Najlepszy system magii

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Który system jest najlepszy - do wyboru między FFTA a FFX-2

Materie(FF 7)
110
42%
Junction(FF 8)
48
18%
Czary do kupienia(FF1, FF2, FF3, FF5)
7
3%
Czary uczone z przedmiotów/Esperów(FFTA, FF6, FF 9)
51
20%
Spheres(FFX - FFX-2)
38
15%
Wraz ze zdobywaniem poziomów(FF4)
6
2%
 
Liczba głosów: 260

Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Kruger09 - pamiętaj,że ktoś może mieć odmienne zdanie od Twojego. To tak na przyszłość.

A skoro już tu jestem:
Materie pozostają dla mnie najbardziej trafnym systemem, bo jest on łatwy w opanowaniu, a jednocześnie pozostaje wiele miejsca na "kombinowanie" :D

System z FF8 budzi skrajne odczucia- nie uważam, żeby był specjalnie trudny, albo żeby używanie czarów znacząco wpływało na siłę postaci. W zamian za szybkie levelovanie musimy uzupełniać co jakiś czas zapas czarów, albo polować na przedmioty, które da się potraktować opcją Refine. Samo junctionowanie wydaje się skomplikowane, ustalanie umiejętności GF-om również zajmuje trochę czasu, ale mam wrażenie, że te elementy zostały całkiem dobrze wyważone. Po kilku minutach można pojąć ogólne zasady i dołączanie czarów do statystyk i ustawianie umiejętności nie sprawia większych problemów.

Z drugiej strony system z FF9 wydaje się prostszy i bardziej przejrzysty: zdobywamy przedmioty, bronie, zbroje, z nich uczymy się umiejętności, w dodatku każda postać ma ściśle określoną drogę rozwoju. Nie ma mowy o pomyłce, właściwie nie ma tu miejsca na kombinowanie.. a jednak wolę junctiony, bo mam większe pole manewru.

Powtarzam się pewnie, następny post dopiero po wyjściu FFXII :]
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Podzielam zdanie Krugera09. Czemu - to już gdzieś pisałem. A nawet jeśli nie, to może za chwilę napiszę. :roll:
Ivy pisze:Kruger09 - pamiętaj,że ktoś może mieć odmienne zdanie od Twojego. To tak na przyszłość.
Racja, tyle tylko że tutaj lepiej dla wypowiadającego się uzasadnić swoją opinię...
tetra master81 pisze:bo slaba postac mozesz dopakowac tak ze az glupio
Domyślam się, że w innych FF tego nie ma? :roll: Steiner przez większą część czasu jest słaby, a z odpowiednim ekwipunkiem i na odpowiednim levelu bez problemu wyciąga 9999 :P
tetra master81 pisze:a gdzie te godziny spedzone na pakowaniu leveli : :smile:
Poproś kogoś o to, żeby ci zrobił pranie mózgu, tak żebyś zapomniał wszystkiego z poradnika Krypty. Godzinami byś szukał dobrego miejsca do level upowania, tak że trenowałbyś nawet na Geezardzie. Pewnie jakbyś dotarł na Island Closest to Hell już byś się poddał "Bo ten głupi smok mi zabił ich jednym atakiem :(". FF8 jest łatwe do zdobywania leveli, ale tylko jak znasz sposób. Nie mów że sam to odkryłeś. :roll:

Ech, sam dawno nie grałem w ósemkę. :P Mój ulubiony Final, a płytki chyba zaczną mi się niedługo kurzyć. :P Trzeba będzie odświerzyć znajomość... :)
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

kruger09 pisze:i postacie,
no mi nie przypadly do gustu nie liczac Zella i trzoszke lubie malo roztropna Selphi. ja wole postacie "wymyslone" nie ludzi ale np. "Kociaki" typu RED XIII czy Kimahri skoro to jest "Final FANTASY" to i niech postaci beda fantastyczne.
Ababeb pisze:Ech, sam dawno nie grałem w ósemkę.
ja tez wlasnie zaczolem :)
Ivy pisze:Materie pozostają dla mnie najbardziej trafnym systemem, bo jest on łatwy w opanowaniu, a jednocześnie pozostaje wiele miejsca na "kombinowanie" n
nom racja materie sa chyba najlepsze ale nie lubie jak kazdy moze przywolywac summony moim zdamien przywolywac to moze tylko Summoner i tylko to jest zle w materiech- ale w VIII tez kazdy mogl :roll:
Ababeb pisze: Poproś kogoś o to, żeby ci zrobił pranie mózgu, tak żebyś zapomniał wszystkiego z poradnika Krypty. Godzinami byś szukał dobrego miejsca do level upowania, tak że trenowałbyś nawet na Geezardzie. Pewnie jakbyś dotarł na Island Closest to Hell już byś się poddał "Bo ten głupi smok mi zabił ich jednym atakiem n". FF8 jest łatwe do zdobywania leveli, ale tylko jak znasz sposób. Nie mów że sam to odkryłeś. Rolling Eyes
ja wszystko levelowalem bez zadnego poradnika Tzn. sam go pisalem z bratem-zapisywalismy ile jaki potwor daje EXP ile AP i sam wszystko poodkrywalismy a przy tym byla fajna zabawa :)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Kimahri pisze:Tzn. sam go pisalem z bratem-zapisywalismy ile jaki potwor daje EXP ile AP i sam wszystko poodkrywalismy a przy tym byla fajna zabawa
Bezcelowe, bo im wyższy lvl postaci i party, tym mniej expa potwory dają.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Bezcelowe, bo im wyższy lvl postaci i party, tym mniej expa potwory dają.
tak w VIII to jest bezcelowe, pozniej to odkrylismy ale mamy jeszcze VII i IX :) tam bylo sluszne
Moren

Post autor: Moren »

Dla mnie najlepszy jest system z IX. Nie trzeba wiele kombinować, każda postać inaczej się rozwija, w przeciwieństwie do VII czy VIII. Z nauką umiejętności też nie ma problemów.

Mnie tam nie przekonasz Myszaq :P
Ostatnio zmieniony sob 11 mar, 2006 18:45 przez Moren, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszaq
Kupo!
Kupo!
Posty: 136
Rejestracja: śr 18 sty, 2006 19:13
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Myszaq »

Lecz z materiami każdy może mięć każdą umiejętność lub czar i to materie są dla mnie najlepsze.
Ostatnio zmieniony sob 11 mar, 2006 19:15 przez Myszaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Niektórych historii nie da sie opowiedzieć słowami, niektóre legendy muszą umrzeć...
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Myszaq pisze:Lecz z materiami każdy może mięć każdą umiejętność lub czar
Kiepski argument, a na dodatek się nie sprawdza z prostego powodu ograniczonej ilości slotów. Prawda, można to zrobić posiadając słynne Masta Materie, ale bez pokonania Emerald Weapona ich zdobywanie może trwać godzinami, a skoro jesteś w stanie pokonać EW, po co ci więcej umiejętności?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Ababeb pisze:a skoro jesteś w stanie pokonać EW, po co ci więcej umiejętności?
Dla wlasnej satysfakcji :?: :wink:
FF XII W trakcie katowania
Masato

Post autor: Masato »

Dla mnie jest najlepszy (ano bo tez najprostszy) system materii z FFVII. Tylko trzech łączonych slotów mi brakuje ;) Ale jako posiadacz FFTA na GBA uwazam też ten system za wspaniały. Ogrom klas, można to wszystko wymasterować w miarę możliwości, a potem dodać wojownikowi czary czarnego maga lub łuczniczce przywołania. Ale potem się ogarnąć w tych wszystkich itemach ^^"
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Ababeb pisze:ale bez pokonania Emerald Weapona ich zdobywanie może trwać godzinami
W porównaniu do farmowania w FFXI zdobycie master materi to chwilka :grin:
Masato pisze:Ale jako posiadacz FFTA na GBA uwazam też ten system za wspaniały. Ogrom klas, można to wszystko wymasterować w miarę możliwości, a potem dodać wojownikowi czary czarnego maga lub łuczniczce przywołania. Ale potem się ogarnąć w tych wszystkich itemach ^^"
System jest dobry, chociaż zmasterowanie jobów jest trudne, bo ciężko zdobyć wszystkie bronie z mitrhilu oraz niektóre przedmioty z support i reaction ability.

Dla mnie najlepszy jest system z FFXI a potem ten z FFVII bo można robić ciekawe kombinacje materi np. quadra magic+meteor+sneak atack+absorbHP+absorbMP+added cut+steal as well+MP turbo i mamy na wejściu wypasiony ataczek
Black Mage
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

vacek pisze:Dla mnie najlepszy jest system z FFXI
A to ciekawe. W sumie system magii w FFXI jest dość prosty: kupujesz scroll z zakleciem i jak masz odpowiedni lvl. to uczysz się tego zaklęcia. Proste i logiczne. Dodac do tego macra, to juz w ogóle banał. No chyba, ze na mysli miałeś FFIX ;)
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Go Go Yubari pisze:A to ciekawe. W sumie system magii w FFXI jest dość prosty
dochodzi do tego magic burst którego prużno szukac w innych finalach :D
Black Mage
Spil

Post autor: Spil »

mi sie podobaly bardzo materie, uczenie z itemku tez jest ciekawe, trohe mniej mnie zaciekawila sphera, Junction magic tez lubilem :)
zastanawialem sie nad polaczeniem tych systemow, no i kombinowalm i kombinowalem...
i tak Sphere wrzucilbym do samych statystyk, takie drzewko rozwoju postaci, mysle ze bylo by fajne.
magie z FF8 przypasowal do klasy wojownikow, gdzie np. moznaby zakląć bron na najlbizszy atak odpowiednim czarem kosztem 1 pkt z max 100.
materia w broni odblokowywala by kolejne lv magii fire->fira->firaga
klasa maga uczylaby sie czarow stopniowo, 1lv (np fire 1) z itemku na zasadzie FF9, a nastepnie itmek zamienialoby sie na materie, i ja szkolilo na master (fire 3) dopiero wtedy odblokowujac czary wyzszego poziomu z Fire property :) (np meteor)
a potem mag wladalby laseczkami z FFX :)
moje rozmyslanie bylo podkontem tworzenia mmorpg finalowego.
moglbym poprosic o ocene takiego skomplikowanego,choc moze nie, rozwiazania?
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Moim zdaniem najlepszy system czarów był z X .... chociaż szczerze mówiąc podobały mi się wszystkie systemy oprócz ósemki. Dla mnie ten system był pomyłką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”