Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Geralt z Rivii

Post autor: Geralt z Rivii »

Ale bramkarz Ronso nie ma porównania do Nimrooka. Nienawidziłem grać z Al Bhedami, właśnie przez niego. Z początku bronił bez problemu moich Jecht i Sphere Shotów. Podstawowy skład wywalam, oprócz Jassu, który dobrze odbiera piłkę, zwłaszcza przy użyciu umiejętności takich jak Venom Tackle. Ronso wpuszcza Jechta z połowy boiska(?).
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Na niskich poziomach tak, ale docelowo bramkarz Ronso ma bodajze CA 56, a free agent Ronso CA 50...lub odwrotnie, dokladnie nie pamietam. Generalnie jest niezly, choc lepszy jest Nizarut-CA 60 max-no i Nimrook, "król bramkarzy" , CA 67 , ale to jak juz maja lvl 99, co troche trwa no i nie zawsze sa do kupienia.
Jassu jest dobry, ale polecalbym Wither Tackle 3 (obniza losowo wybrana statystyke o polowe), lub Nap Tackle 3 (usypia na jakis czas lub dopóki nie padnie bramka), do tego Elite Defence, Wither Pass 3 lub Nap Pass 3-efekty wyzej-oraz Tackle Slip 2, piata technika dowolna( ja daje Anti-Nap ) i mamy solidnego obronce. Botta jest troche gorszy, ale ma wysoki BLK ( 60 ), wiec jak mu dac te same techniki co Jassu tez zatrzyma niejednego. Nimrook na bramce to niby ideal... ALE, gdy mialem go w druzynie to tracilem wiecej bramek niz jak mialem Keepa'e. Paradoks? Ano nie, po prostu zespoly przeciwne maniacko wrecz podchodzily na najblizsza odleglosc od bramki i ... strzelaly. Jak trafilo na Viluche, Shaami, Larbeight czy tym podobnego kozaka-równiez z Ronso-to nawet Nimrook nie byl w stanie obronic Sphere Shot'a. I tyle. Meczu co prawda zadnego nie przegralem, ale w lidze (10 meczy) stracilem ponad 20 bramek. Mialem tak w kazdym meczu w lidze i pucharze wiec raczej wykluczam blad gry.


____________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
avid
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 17:57
Lokalizacja: z Gdyni

Post autor: avid »

mam pytanie
czy jak zresetuję BB to będę miał tych graczy co przed resetem ?
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

nie , będziesz musiał znów wszystkich werbować i szkolić.

Jeśli zależy Ci na jakiejś nagrodzie lepiej zresetować grę , jeśli zaczynasz turniej to za każdym ponownym wejściu do menu blitzbala nagrody są losowane od nowa.
www.ttadvance.ca - let's play
CorteXPL
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 21:05

Post autor: CorteXPL »

Jak ja robiłem celestical weapon do wakki (resetowałem blitzball data) to zwykle przed każdym turniejem/ligą brałem ze sobą wakkę i rina (statek) i babkę z pubu w luce z imieniem na sh jak pamiętam i tyle coś tam się udawało i zrobiłem wszystko, ale ogólnie nie przepadam za grą w blitball (za nudne)
Awatar użytkownika
naitmer
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 13:43
Lokalizacja: zanerkand

Post autor: naitmer »

podam wam najlepszy skład według mnie (niechce sie chwalić ale nawet nimorakowi strzelam brotherem z wither schot około 5 goli na mecz) :

L.N.-tidus
P.N.-vilucha (bądź hyba basik ronso ale strasznie drogo około 3k gil na mecz)
ROZ.-brother (znakomity rozgrywający)
L.O.-wedge (czasami potrafi strzelić ale też dobrze broni)
P.O.-popp
BR.-jumal (świetny XD)
8) 8)

może i za to dostane bana ale walne jeszcze teksta : *** wam w pięty dla zachęty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lee
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 18 sie, 2010 06:00

Post autor: Lee »

Atak: Tidus i Wakka.

Pomoc: Lakkam (fenomenalny passing nawet przy 3 czy 4 blokujących potrafi przelecieć spokojnie, a przy dodaniu paru technik (np. Nap Pass) po prostu genialna, choć fakt Brother wyćwiczony tez da rade.

Obrona: Ropp i Graav.

Bramka: "Golden Hands" Jumal :D
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Lee pisze:Atak: Tidus i Wakka.

Pomoc: Lakkam (fenomenalny passing nawet przy 3 czy 4 blokujących potrafi przelecieć spokojnie, a przy dodaniu paru technik (np. Nap Pass) po prostu genialna, choć fakt Brother wyćwiczony tez da rade.

Obrona: Ropp i Graav.

Bramka: "Golden Hands" Jumal :D
Atak-Moze byc

Pomoc-He?

Lakkam lvl.99
EN: 70 SP: 60
PA: 66 AT: 49
SH: 22 BL: 68
CA: 21

Letty lvl.99
EN: 61 SP: 60
PA: 83 AT: 37
SH: 39 BL: 39
CA: 20

Irga Ronso lvl.99 (16/96)
EN: 94(99) SP: 42(43)
PA: 86(99) AT: 67(83)
SH: 18(20) BL: 56(60)
CA: 21(24)

A to tylko wybrani rozgrywajacy, bo jeszcze jest Vuroja(bodaj najlepszy "fabryczny" rozgrywajacy i chyba najlepszy ogólem), Svanda, Kiyuri, Tatts... Generalnie rozgrywajacy MUSI miec wysoki PA, a Lakkam w tej kategori to taka sredniawka. Na wyzszych lvl. to sobie "nie pogada" z obroncami przeciwnika. Brother jest szybki ale reszta statystyk taka sobie no i nie zawsze da rade uciec, taki Datto dogoni go a i Guado maja przynajmniej dwóch bardzo szybkich obronców, zreszta sa to jedni z najlepszych w grze.

Obrona: Ropp jak najbardziej, scisla czolówka obronców, natomiast Graav na obronie to juz jest chyba dowcip albo desperacja :-/ Przeciez na obronie on ma gorsze AT i BL niz Botta czy Jassu a w dodatku ten drugi ma wyzsze PA i SP. Jak juz faktycznie chcesz zmieniac, choc nie trzeba, to proponuje Nav Guado albo Auda Guado-bardzo szybcy(ten pierwszy niemal jak Brother), z wysokimi statystykami, w sumie warto wystawiac ich razem, doskonale sie uzupelniaja.

Bramka: ??? CA o dwa punkty lepszy niz Keepa, który w dodatku ma SH: 99... khem, Nimrook (CA: 67) albo Nizarut (CA: 60) wzglednie Zamzi Ronso (CA: 56), reszta to, niestety, statysci-nawet Datto majac SH: 62 przy uzyciu Sphere Shot-a (lub bez) strzela wszystkim bramki a i Zamzi Ronso potrafi pokonac. Generalnie: albo Nimrook/Nizarut, albo lepszy rozgrywajacy (mniej straconych podan i lepszy przechwyt-mniej strzalów na wlasna bramke i mniej straconych goli) plus Keepa-wymieniac na Jumal-a to bez sensu, nie ma wiekszej róznicy. No, chyba, ze tak lubisz to spoko, zrozumiem :)





____________________________________

I believe when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains. Go anywhere in the station, when it is quiet, and just listen. After a while, you will hear the echoes of all our conversations, every thoughts and words we've exchanged. Long after we are gone our voices will linger in these walls.

B5 4VR...
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Może graliśmy w inną grę, ale z tego co pamiętam znalezienie paru zawodników typu Wakka i Brother po zdobyciu Airshipa bez żadnego levelowania dawało zwycięstwo 5-0 w każdym meczu. Nie bardzo widzę sensu jarania się statsami na 99lv i dowodzenia wyższości jednego zawodnika nad drugim... Żeby wygrać 20-0? :roll:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Mi się nawet nie chciało ich levelować do 99 >> Nie miałam Wakki, z samym Brotherem po środku ataku zdobywałam 6 bramek pod rząd. Około 40 i tak miałam prawie samych Al-Bhedów i wygrywałam każdy mecz minimum 15:0 bez przeszkód. W końcu się znudziłam. :roll:
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

dark_raven pisze:Może graliśmy w inną grę, ale z tego co pamiętam znalezienie paru zawodników typu Wakka i Brother po zdobyciu Airshipa bez żadnego levelowania dawało zwycięstwo 5-0 w każdym meczu. Nie bardzo widzę sensu jarania się statsami na 99lv i dowodzenia wyższości jednego zawodnika nad drugim... Żeby wygrać 20-0? :roll:
Mialem kaprys dociagnac caly zespól Besaid na lvl.99 i tak zrobilem-to chyba nie przestepstwo? Reszta "dociagnela" sama, bez mojej ingerencji. 20-0? No to chyba faktycznie mówimy o dwóch róznych grach, mój rekord to 14-0. Obecnie przecietny wynik to 4-1, 5-1. A poza tym napisalem wyraznie, ze jak kto woli to tak gra. Podalem tylko pare przykladów bez "jarania sie" . W koncu to gra dla róznych osób i róznie mozna grac.

[ Dodano: Nie 29 Sie, 2010 13:36 ]
Go Go Yubari pisze:Mi się nawet nie chciało ich levelować do 99 >> Nie miałam Wakki, z samym Brotherem po środku ataku zdobywałam 6 bramek pod rząd. Około 40 i tak miałam prawie samych Al-Bhedów i wygrywałam każdy mecz minimum 15:0 bez przeszkód. W końcu się znudziłam. :roll:
A gdzie "blondynki" ;-) ?
Tez mialem moment przesytu i teraz gram sporadycznie-brak czasu+inne gry. A wyniki? Zalezy od taktyki: mozna masakrowac 15-0 czy nawet 20-0 jak to bawi prosze bardzo nie mam nic przeciwko. Mozna tez grac spokojniej i, jak dla mnie, ciekawiej dajac szanse przeciwnikom. Tez sie wygrywa, ale wcale nie musi byc to gra do jednej bramki. Wysokie wyniki po prostu mnie nie bawia, sorry... No, a poza tym, ffx to czesc mocno "pakerska" wiec jak mozna dociagnac druzyne na lvl. 255 (jezeli sie chce oczywiscie), to co za problem dociagnac paru zawodników na lvl. 99, gdzie wlasciwie nic nie musimy grzebac w stats-ach, same rosna ( w sumie moze byloby ciekawiej gdyby mozna bylo samemu wybierac co podwyzszac a co nie). No, ale co kto lubi prawda? Pozdrowionka.

A propos-coraz blizej jubileuszu 5000...




____________________________________

I believe when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains. Go anywhere in the station, when it is quiet, and just listen. After a while, you will hear the echoes of all our conversations, every thoughts and words we've exchanged. Long after we are gone our voices will linger in these walls.

B5 4VR...
Awatar użytkownika
Siber
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: czw 26 sie, 2010 16:55
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: Siber »

Słuchajcie, mam pytanie względem kopiowania technik, bo nie wiem jak to jest do końca, i miło by było się dowiedzieć, bo właśnie wyczaiłem o co chodzi w BlitzBallu i zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Wracając do pytania, jak mam Menu kopiowania technik, to mogę skopiować od wroga tylko techniki podświetlone na niebiesko? Jak nie to po co jest część na niebiesko, a część normalnie?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Te na niebiesko możesz. Wciskasz x w trakcie meczu, kiedy pojawi się komunikat. Odpowiedni lvl i refleks się też liczą.
Siber pisze:właśnie wyczaiłem o co chodzi w BlitzBallu
Lepiej późno niż wcale.
Seyfer
Kupo!
Kupo!
Posty: 98
Rejestracja: wt 05 sie, 2008 18:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Seyfer »

Tez mam pytanie! Czy Jecht Shot można zdobyć, jak nie udało mi się go wykonać podczas tej wstawki na statku?
Kapitan Żenada

Post autor: Kapitan Żenada »

Z tego co pamiętam, to zdobycie go na statku jest jedyną możliwością.No chyba że można go potem jeszcze wygrać w lidze lub turnieju, ale z tym się jeszcze nie spotkałem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”