Najlepszy Final !!!

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Najlepsza część FF TWOIM zdaniem

FF IV (SNES/DS)
0
Brak głosów
FF V (SNES/PSX)
2
3%
FF VI (SNES/PSX)
6
8%
FF VII (PC/PSX)
23
32%
FF VIII (PC/PSX)
11
15%
FF IX
12
17%
FF X
9
13%
FF X-2
2
3%
FF XII
3
4%
Inne FFy (FF I,FF II, FF III, FFT, FFTA, FF CC, FF DoC)
4
6%
 
Liczba głosów: 72

Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Od jedenastolatka nie ma co za bardzo wymagać bardziej złożonej wypowiedzi, co nie oznacza że nie mógłby napisać dlaczego tak uważa.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
SHAOLIN

Post autor: SHAOLIN »

Mi podoba się najbrardziej FF VIII i IX.
VIII za ciekawe połączenie GF-ów i magji z umiejętnościami oraz świetną fabułę :wink:
IX za muzykę i klimat gry, poprostu czuje się gre :)
Komosz

Post autor: Komosz »

Hmm... Każdy Final to super gra ale jak bym miał wybierać to to by wyglądało tak :
FF 7 - może grafa nie jest super ale te misje i mini gierki i wogule ten system magji i tak dalej ...
tera już po kolei z górki
FF 9
FF 8
FF 6
FF Anthology (FF 4 i 5)
FF T/TA
FF 11
FF 10
FF 10-2
FF Origins (1 i 2)

N: A R G U M E N T A C J A gdzie?
Ostatnio zmieniony pn 25 gru, 2006 23:18 przez Komosz, łącznie zmieniany 2 razy.
Cid

Post autor: Cid »

Każdy Final jest super ale naj :D naj :D jest ff 8 za squalla fajną fabułe i magie :D

I: Uważasz ,że to jest wyczerpująca argumentacja?
Ostatnio zmieniony śr 27 gru, 2006 11:57 przez Cid, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Squall
Kupo!
Kupo!
Posty: 86
Rejestracja: pn 18 gru, 2006 15:31

Post autor: Squall »

Cid pisze:Każdy Final jest super ale naj naj jest ff 8 za squalla fajną fabułe i magie
Zgadzam sie w 100%. To byl moj pierwszy Final w jakiego gralem. To dzieki FF8 zaczolem sie interesowac dalszymi czesciami. Na drugim miejscu FF7 i 10. Na 3 miejscu FF10-2.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Squall pisze:Na 3 miejscu FF10-2.
Rozumiem, ze nie grałeś w Finale 1-6 oraz 11-12 -_-'

Squall i wysil się z argumentacją.


ps:
Squall pisze:zaczolem
Wstyd....
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Nemesis pisze:Squall napisał/a:
Na 3 miejscu FF10-2.

Rozumiem, ze nie grałeś w Finale 1-6 oraz 11-12 -_-'
Czy to była lekka aluzja , że ludziom którzy grali w FF 1-6 nie powinna podobać się X-2 ?
Ja osobiście uważam , że najlepszą częścią jest FFX . Od niej zacząłem , w Nią gram jak mi się nudzi , w Nią gram jak mi smutno i wesoło :) Jej zawdzięczam powiększenie moich mizernych umiejętności w zakresie języka angielskiego . Dzięki Niej nauczyłem się dobrze korzystać ze słownika .
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Syriusz15 pisze:Czy to była lekka aluzja , że ludziom którzy grali w FF 1-6 nie powinna podobać się X-2 ?
Nie, to taka mała aluzja do tego, że w porównaniu z tamtymi grami X-2 eydaje się gorsze. Mimo zdecydowanie lepszej grafiki. Ja np. nie moge się teraz od FFII oderwać, a od X-2 odrzuciło mnie ostatnio po 20 minutach... To były gry za czasów, gdy Square dbało o fabułę...a przynajmniej starało się, aby gry FF takową posiadały.
Syriusz15 pisze:Od niej zacząłem , w Nią gram jak mi się nudzi , w Nią gram jak mi smutno i wesoło
Wzruszyła mnie Twoja historia... <cough cough> a tak serio. Gram w FFX teraz i głównie dlatego, ze boss na mnie poczeka jak będę robiła herbatę i dlatego, iz MOIM ZDANIEM Sphere Grid to najlepszy sposób expowania. O.
Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

Mimo zdecydowanie lepszej grafiki. Ja np. nie moge się teraz od FFII oderwać, a od X-2 odrzuciło mnie ostatnio po 20 minutach... To były gry za czasów, gdy Square dbało o fabułę...a przynajmniej starało się, aby gry FF takową posiadały.
Również podzielam twoje zdanie. Teraz nie liczy się fabuła, ale tylko grafika i fajerwerki. Chęć zarobienia szybkich pięniędzy ogarnia Squaresoft. Wystarczy spojrzeć na kompilacje ff7 (

Kod: Zaznacz cały

sepihiroth - poczwarka suxx
). Według mnie nie licząc ff7 najlepszy klimat miała 6. Jest ona dowodem na to, że nawet nie wybajerowana graficznie gra potrafi przyciągnąć przed ekran na długie godziny. Głównie za sprawą ciekawej fabuły i psychola Kefki.
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Inok

Post autor: Inok »

dla mnie zdecydowanie X.
a X-2 ssie XD".

GGY: Ile mam prosić o te argumenty? -_-
Ostatnio zmieniony sob 06 sty, 2007 15:44 przez Inok, łącznie zmieniany 1 raz.
Synca

Post autor: Synca »

Dla mnie FF6 lub w wydaniu Usa FF3 ,poniewaz duzo bohaterow dobrz rozbudowana fabula.Dobrana muzyka i dobra magia
Awatar użytkownika
..::PHOENIX::..
Kupo!
Kupo!
Posty: 171
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 15:14
Lokalizacja: TRABIA

Post autor: ..::PHOENIX::.. »

Moim zdaniem najlepszym Finalem jest FF8, był to pierwszy Final i odrazu mnie zaciekawił (najlepsze są G-F oraz .... Selphie). Na drugim miejscu jest FF1 pomimo słabej grafiki jest spoko (ma fajnie rozbudowną fabułe), a na trzecim miejscu jest FF2 z tych samych względów co FF1 :) :D
"I'll be here...
Why...?
I'll be waiting here...
For what?
I'll be waiting for you...so...
If you come here...you'll find me...
I promise".
Haku

Post autor: Haku »

Moim pierwszym Finalem była VIII, ale i tak za najlepsze uważam FFVII. Może grafika nie jest najlepsza, ale za to fabuła jest nie do przebicia. Limity, świat, mini gry no i Cloud. Tą częścią można po prostu żyć!

--------------------------------------------------------
Sorki
Ostatnio zmieniony pt 02 lut, 2007 15:47 przez Haku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Haku pisze:Tą częścią można po prostu żyć!
No bez przesadyzmu, zeby nią żyć :P A fabuła bardzo skomplikowana i zagmatwana jak dla mnie :P Za pierwszym razem w ogóle nie skapowałam o co w tym wszystkim chodzi XD
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Haku

Post autor: Haku »

Eiko pisze:A fabuła bardzo skomplikowana i zagmatwana jak dla mnie
No tak tu się zgodzę. Fabuła rzeczywiście jest zagmatwana, ale jeśli się przejdzie kilka razy to wszystko jasne :D. Do tego jest jeszcze jeden odc. Anime pt: Last Order, który wiele wyjaśnia.
A z tym życiem to metafora taka :P.
Ostatnio zmieniony pt 02 lut, 2007 15:49 przez Haku, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”