Ulubiony motyw muzyczny z serii...

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Ulcia

Post autor: Ulcia »

Stanowczo "Eyes on me" z FFVIII!! :) Nie wiem czemu ale głos Faye Wong jest tak piękny i wzruszający, że chce mi się płakać jak tego słucham... :wink:

Na drugim miejscu "JENOVA absolute" z FFVII, na trzecim "Battle theme" z FFVII :D
Awatar użytkownika
Sword
Kupo!
Kupo!
Posty: 88
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 12:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Sword »

Mam dosyć sporo ulubionych motywów muzycznych i nie potrafię wybrać tego jedynego, więc wymienię kilka:
"Battle Theme" FF5-FF10
"Boss Battle Theme" FF7
"One Wingred Angel" FF7
muzyczka z intra FF10
i wszystkie utwory z AC
Kobieta zmienną jest...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sword pisze:muzyczka z intra FF10
"Otherworld" - świetny kawałek, lekko death'owy w wokalu, z miłymi klawiszami i ogólnie bardzo dobrze zaaranżowany, kiedy usłyszałem po raz pierwszy, opadła mi szczena na to, że w FF pojawił się taki sympatyczny metal ^^ No nawet warstwa tekstowa jest fajna, nie tylko dlatego że nawiązuje do samej gry, ale i bez tego się obroni bardzo dobre. Zdecydowanie numer jeden w kategorii utworów wokalnych w całej serii, bo i "Eyes On Me" jest IMO zbytnio zajeżdżający kawałkami z lat 50 - 60 (tak mi się głupio kojarzy), a i "Suteki da Ne" jest za słodkie, a "Real Emotion" niezłe, ale to też nie to, japońska wersja jest lepsza., za to "1000 no Kotoba" jest całkiem miłe. Tyle w kwestii utworów wokalnych z mojej strony :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Gveir pisze:"Otherworld" - świetny kawałek, lekko death'owy w wokalu, z miłymi klawiszami i ogólnie bardzo dobrze zaaranżowany, kiedy usłyszałem po raz pierwszy, opadła mi szczena na to, że w FF pojawił się taki sympatyczny metal ^^
Owszem, świetny kawałek. A ja tym bardziej się zdziwiłem, że to kawałek Rammstein-a. A jest to zespół, który u mnie dość często wita "na głośnikach".
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
neo rpgomaniak
Kupo!
Kupo!
Posty: 85
Rejestracja: pt 10 mar, 2006 15:22
Lokalizacja: Z domu

Post autor: neo rpgomaniak »

Nie no ostatni utwór FFX z endingu rozkleja :} Ta muzyka jest taka smutna. Zakończenie FFX jest najlepszym zakończeniem ze wszystkich finali głównie dzięki muzyce :D Ona ma coś takiego, że nie można się od niej oderwać. I to spojrzenie Yuny...
Psychotest osobowościowy bez pytań
:P Kto to zrobił?!
Awatar użytkownika
kay350
Cactuar
Cactuar
Posty: 216
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 16:25
Lokalizacja: Węgliniec

Post autor: kay350 »

Mi się ostatnio wkręciło "Rufus welcoming ceremony" z FFVII :D typowa wkrętarka... jak się raz posłucha ciężko przestać :D Ostatnio też posłuchałem ładnych kilkadziesiąt razy "Those chosen by the planet"- ma klimat :) Dobry kawałek na nerwa... szkoda, że na mnie to działa tak, że jeszcze bardziej sie wkurzam :D
Czytanie opisów, szczególnie tych z gadu gadu, prowadzi do poważnych zwyrodnień mózgu.

http://musicshed.blogspot.com/
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Brass the Chocobo z FFX ftw :P

GGY: ARGUMENTY!
Ostatnio zmieniony wt 27 lut, 2007 10:27 przez aden, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Mi się ostatnio wkręciło "Rufus welcoming ceremony" z FFVII typowa wkrętarka... jak się raz posłucha ciężko przestać
Skądś to znam XD Też mi się podoba :lol: I jak byłam w Junon to potem se ciągle to nuciłam po wyłączeniu konsoli :lol: XD
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Syriusz pisze:Mi podoba się muzyczka trwająca podczas walk w FFX.
Moim zdaniem jest to najgorszy battle theme jaki kiedykolwiek słyszałam. Działa mi na nerwy jak mało co. W ogóle Finale mają kiepską, mało oryginalną muzykę podczas walk (wyjątek: wszystkie battle themes/ boss battle themes z FFVII i 'The Man with the Machine Gun' z FFVIII), ale FFX bije swoich poprzedników na głowę...

Jakiś czas temu układałam sobie playlistę z kawałkami z FFX. Znalazło się na niej całkiem sporo utworów (dla porównania, przy playliście do FFX-2 dałam sobie spokój, bo wyszło mi na to, że nadają się tylko ze trzy pliki). Moje ulubione tytuły z tej gry:
-- 'No Hopes, No Dreams' - muzyka naprawdę oddaje klimat napięcia i beznadziei.
-- 'Deap-Sea Ruins' - najlepszy kawałek w całej grze! Cholera, aż mi ciarki po plecach przechodzą, jak tego słucham, bo czuję nad sobą te tony wody i kończący się tlen. :shock: (Tak, wiem, a 'Das Boot' to mój ulubiony film... pamięta ktoś scenę, w której Alianci próbowali wykryć naszych bohaterów sonarem? *dreszcz*) Anyway, dla tej muzyczki mam wręcz ochotę ponownie odpalić grę.
-- 'Calm Before the Storm' - przypomina mi pewien motyw muzyczny z FFVII. All heil the great FFVII soundtrack!
-- 'Those Who Come Closer' - znowu napięcie i ciarki.
-- 'People of the North Pole', czyli muzyczka z Mt. Gagazet - rzeczywiście klimatyczna.
-- 'To the End of the Abyss' - z tego co pamiętam, jest to utwór grający w podtopionych ruinach Zanarkand. Czasem przystawałam, żeby go sobie posłuchać. :)

Wracając na chwilę do FFX-2 - 'Eternity: Memory of Wave and Light' akurat bardzo mi się podoba. Tak samo jak podoba mi się piosenka oparta na tym motywie muzycznym, czyli 'Morning Glow' śpiewane po japońsku przez Yunę. *___* Śliczny, relaksujący kawałek. Kiedyś nawet znałam słowa na pamięć i wyłam sobie pod prysznicem. :lol:

'Real Emotion' w wersji japońskiej to perełka, też mnie wprowadza w dobry nastrój. :)
Schrödinger pisze:Tymczasem odkryłem, że cztery płytki z FF12 są czarujące. (...) Jest tego dużo, a właściwie to mógłbym prawie wszystkie wymienić. Nie mam w sumie dobrego porównania z inna serią bo pamięć mnie zawodzi... Ale napewno mi się podoba wielkość skali tej muzyki. Wczucie się w nastruj = bogata instrumentacja (konkretna orkiestra) + dobre wyczucie dramatu kompozytora Sakimoto
Bah. A mnie ta muzyka nie bardzo przypadła do gustu. Wszystkie te kawałki wydały mi się jakieś takie... na jedno kopyto robione. Cholernie podobne do poprzednich Finali (choć kompozytor już nie ten), bezpłciowe i niezauważalne. Nie drażniły, ale też nie zdarzyło mi się zatrzymywać i wsłuchiwać, tak jak zatrzymywałam się np. żeby podziwiać grafikę.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Lenneth pisze:Bah. A mnie ta muzyka nie bardzo przypadła do gustu. Wszystkie te kawałki wydały mi się jakieś takie... na jedno kopyto robione. Cholernie podobne do poprzednich Finali (choć kompozytor już nie ten), bezpłciowe i niezauważalne. Nie drażniły, ale też nie zdarzyło mi się zatrzymywać i wsłuchiwać, tak jak zatrzymywałam się np. żeby podziwiać grafikę.
Rzeczywiście to już sprawa gustu. Nie słuchałem OST z X-2 więc nie mogę powiedzieć na pewno ale wydaję mi się, że w XII po raz pierwszy cała oprawa muzyczna zoatała wykonana przez pełną orkestrę. W poprzednich częściach Uematsu koncentrował się raczej na oryginalości melodii ale za to miał niewielką gamę dzwięków. Uematsu korzystał ze źródeł dziwęków wewnątrz systemowego - dlatego często jest to dziwięk jakby ze syntezatora. ...któóóóóreeeegoooooo nie cierpie. (aż mi się klawiatura zacina)
Sakimoto wreszcie przestał używać te paskudne biiiipy i puuuki, nagrał normalnie z orkiestrą. A jak już miał gotowy OST to podłożyli do gry. Czyli jest zasadnicza różnica w samym procesie komponowania. Mam nadzieje, że stanie się to standardem.
To tyle na temat jakości dżwięków, a jeśli chodzi o samą melodię.. no coż, jak już pisałem, to sprawa gustu. O ile Uematsu musiał kombinować ze skromymi środkami dźwiękowymi - co przyczyniło się do tego, że powstawały proste w przekazie utwory, baradziej bezpośrednie i rozumiałe dla wielu ludzi bo ilustrowały sytuację czy lokację jak najprościej to było możliwe - to w przypadku Sakimoto można powiedziec, że "barwa (?)" orkiestry zabiła rozróżnicowanie. Wszędzie pojawiają się skrzypce, flety, perkusja.... wiadomo. I pewnie dlatego mogą być odebrane jako "podobne". Chociaż ja tak wcale nie uważam.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
51vk5

Post autor: 51vk5 »

One winged angel wersja midi i mps i mp3 a AC, crystal world z FFIX, z FFIII główna muzyczka początkowa potem rocking grounds, początkowe muzyczki z ff1 i 2 następnie melodies of life a także There,s a place i call home???? z ff9 =P zapomniałem nazwy.... -_-' następnie VALO ALLA FLAMENCO mam i midi i mp3 i mo3 wersje metalową. ufff to chyba tyle
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

kto mi powie jak sie nazywa nutka ktora leci w napisach koncowych FF8 (z tym filmikiem z kamery obok). I czy przypadkiem nie ma jej remaku w ff12.. bo kreci mi sie po glowie ta melodia..
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Hmm skoro kojarzy Ci się z FFXII to może chodzi Ci o fragment Melodies of Life?? Hmmm coś więcej?? XD

Ja się teraz zakochałam w muzyczce z Paramina Rift *______* Boska po prostu nie wiem dlaczego mi się tak podoba XD Po prostu ma to coś i tyle :P I nie jeste podobna do reszty muzyczek XD Aaa ta w wiosce Fran też jest miła dla ucha (specjalnie się wsłuchałam Kwazi XD) :) Szczególnie jeden moment jest taki fajny i ładny i w ogóle :) Pasują te muzyczki do lokacji i zapadają w ucho (głęboko XD)
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
immortal

Post autor: immortal »

mi sie podoba intro FF VIII ( oraz zakonczenie ) i FF X (zakonczenie )... zajefajnie :P ... takie wzruszajace :) ...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

mi sie podoba intro FF VIII ( oraz zakonczenie ) i FF X (zakonczenie )... zajefajnie :P ... takie wzruszajace :) ...
Daj spokój... takiej argumentacji to można wymagać od 12-tolatka, a nie pełnoletniego faceta. Wysil się trochę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”