DIABLO - saga...

Bard's Tale, Eye of the Beholder, Ishar, czy z ostatnich lat Gothic albo Baldur's Gate. To wszystko są synonimy dobrego "rolpleja".

Moderator: Moderatorzy

Która część najlepsza?

Diablo (Hellfire)
3
9%
Diablo II (Lord of Destruction)
23
72%
Nie jestem satanistą! >.<'
6
19%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Tiglatpilesar
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: wt 26 cze, 2007 16:43

Post autor: Tiglatpilesar »

Sephiria pisze:Exile to podstawa
Ano właśnie - i tu leży pies pogrzebany. Zdobycie run do ułożenia tego słowa grając na singlu graniczy z cudem. Trzy high runes... Na bn przynajmniej można to kupić, chociaż jak ktoś dopiero zaczyna i nie ma postaci zapchanej istami to sporo się namęczy. Moim zdaniem w grze na pojedynczego gracza postacie walczące w zwarciu są o wiele trudniejsze do prowadzenia. A używanie hero editora do dodawania sobie itemów psuje całą przyjemność z gry.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A używanie hero editora do dodawania sobie itemów psuje całą przyjemność z gry.
nie ma potrzeby. Transmutacja wszystkich run działa na Singlu, OBN i Ladder CBN. Tylko non ladder CBN mają pod górkę, bo u nich transmutacja run jest do Dol.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

To prawda Sephi, ale nawet z lamerskim duplikowaniem postaci posiadającej runy i ciągłą transmutacja dzięki gemom dojście choćby do IST trwa długo... BARDZO długo... Nie wspominam nawet o tych najlepszych runach, które są niezbędne choćby do Enigmy... :( Osobiście najlepsza runa jaka mam w kolekcji to LO.

Gdzieś widziałem wyliczenia potrzebnych komponentów, aby stworzyć ZOD od podstaw (z EL)... Dodam, że liczba była chyba sześciocyfrowa... O__o'
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Gra ktoś aktualnie, najlepiej non-ladder?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
LiZaRd

Post autor: LiZaRd »

Sephiria pisze:Gra ktoś aktualnie, najlepiej non-ladder?
ja gram :) non ladder i ladder ;)
Awatar użytkownika
Oshin
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 23 sty, 2008 16:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Oshin »

Oj sporo czasu pogrywałem w obie części diablo, zwłaszcza w dwójke (z patchami). Malo jest gier które sprawiaja tyle radochy ze znalezienia jakiegoś super unikatowego przedmiotu:) Pamietam jak "własnoręcznie" zdobyłem po setkach godzin z tą grą zestaw nieśmiertelnego króla, cos niesamowitego. Czekam z utesknieniem na 3 odsłonę, podobno już nagrali muzykę w Pradze :)
młody i silny psychopata bez godła i sztandaru w którego głowie tańczy szaman a w sercu pali czarny palacz......
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

A propos nawiązania do D3 w poprzednim poście oraz informacji podanej ostatnio w sb:
W sobotę o 18:25, Krakers w SzałtBoksie pisze: http://www.blizzard.com/diablo3/
Simply genius. Gdy usłyszałem mocarnie nastrojową muzykę tła strony i zobaczyłem postać Witch Doctora, wyłaniającą się z mrocznego zacisza...wiedziałem, że nie przepuszczę tej grze i nawet uczciwie ją nabędę XD. Strona zrobiła na mnie takie wrażenie, że zaprezentowany tam klimat śnił mi się podczas popołudniowej i wieczornej drzemki. I WANT MORE... :shock:
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Tym razem, jak przy D2, nie popełnię błędu i od razu zamówię ANGIELSKĄ wersję gry ^_^

This place reeks with the foul stench of ghouls - mioooooodzio.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

I came xD

Filmik-zapowiedź D3 krótki acz BARDZO treściwy - odbił się w sieci sporym echem - choć tak naprawdę pokazał tylko jak to to wygląda... :> I nic poza tym - prócz kilku szczególików... Ale i tak MOAR! panowie z Blizzard wiedza jak narobić "milijonom" apetytu :lol:

To ostatnia gra dla której odświeżę sobie kompa :> Mimo przeskoku w 3D wydaje się trzymać klimat poprzedniczek przy jednoczesnym powiewie świeżości niezmiernie ważnym przy każdej "trzeciej części"... Ciekawe jakie jeszcze klasy postaci będą... :> Ile Aktów <?> :> Bossowie ... :> Itemy :> Arrrggghhh!!!! Can't wait! >.<'

A tymczasem moja light sorc w D2 przeskoczyła już 90lv :]
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Dzizas kwazi, skoro już wspomniałeś o graniu - muszę w końcu zainstalować sobie jakiegoś Windowsa, bo zamiast niego mam na dysku kolejnego linuxa. :lol:
kwazi pisze:Ciekawe jakie jeszcze klasy postaci będą... :>
Obstawiam stare, klasyczne i sprawdzone, czyli chociażby Paladyn, Mag (tu może jakieś uszczegółowienie rodzaju magii), Tucznik (a jakże). Druid za bardzo wymiatał, poza tym będzie Czarownik [?] więc nie liczyłbym na rudzielca :>. Poza Witch Doctorem pewnie dadzą jeszcze jakąś nową mroczną klasę, a może i nawet jakąś postać z nieboskłonu lub zaświatów [byłoby super!]. No i obie płcie dla każdej z klas. Tyle można było wyczytać z filmiku.
kwazi następnie pisze:Ile Aktów
3 to dla mnie za mało, 7 za dużo. Myślę, że 5 byłaby tu dobrą liczbą, aby nie było niedosytu ani zbytniej rozciągłości w fabule.
kwazi a gain pisze: Bossowie


O, tu jest bardzo ciekawa kwestia. Nie mogą przecież po raz kolejny wskrzesić Diablo, Mefista, Baala, bo ich kamienie dusz zostały zniszczone. Pewnie dojdzie nowy bóg ciemności. Może Moloch z kultystami porywającymi dzieci z okolicznych wiosek w celu złożenia ich jemu w ofierze, albo znajdzie się miejsce dla polskiego Rokity?

Itemy zapowiedzieli zacne i w dużej ilości, więc pewnie wszystkich zestawów i unique nie znajdziemy do końca życia, a nasze poszukiwania będą kontunuować dzieci i wnuki.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Grzybek Z Octu pisze:kwazi a gain napisał/a:
Bossowie


O, tu jest bardzo ciekawa kwestia. Nie mogą przecież po raz kolejny wskrzesić Diablo, Mefista, Baala, bo ich kamienie dusz zostały zniszczone. Pewnie dojdzie nowy bóg ciemności. Może Moloch z kultystami porywającymi dzieci z okolicznych wiosek w celu złożenia ich jemu w ofierze, albo znajdzie się miejsce dla polskiego Rokity?

Itemy zapowiedzieli zacne i w dużej ilości, więc pewnie wszystkich zestawów i unique nie znajdziemy do końca życia, a nasze poszukiwania będą kontunuować dzieci i wnuki.
No wiesz nikt nie powiedział że trzeba ich wskrzeszać żeby z nimi walczyć - nie znając jeszcze fabuły, można sie domyślać jak by to mogło być. Może się okazać że istnieje ktoś kto zdołał by ich wskrzesić - bo przecież jest wszystko możliwe, chociażby jak w FF AC. Według mnie z samym Diablo zmierzymy się na 100% ale w sumie to nie on musi być głównym celem tak jak wcześniej. Mogło by sie okazać że istnieje jeszcze ktoś potężniejszy. Póki co możemy tylko gdybać jak to będzie a wszystko okaże się gdy dostaniemy w swoje łapska Diablo3. :wink:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Skoro w patchu 1.11 mamy Pandemonium Diablo + Über Mephisto i Über Baal, którzy zostali reanimowani po zniszczeniu ich Kamieni Dusz poprzez magię Lilith, to jest furtka by cała trójka wróciła do życia. Pamiętajmy, że Dusze Mrocznej Trójcy wróciły do piekła z zaświatów (a już na pewno Diablo, który skonał w Sanktuarium Chaosu w piekle i jego dusza się tam błąka) i dzięki podczepieniu ich duchów do źródła energii po pewnym czasie byli w stanie przybrać ponownie fizyczną formę w świecie Sanktuarium. Diablo bankowo zobaczymy w D3, ale głównym mącicielem może być Archanioł Tyrael, w którym mogły utkwić fragmenty spaczonego Kamienia Świata i spowodować jego przejście na mroczną stronę.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

No, przyznam, że scenariusz który właśnie nakreśliłaś jest ciekawy. Szczególnie podoba mi się wizja Tyraela jako Złego. Dusza Izuala, uwolniona z potwornego cielaka bestii, na pewno wyłaby ze śmiechu :lol:.

Może za dalego wybiegam w przyszłość, ale ciekawi mnie, czy twórcy po sukcesie kolejnej części, pokuszą się o JESZCZE JEDNĄ. Imo byłoby to już przegięcie pały, które może popsuć spójność i sens całej serii. No ale...zobaczymy czy w ogóle 3 będzie tak dobra, jak się zapowiada. A trylogia niech trylogią pozostanie. (tak tylko wtrącam _^_)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Sama decyzja Tyraela o zniszczeniu Kamienia była już zapowiedzią ewentualnej kontynuacji. Wydaje mi się, że Tyrael stał się mącicielem już w drugiej części. Jego argumenty, które miały przemawiać za zniszczeniem kamienia tylko dlatego, że dotkną go Baal są dla mnie nieuzasadnione. Co to za kamień, który ulega tak szybko spaczeniu, co to za kamień, który nie potrafi zregenerować się swoją własną rzekomo wielką mocą. Pfff, Tyrael był głupcem, po raz drugi.
glamorous vamp
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Ja grając w D2 nie patrzyłem na fabułę, bo moim zdaniem nie było w niej nic specjalnego. Za to muzyka i cała reszta typu: rozwój postaci, ogromna liczba przedmiotów, w pełni rekompensowały krwawą i niezbyt rozbudowaną fabułę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”