saga Fallout

Bard's Tale, Eye of the Beholder, Ishar, czy z ostatnich lat Gothic albo Baldur's Gate. To wszystko są synonimy dobrego "rolpleja".

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Hmm... nawet nie słyszałem o takich modach ani patch'ach. W BG II grałem parę razy z The Darkest Day, ale o Fallout'cie nie słyszałem z taki dodatkami. Może więcej coś o tym powiesz? :P
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Tak samo jak Gveir, nie bawiłem się w żadne łatki czy mody... (tak w ogóle do ja nigdy żadnego patcha w życiu nie zainstalowałem... bo po co?)

Swoją drogą, Miria jako taka, jest nieprzydatna jak diabli i robie za kulę u nogi. Dlatego właśnie, że nie awansuję, czy, że nas nie słucha, a zdobycie ją jest cholernie trudne! Trudniejsze jest tylko zdobycie robota z Sierry (taa, kupiłem jakieś 30 tomów i "uczyłem" się Science na 70% ;) )
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

King VERMIN! pisze:Swoją drogą, Miria jako taka, jest nieprzydatna jak diabli i robie za kulę u nogi.
Właśnie to skłoniło pewnego człowieka do wypuszczenia stosownej modyfikacji :D Bo ten motyw ludzie z Interpaly/Black Isle krótko mówiąc schrzanili ;)
Gveir pisze:Może więcej coś o tym powiesz?
Się robi XD Tutaj znajdziesz łatkę 1.05 w różnych wersjach językowych (w tym polskiej) odpowiednio do posiadanej wersji gry.

Dodatkowo jak wejdziesz tam do strony głównej, to będą tam rubryki dotyczące wszystkich Falloutów, więc możesz sobie spokojnie pooglądać różnego rodzaju modyfikacje.
King VERMIN! pisze:(tak w ogóle do ja nigdy żadnego patcha w życiu nie zainstalowałem... bo po co?)
Ha i to błąd! Posiadanie wersji; przynajmniej F2; 1.02 ma wiele plusów (no chyba, że zakupiona przez Ciebie wersja miała już tą łatkę w sobie) sprawia, że gra jest przyjemniejsza (poprawia kilka irytujących bugów) A to, co zrobili w wersji 1.05 to spełnienie moich kilku marzeń odnośnie F2 :D
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Cierń pisze:1.02 ma wiele plusów (no chyba, że zakupiona przez Ciebie wersja miała już tą łatkę w sobie) sprawia, że gra jest przyjemniejsza (poprawia kilka irytujących bugów)
Np. eliminuje upierdliwe znikanie samochodu i pojawianie się losowo samego bagażnika... Bez tej łatki gra w F2 praktycznie traci sens ;)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:Tak samo jak Gveir, nie bawiłem się w żadne łatki czy mody... (tak w ogóle do ja nigdy żadnego patcha w życiu nie zainstalowałem... bo po co?)
Łatki tak, ale oficjalne, byle nie dodawały nowych błędów, jak robiła to oficjalna do F2, mimo poprawienia starych błędów. Za to w dodatki się nie bawiłem wcale nieoficjalnie, nawet o nich nie słyszałem, za to The Darkest Day do BG II był bardzo dobry.
King VERMIN! pisze:Trudniejsze jest tylko zdobycie robota z Sierry (taa, kupiłem jakieś 30 tomów i "uczyłem" się Science na 70% ;) )
Heh, zawsze trenowałem Science do jakiegoś 120% i było dobrze wtedy :D I nie było problemów z niczym, nawet tym robocikiem, starczało do końca gdy i było leciutko na wszystkich użyciach tego skilla.

Dzięki Cierń, teraz jak będę grał, to się z tym pobawię, zobaczę co ciekawego tam dali ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

O tak! Dziś odświeżyłem sobie Fallout'a 1 :D Zdobyłem Water Chip'a i teraz biore się za mutanty ^__^. Co ciekawe - gra idzie mi niesamowicie gładko... Deathclawy rozwaliłem za snajperki, mam już Turbo Plasma Rifle... Kiedyś szło ciężej :) Właśnie jestem w dorodze do The Glow :] Tylko nie moge w sklepach znaleźć Rad-X... :/ Pamięta ktoś może skąd wytrzasnąć kilka sztuk? Bo niezbyt mi się podoba rola żarówki... :lol:

A tak BTW, to gra mimo najnowszych patchów nadal jest pełna bugów - 3 razy juz mi sie do Windowsa wysypała :? No nic - ale i tak warto po raz kolejny zanurzyć się w ten mhrok i otchłań :)

Jeśli masz problem, źle Ci na sercu lub po prostu Ci smutno - nic nie działa tak kojąco jak widok stapiającego się na bezkształtną masę Ghoul'a po oberwaniu z Plasma Rifle :] :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Rad - X w Hub kupisz, niedaleko sklepu z bronią zejdź do centralnej dzielnicy i w prawo - Twoje prawo. I wejdź do następnej dzielnicy - w budynku w prawym górnym rogu ekranu gość handluje prochami :wink:

A co do błędów - marudo, na XP zawsze będzie wywalało do Windy :wink: Bo DOS'ika nie ma, jedyne co możesz zrobić, to ustawić tryb działania W98 we właściwościach skrótu i będzie chodziło lepiej :wink:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

kwazi, poza tym, co napisal Gveir zauwaz, ze mamy wersje 1.0 ktora az roi sie od bledow.. :) Ale fakt - na w98 wykrzaczalo sie bardzo rzadko.

Ps. Darmowe chemikalia potrzebne do The Glow sa w pokoju siostry Jane [Children Of The Catherdal, oddzial w Hub :p ] oraz w paru innych miejscach (rowniez w samym Glow) :D
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Nathaniel

Post autor: Nathaniel »

Grzybek Z Octu pisze: Darmowe chemikalia potrzebne do The Glow sa w pokoju siostry Jane [Children Of The Catherdal, oddzial w Hub :p ] oraz w paru innych miejscach (rowniez w samym Glow) :D
Ja nigdy nie miałem z prochami problemu, powiedziałbym że prochy same ciągły do mnie :razz: Wg mnie najlesze jest albo zabrać po kryjomu albo dobra bitka :)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Grzybek Z Octu pisze:kwazi, poza tym, co napisal Gveir zauwaz, ze mamy wersje 1.0 ktora az roi sie od bledow.. :) Ale fakt - na w98 wykrzaczalo sie bardzo rzadko.
To ściągnąć patch'e nowsze, są wszędzie dostępne :P Z nimi już tak nie wykaszania, a i wszelkie błędy w mechanice (prawie wszelkie) są naprawione.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Gveir pisze:Grzybek Z Octu napisał/a:
kwazi, poza tym, co napisal Gveir zauwaz, ze mamy wersje 1.0 ktora az roi sie od bledow.. :) Ale fakt - na w98 wykrzaczalo sie bardzo rzadko.

To ściągnąć patch'e nowsze, są wszędzie dostępne :P Z nimi już tak nie wykaszania, a i wszelkie błędy w mechanice (prawie wszelkie) są naprawione.
Myślałem, że z mojej wypowiedzi jasno wynika, że mam najnowszego, oficjalnego Patcha - a i tak się wysypuje... :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Khem... będzie się zawsze wysypywać, kiedy grał będziesz na XP... To też jasno wynika z tego co napisałem :P Tak będzie zawsze, nawet z kompatybilnością, bo przecież stara Winda była na DOS'ie, a nowa ma tylko emulację. Szczęście, że w ogóle działa...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

kwazi pisze: Myślałem, że z mojej wypowiedzi jasno wynika, że mam najnowszego, oficjalnego Patcha - a i tak się wysypuje... :D
Lol, faktycznie. Tak to jest, gdy pisze się posta niemal zaraz po przebudzeniu :)

Jakie są Wasze ulubione Special Eventy w F1 i F2?

moje typy:

F1:

Kod: Zaznacz cały

 Rozbite ufo i Alien Blaster! :D 
F2:

Kod: Zaznacz cały

 The Bridgekeeper - naprawdę pocisk, jakich mało. Raczej bezpośrednie nawiązanie do Pythonowskiego żartu, eksplodujące krowy oraz szata Bridgekeepera stanowiąca naprawdę niezły armor. 
:D
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

F1

Kod: Zaznacz cały

Gość zadeptany przez najwidoczniej Godzillę i spotkanie strażników przeznaczenia to co się wtedy działo :D 
F2

Kod: Zaznacz cały

Spotkanie rycerzy okrągłego stołu (znowu Monty Python), Unawashed Villagers Hunting For Spammer (kawał historii Fallout'a tam jest zawarty), wieloryb spadły z nieba, knajpa Sokół Maltański z F1 i rozbity prom ze Star Trek ^^
Grzybek z Octu pisze:

Kod: Zaznacz cały

oraz szata Bridgekeepera stanowiąca naprawdę niezły armor.
No, miała identyczne statystyki co Combat Armour, a cała sytuacja jechała z Monty Python'a i Św. Graall'a :D
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Moje ulubione to:

F1

Kod: Zaznacz cały

Zniszczona ciężarówka z kasą :D
F2

Kod: Zaznacz cały

Gadająca głowa... dialogi z nią są zabójcze XD
Oczywiście te o których wspomnieliście też są niezłe z

Kod: Zaznacz cały

Bridge Keeperem oraz rycerzami na czele :) No i pamiętajcie "Crashed Whale" rządzi XD
No i wiecie zapewne, że w F2 też można mieć Alien Blaster :twisted:
"We carry death out of the village!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”