saga Fallout

Bard's Tale, Eye of the Beholder, Ishar, czy z ostatnich lat Gothic albo Baldur's Gate. To wszystko są synonimy dobrego "rolpleja".

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Pierwsza sprawa to daruj sobie komentarze typu kropki itd. Dwuznacznie można to odebrać bo ja nie widzę w tym nic złego, że pochwalam grę którą kolejny raz przechodze. Fakt z tymi 3 godzinami przesadziłem może godzinke czy półtora ale to i tak jest dość dużo czasu.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Wiesz no. Lubisz Tacticsa to jesteś napiętnowany i do tego trędowaty. Tysiąc razy już pisałem o FT, dziwne, że najbardziej nie lubią go ludzie którzy piszą: "To nie to co dawniej/to nie jest Fallout". Problem w tym, że po nazwie "Fallout", jest nazwa "Tactics" więc jest to zupełnie nowa gra. Inna sprawa, że klimat, atmosfera itp. Dalej jest świetna jak na standardy falloutowe.

Z tymi trzema godzinami to fakt, trochę przesadziłeś ;) Myślę, że każda misja to jakieś średnio godzinka grania.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Dyzio_USSJ pisze:Ponownie zaczęłem przechodzić Tactics i muszę stwierdzić, że gra jest świetna.
Bo jest :] Tylko nie miałem siły przejść jej więcej niż trzy razy. Co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.
Dyzio_USSJ pisze:ale moim zdaniem troche zawyżona jest siła wieżyczek.
Niekoniecznie - zauważ, że Tactics nieco realistyczniej podszedł do kwestii tego, jak szybko się ginie - a z założenia wieżyczka w tajnej bazie wojskowej, uzbrojona w ciężkie działo energetyczne ma powstrzymać zbrojny, zorganizowany atak wojaków innego państwa/organizacji uzbrojonych w najlepszą broń i sprzęt (np. Power Armor), a kaliber i siła takiego działa podłączonego do głównego źródła zasilania bazy jest odpowiedni żeby mocno powstrzymać atak rajdu żołnierzy uzbrojonych w Power Armor i ciężką broń, albo ich opóźnić - i to ma sens. A pierwsza misja z nimi miała tylko podkreślić że nasi są jeszcze ciency i mają gówno nie ekwipunek :P
Dyzio_USSJ pisze:Jestem w Kansas City, więc myślę że po tej misji powinien już być Power Armor :D na razie mam Pancerz Środowiskowy Mk II.
Po tej misji, albo po następnej będzie :] Ach, jak ten PA z F:T wspaniale wygląda - chyba najlepszy projekt futurystycznej zbroi ever ^^
Dyzio_USSJ pisze:Gra jest dość długa niektóre misje przechodziłem po 3 godziny xD.
I słusznie - nie ma co się spieszyć, tury są, czas jest, do tego jak mówisz, same misje są długie.
Diann pisze:I kolejny dotknięty manią zdobycia PA. Przecież to już epidemia jest ^^
Bo PA to znak Fallout i ogólnie wspaniały ekwipunek :)
King VERMIN! pisze:Inna sprawa, że klimat, atmosfera itp. Dalej jest świetna jak na standardy falloutowe.
I to mi w sumie wystarczyło, żeby wspaniale się bawić, bo od początku wiedziałem że to RPG nie będzie, a zacna turówka :)
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

King VERMIN! pisze:"To nie to co dawniej/to nie jest Fallout"
Takie zdanie mam właśnie o psx'owej części F BOS :/ Nędza.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Grzybek Z Octu pisze:Takie zdanie mam właśnie o psx'owej części F BOS :/ Nędza.
Hańba i zakała całej serii, pomór i chyr na nich za to. To znaczy na wydawcę, który to wymusił, na dodatek od podrzędnego studia :evil:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

ojoj...temacik o Fallout...jakim cudem go nie zauważyłem :shock: Dyskusja toczy sie o tacticsa więc sie do niej odniosę. Mój czas grania w FT wyniósł jakieś 15 minut. Wg mnie kompletnie zepsuł klimat, do którego byłem przyzwyczajony w jedynce i dwójce. Zmiana klimatu z typowego RPG na grę taktyczną totalnie mi sie nie spodobał....Zero fabuły przede wszystkim.

Pamietam dobrze czasy kiedy bez litości niszczyłem hordy mutantów czy żołnierzy Enklawy ...tactics natomiast popsuł cały urok tej wybitnej serii :?
Diann
Kupo!
Kupo!
Posty: 123
Rejestracja: wt 20 mar, 2007 16:05

Post autor: Diann »

BeeBBo pisze:ojoj...temacik o Fallout...jakim cudem go nie zauważyłem :shock: Dyskusja toczy sie o tacticsa więc sie do niej odniosę. Mój czas grania w FT wyniósł jakieś 15 minut. Wg mnie kompletnie zepsuł klimat, do którego byłem przyzwyczajony w jedynce i dwójce. Zmiana klimatu z typowego RPG na grę taktyczną totalnie mi sie nie spodobał....Zero fabuły przede wszystkim.
I znów zaczynasz? :>
Fabuła jako taka jest, w końcu FT jest nazywana bratem ciotecznym F1&2.
Pamietam dobrze czasy kiedy bez litości niszczyłem hordy mutantów czy żołnierzy Enklawy ...tactics natomiast popsuł cały urok tej wybitnej serii :?
Ja wciąż pamiętam jak po raz ósmy przechodzę F1 :)

Cała prawda o Marcusie z F2 xD
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Fabuła jako taka jest, w końcu FT jest nazywana bratem ciotecznym F1&2.
Fuj :>

Ale słuchajcie moi mili Fallouta fani :D

Ostatnimi dniami udało mi się dorwać soundtrack z gry :>. Zainteresowanych i posiadających oryginalne płyty z grą Fallout proszę o kontakt [słucha muzyki z lokum Mastera i rozpływa się w mrocznym, niepokojącym klimacie]
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Grzybek Z Octu pisze:Ostatnimi dniami udało mi się dorwać soundtrack z gry
Masz na myśli płytę :>

Jak widać twórcą tego soundtracku jest Mark Morgan... a zamieszczony powyżej skan pokazuje jak powinny się konkretne kawałki nazywać, co dodaje im jeszcze więcej mocy :D
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jakieś dwa tygodnie temu do Gazety Wyborczej dołączono w kolaboracji z CD-Projekt Sagę Fallout z Extra Klasyki. Czyli oczywiście Fallout, Fallout 2, Fallout: Tactics, wszystko w PL. Plus turówka Victoria i pierwsza część Spellforce. Wszystko w pudełku DVD Slim i za... 5.99. Wielkie brawa! :] W ten oto genialny sposób rzesza wyznawców się powiększa ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

AAAArgh! Nie mogłeś napisać tego w dniu, w którym to obczaiłeś? ;( DAMN IT! W FT jeszcze nie grałem.

Chociaż z drugiej strony...nie...wersja pl to wielkie niedobro.
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Widze temat troche zaspał :lol:
Wracając do F2 i Special Encounters, obronił ktoś kiedyś spammera albo zabił wszystkich rycerzy??? Zawsze gdy trafiam na tych drugich jestem zbyt słaby by dać sobie z nimi radę i jak pamiętam chyba maksymalnie zabiłem ich sześciu. Bridge keepera zawsze zabijam bo 7500 Exp-a na ziemi nie leży...

Ps. Tak ogólnie co słychać w sprawie F3? Mało sprawdzam info na ten temat z tego co teraz wiem ma niby być od września na Xboxa 360 i PC a potem na PS3.
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Spammera chyba kiedyś obroniłem, wybijając plazmą tych, którzy wymierzali mu sprawiedliwość. Ale nic szczególnego się pozniej nie działo, tym bardziej żadnych itemów czy związanego z takim obrotem losu easter egg'a. Rycerze dla mnie też zbyt twardzi.

Co do Bridge Keepera, warto przyodziać jego szmaty. Z takimi statami aż ciężko się dziwić, że jest taki niepodatny na broń :). Z drugiej strony, rewelacji nie ma, ale dorwać taki armor w 1/3 gry jest bardzo zacnie.

DObrze że odkurzyłeś temat, choć prawdę mówiąc pojęcia nie mam co się dzieje z projektem F3. Jeśli jednak będą starać się jak przy trzeciej części Diablo, to sądzę, że warto poczekać, lub nawet upgrade'ować sobie porządnie maszynę. *___*
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Grzybek Z Octu pisze:Chociaż z drugiej strony...nie...wersja pl to wielkie niedobro.
W przypadku F1 i 2 są poprawne, w F:T jest... rewelacyjna :] Piękne wiąchy i bluzgi, przy tym ogólnie rzecz biorąc: klasa.
Grzybek Z Octu pisze:Spammera chyba kiedyś obroniłem, wybijając plazmą tych, którzy wymierzali mu sprawiedliwość. Ale nic szczególnego się pozniej nie działo, tym bardziej żadnych itemów czy związanego z takim obrotem losu easter egg'a.
Bo tu chodzi o uhonorowanie wydarzeń z forum F1... Niemyte Wieśniaki to bywalcy forum, mają ich nicki jako nazwiska, a Spammer to legendarny troll, który psuł forum i zabawę jak nazwa wskazuje: spamując i zadając pytania jakimi raczy nas podczas całego eventu. Pewnego dnia po prostu zniknął z forum. A twórcy wrzucili to do gry ;]
Grzybek Z Octu pisze:Rycerze dla mnie też zbyt twardzi.
Ale Monty Python się kłania :lol:
Grzybek Z Octu pisze:DObrze że odkurzyłeś temat, choć prawdę mówiąc pojęcia nie mam co się dzieje z projektem F3.
Dzieje się to, że wszędzie w gazetach o nim piszą XD Wygląda ślicznie, zapowiada się ciekawie. Nawet na tyle, że przekonał takiego sceptyka jak ja. Gra podejrzewam będzie naprawdę dobra. Ale nie genialna jak swoje poprzedniczki. Z ciekawostek: krwawa jak trza (nogi, ręce, głowy - wszystko lata), ograniczenie do 20 poziomu (WTF? :> ), fabuła podejmuje nowe wątki (ale twórcy nie uznają F:T za kanon, więc to co tam się wydarzyło "nie istnieje" - kretynizm IMO), rozmach będzie, ale zapewne nie będzie tak epicko jak poprzednio, itp. Ogólnie... F3 powinien być zrobiony w izometrycznym 2D (albo niech będzie że 3D...) i przez starą ekipę. Wtedy byłby godny następca, a tak szykuje się po prostu dobra gra. Co mnie bawi - zapowiadają że gra będzie długa, ok. 50 godzin. Co to jest w porównaniu z F2 ja się pytam? :>
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”