eidolonem
) i system walki czterema postaciami jest ciekawszy od tego z trzyosobową drużyną. Do tego ma najciekawsze i bijące klimatem wszystkie inne gry lokacje (konkretniej:

Kod: Zaznacz cały

Bran Bal i Memoria <3
). System rozwoju postaci jest przynajmniej dobry i daje sporo frajdy. Co do postaci, to najlepiej wypadają Amarant oraz Eiko. No i misje z Chocobo są trudne, ale dużo bardziej mi się podobają od wyścigów, karmienia i krzyżowania z FF7.
Awatar użytkownika
Garland
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pt 01 maja, 2015 15:42

Post autor: Garland »

Choć nie grałem we wszystkie części Final Fantasy to ZAWSZE moją ulubioną częścią (i chyba ogólnie grą)
zawsze będzie FF9!Była to pierwsza część w jaką zagrałem i choć na początku(pierwsze 2 minuty rozrywki :) ) w ogóle to do mnie nie trafiało to potem dosłownie ta gra podbiła moje serce!Napisałem własny poradnik do gry,narysowałem prawie wszystkie postacie a nawet robię komiksy na podstawie gry :D .Podjąłem nawet próbę zrobienia strony o tej grze.DOSKONAŁE postacie,porywająca fabuła Aaaach,mógłbym pisać i pisać.Prawdziwy skarb wśród gier........ :)

[ Dodano: Pon 25 Maj, 2015 16:35 ]
Inną super częścią była Ósemka ,aczkolwiek miała pewne wady :sad: :
1.Nie mogłem wcielić do stałej drużyny 3 moich ulubionych postaci(Laguna,Kiros lub Ward)
2.Nie przypadł mi też do gustu system zdobywania uzbrojenia,był trochę zbyt skomplikowany.

Po za tym gra wybitna.Naprawdę polecam.(Ale i tak 9 jest lepsza!!!!! ;) )
"In life, war. In death, peace. In life, shame. In death, atonement."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”