Titan Quest

Bard's Tale, Eye of the Beholder, Ishar, czy z ostatnich lat Gothic albo Baldur's Gate. To wszystko są synonimy dobrego "rolpleja".

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Titan Quest

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Titan Quest, jest to Role Playing Game, z gatunku Hack 'n Slash. Cała gra utrzymana jest w klimacie mitologii greckiej i rzymskiej, dlatego pojawiają się tam satyry, centaury, minotaury itd. Przy tworzeniu postaci wybieramy imię, płeć i zaczynamy.

Rozwój Postaci

Mamy 5 statystyk: Zdrowie, Energia, Siła, Inteligencja i Zręczność. Do używania broni i pancerza potrzeba na ogół tylko 3: Siły, Inteligencji i Zręczności. Zdrowie i energia służą do podnoszenia HP i Many.
W Titan Quest spotykamy się z systemem Klas bazującym na wybranych dziedzinach mistrzostw. Jest ich 8, a dokładniej Wojna, Obrona, Ziemia, Burza, Łowy, Łotrostwo, Duch i Natura. Każde z nich zawiera inną dziedzinę walki lub magii. Na przykład połączenie Wojny i Burzy pozwoli nam na uzyskanie klasy hybrydowej "Władyka", która potrafi wywoływać potężne burze, i zaklinać broń żywiołem elektryczności

Multiplayer
Na to wszyscy chyba czekali. Tryb multiplayer w Titan Quest, jest podobny do tego, jaki został przedstawiony w Sacred. Otóż 1 osoba zakłada Serwer, pod który podłączają się inni gracze. Do wyboru są Kampania z Single Playera i Pojedyncze scenariusze. I tu dopiero zaczyna się zabawa...

Moja Opinia
Według mnie gra Titan Quest zasługuje na uznanie. W miarę dobra i dopracowana pod względem historii. Zaintrygowały mnie w tej produkcji systemy klas i statystyk, jako że przyzwyczajony do Fallout'owego S.P.E.C.I.A.L troszkę się w tym gubiłem. Pod względem grafiki dam tej grze solidną 10 (w skali 1-10), ponieważ wg. mnie jest ona wybitna. (Nie oceniam gier ze względu na grafikę, ale to jest Recenzjo-Reklama, więc jak mus, to mus.)
Gameplay ocenię na 8.5 (W grze pojawia się zbyt mało aktywnych umiejętności), a Muzykę na 6 (Mało ciekawych theme'ów i odgłosów, ale głosy postaci są nawet dobrze dobrane)

Tak oto oddany wam w ręce został mój 1-szy własny temat. Udzielajcie się, a jeżeli macie jakieś pytania, nie krępujcie się!
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”