DIABLO - saga...

Bard's Tale, Eye of the Beholder, Ishar, czy z ostatnich lat Gothic albo Baldur's Gate. To wszystko są synonimy dobrego "rolpleja".

Moderator: Moderatorzy

Która część najlepsza?

Diablo (Hellfire)
3
9%
Diablo II (Lord of Destruction)
23
72%
Nie jestem satanistą! >.<'
6
19%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

CoD pisze:Mete-orb, albo fw-orb, przy czym zimno w pierwszej kolejności. Do tego merc z 2 aktu kosz z HF i olśnieniem
W sumie ma to sens, ale bez najemnika niestety się nie obejdzie prawda?
Heh tego się właśnie obawiałem, że (chyba) nie ma uniwersalnej czarki, ale przetestować można.
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

te sosy są uniwersalne, merc ma cię tylko wspierać, oczywiście na hellu zdarzają się immuny na oba te żywioły, ale niezwykle rzadko. Chyba hrabina ma takie dość, ale rozwalasz jej obstawę, statyk i merc ją bierze na hita, co do reszty potworków, to po prostu restarcik i moby mają inne resy :lol:
Ha&#363;! Omochikaer&#299;!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Hrabina jest wredna, bo losowo ma Cold Light immune albo Cold Fire Immune. Cold jest stałą immune, którą mają wszystkie Tropicielki na hell.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Od wczoraj tłukę DIII na konsoli, jak grę "skończę" to napiszę coś więcej. Zmiany względem PC? Gra na pewno jest szybsza i bardziej zręcznościowa (uniki pod prawą gałką, przystępniejsze sterowanie pozwalające kleić długaśne kombinacje - monk brata czesze kombosy niemalże jak w Tekkenie), daje więcej funu - kooperacja w cztery osoby na jednej konsoli to radocha, której nie dane było zaświadczyć na tej generacji (bo wszyscy grają online) i jest zdecydowanie bardziej przystępna. Mam wrażenie że dużo częściej niż na PC wypadają lepsze itemy. Mam postać na 20 poziomie i znalazłem już sporo unikatowego lootu. Ogólnie progres względem wersji PC, gdzie trzeba było grać miesiącami, żeby coś sensownego uskładać.

Piszę trochę bez ładu i składu, ale pół nocy tłukłem pomiot szatana :D
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

qfas pisze:Ogólnie progres względem wersji PC, gdzie trzeba było grać miesiącami, żeby coś sensownego uskładać.
Celowo - tam jest Auction House, co by Blizz mógł na marżach za aukcje zarabiać. Stały dochód żadnym nakładem - bo nic sensownego podczas mfrunów nie wypada. Sielanka na konsolach będzie trwać dopóty Blizzowi się to opłaca. Jak już ugruntują rynek konsoli będą z klientelą tak samo lecieć w kulki.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Ale na PC Bliz przesadził z "nieznajdowalnością" - wszak Reaper of Souls wprowadzi loot 2.0, gdzie cenne itemy będą wypadały wcześniej i częściej. AH zostanie, bo kto by rezygnował ze szmalcu za nic, ale nie będzie już wydawać dolarów co by czymś sensownym poświecić.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Wiele osób narzeka, że to co wprowadza 'Reaper of Wallets' (Grabieżca Portfeli) powinno od początku znaleźć się w wersji podstawowej. Powiem uczciwie: grałam w wersje demo (mam ja do tej pory - góra do 13 poziomu) i nawet OK to D3, ale nie ciągnie mnie tak jak do D2. Najbardziej zniechęca mnie system walki: jakoś respecjalizacja skilli w dowolnym momencie rozpieprza moim zdaniem sens kreowania postaci. A fatalne dropy swoją drogą rujnują resztę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Sephiria pisze:Wiele osób narzeka, że to co wprowadza 'Reaper of Wallets' (Grabieżca Portfeli) powinno od początku znaleźć się w wersji podstawowej.
Też tak uważam, cieszy mnie więc, że gra w wersji "poprawnej" trafiła na PS3 od razu. A co do budowania postaci - jak i w DII i tutaj są "jedyne i słuszne" buildy, bez których na wyższych poziomach trudności ani rusz. A że mogę w każdej chwili sprawdzić, jak prezentowałaby się moja postać z innym zestawem umiejętności, a nie rozpoczynać od nowa grę? In plus, IMO.

Szkoda było mi jedynie, że walcząc Szamanem (bo gram po polsku, shame on me) nie mogę po prostu podejść i strzelić pomiot w pysk tym, co właśnie w dłoni trzymam. Jak wygląda cios niedźwiedzią wangą? Nigdy się nie dowiem:(.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Garland
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: pt 01 maja, 2015 15:42

Post autor: Garland »

Moim zdaniem 2 była trochę lepsza od trójki(między innymi motyw Tristram który jest jedną z najlepszych piosenek jakie powstały,nawet teraz tego słucham :D )W jedynkę nie grałem ale bardzo bym chciał,czy istnieje wersja tej gry na Windowsa 7 ? Jeśli tak to niech ktoś powie gdzie można ją dostać(znaczy kupić)

A w ogóle dlaczego już nikt nie pisze!!!!!!!!!!!!!! :( .To trochę denerwujące!!!!!!!!! :evil:
"In life, war. In death, peace. In life, shame. In death, atonement."
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Nikt nie pisze, bo era for netowych przemija a poza tym a może przede wszystkim...zestarzeliśmy się już trochę. :lol:

Garland pisze:W jedynkę nie grałem ale bardzo bym chciał,czy istnieje wersja tej gry na Windowsa 7
Mam Diablo 1, które bez problemu działa na Win 7. Jeśli tego jeszcze nie robiłeś, ściągnij sobie demo i sprawdź, czy wszystko prawidłowo chodzi. Na Allegro jedynka jest za ~70 zł (niezła cena jak na tak starą grę, nieprawdaż?). Polecam dodatek Hellfire.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Na Win 7 potrzeba jedynie drobego pliku, żeby grafika poprawnie się wyświetlała. Na XP Diabełek 1 działał bez problemu.

Dwójka i jedynka nadal żywe i jakoś nie chce mi się wracać do demo trójki - niby ładne ale już nie to.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Sephiria pisze:Dwójka i jedynka nadal żywe i jakoś nie chce mi się wracać do demo trójki - niby ładne ale już nie to.
Zgadzam się i idę o krok dalej - nawet nie mam ochoty odpalać dema trójki. W ogóle... obecne gry przypominają mi World of Warcraft... a tym się brzydzę. :590:
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Sephiria pisze:
Dwójka i jedynka nadal żywe i jakoś nie chce mi się wracać do demo trójki - niby ładne ale już nie to.
Po RoS-ie i patchu 2.1.0 (teraz jest już chyba 2.2.1) jest co robić w DIII, gra się IMO bardzo przyjemnie. Endgame solidny, polowanie na ancient sety wciąga, tłucze się miło, szczeliny to czysty fun. Jasne, to nie to samo co piętnaście lat temu (łomatkojedyno, ależ to leci), ale bez oglądania się na poprzedników - jest ok, i to bardzo.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Jako zapalony konsolowiec te 15 lat temu nawet nie patrzyłem na rpgowate gry spoza Japonii, przez co wiele mnie ominęło. Z Diablo miałem do czynienia po raz pierwszy rok temu i od razu była to część trzecia. Jak dla mnie gra jest genialna, mogę przechodzić w kółko, od pierwszego levela... Ale miałem już okazję zagrać kawałek w jedynkę i dwójkę - trójka przy nich to trochę gra dla debili (w sumie jakby porównać FFI na NESa i FFVII): skille odblokowują się same, mana się regeneruje, złoto się podnosi same... i masa innych udogodnień. Czy to źle? Wręcz przeciwnie, tylko trójka mnie rozpieściła, przez co ciężko jest mi się za dwójkę zabrać. Ale zakupioną już mam, czeka też na emeryturę, czy coś ;p No a jedynka...
Grzybek Z Octu pisze:Na Allegro jedynka jest za ~70 zł (niezła cena jak na tak starą grę, nieprawdaż?).
No właśnie... Na jakimś tam GOGu starocie za marne grosze można kupić, a taki Blizzard nie może wypuścić cyfrowej wersji Diablo 1, nawet za te 30 zł (co Diablo 2...). 7-dych już mi szkoda wydać, jeszcze ja jakąś porysowaną płytę ;p W sumie chętnie bym nabył jedynkę na PSone, ale ta to już za 200 zł chodzi :/
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mam D3, ale jakoś pograłam z godzinę i nah póki co. DA:Inkwizycja <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”