Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

[quote="viergiel23"]Mam pytanie

kim zastapic Botte,Letty i Keepe(czy jakos tak) ?? bo reszta chyba dobra[/quote

Pozbyc sie Letty'ego? Przeciez to bardzo dobry rozgrywajacy, moim zdaniem lepszy od Brothera-ten ostatni oprócz szybkosci to raczej nie zachwyca a wiem co mówie bo mialem go przez bardzo dlugi czas w druzynie. Keepa? Wymien na Nimrook'a albo Nizarut'a. Jak beda wolni ;-) Botta? Na wyzszych level'ach ma wysoki blok, ale jak juz wymieniac to np. na Ropp'a albo któregos z Guado-maja na dluzsza mete wysokie statystyki i sa dosc szybcy.

__________________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

ja mam skład taki:

-Tidus (atakujący nie wiem jaka strona)
-Brother (atakujący nie wiem jaka strona)
-Judda (obrońca prawy)
-jassu (obrońca lewy)
-Keppa (bramkarz)
-Letty (rozgrywający)

i mi wychodzą wszystkie mecze i wszyscy mają już po 20lv+ :D

Proponuje taki skład (przynajmniej mi takim jest grać najlepiej :grin: )

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

I małe pytanko:

Jak zdobywać nowe skill'e w blitzball'u?
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Grac grac i grac... powinni juz miec mozliwosc kopiowania technik od przeciwników-w menu przedmeczowym pokazuje podswietlone na niebiesko. A w trakcie meczu jezeli dany zawodnik wykona taka technike mamy mozliwosc skopiowania. Szczególy na forum :-)


____________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

nie mogę znaleźć niczego o tym jak ukraść jakieś techniki plizz... powiedzcie mi jak to zrobić albo dajcie szczegółowego linka :(
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Masz tutorial od takich rzeczy, w menu głównym Blitzballa.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

a jak on się nazywa?
Bo z tego co chyba widziałam to jest tam parę tutoriali :o
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ojezuuu...

Coś w stylu "learning / copying / stealing techniques"? Rozejrzyj się dziewczyno... :roll:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Rikku pisze:nie mogę znaleźć niczego o tym jak ukraść jakieś techniki plizz... powiedzcie mi jak to zrobić albo dajcie szczegółowego linka
no dobra, sprawa jest raczej prosta, przed rozpoczęciem rozgrywki ustawiasz kto na jakiej pozycji gra, a następnie kto kogo obserwuje, no i właśnie gdy jedna z postaci komputera będzie robić jakąś technikę, postać która ją obserwuje może się nauczyć tej techniki, ale to nie wszytko!!!, w momęcie wykonania techniki należy nacisnąć "X" aby postać się nauczyła, X wciskamy w momencie wykonania, czyli w momencie gdy postać szczela (momęt kopnięcia/wyrzucenia piłki) lub moment ataku/uderzenia celu (jeśli chodzi o techniki odbierania piłki)

niektóre techniki są ciężko do wyczucia kiedy nacisnąć klawisz, ja miałem szczególnie problem z nauczeniem się Volley shot (czy jak on się nazywał, ten szczał automatyczny gdy piłka swobodnie leci przez okolice), Invisible shot też ciężko mi było się nauczyć. gdy jest możliwość nauki techniki to pojawia się też napis na ekranie, pojawia się tylko gdy daną postać obserwuje ktoś z naszej drużyny.

ach tak, było jeszcze coś że, najlepiej uczyć się technik od postaci co mają mniejszy poziom od postaci uczącej się, bo podobno jest wtedy ciężej się nauczyć, chociaż ja nie zauważyłem szczególnej różnicy :)
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

aha dzięki już się na pewno czegoś nauczą moje postacie :D

[ Dodano: Czw 15 Paź, 2009 19:20 ]
mam znów problem :oops:

Słyszałam że jest jakiś Trick co daje bardzo dużo expa i nie wiem (nie rozumiem) o co w tym chodzi HELP :( :( :( :sad:
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Adam
Kupo!
Kupo!
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 10:43
Lokalizacja: Paczków

Post autor: Adam »

A ja mam taki skład
Tidus
Wakka
Brother
Botta
Jassu
Keppa
I już mam 100 zwycięstwo,a mój rekordowy wynik to 16:0 z Kiliką :D

S: Bardzo ubogi w treść ten twój post, wręcz żenada jak na 17-latka. Wysil się bardziej przy następnych wypowiedziach, w przeciwnym razie zacznie się kasowanie spamu i stawianie warnów za brak podstawowej argumentacji.
Ostatnio zmieniony pt 16 paź, 2009 15:47 przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

Wyżej napisałam"

mam znów problem :oops:

Słyszałam że jest jakiś Trick co daje bardzo dużo expa i nie wiem (nie rozumiem) o co w tym chodzi HELP
________________________________________________________________________________________________________________________
mogli byście mi na to odpowiedzieć? :sad:

Bo Adam napisał sobie byle co :D
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Rikku pisze:Słyszałam że jest jakiś Trick co daje bardzo dużo expa i nie wiem (nie rozumiem) o co w tym chodzi HELP
Hmm... nie nazwał bym to trikiem lecz poprostu regułą otrzymywania EXP w blitzball.
chodzi o to, że postać otrzymuje tyle doświadczenia ile udziela się w meczu, postać przedewszystkim musi być przy piłce i zużyć jak najwięcej HP, im bardziej wyczerpana wyjdzie z meczu tym więcej EXP'a dostanie, niektóre postacie podexpiałem na początku poprzez poprostu bieganie w kółko, a jak już miałem troszkę umiejętności to po szczeleniu gola poprost tylko nap-passy3 (chyba tak się nazywały te co powodują zaśnięcie) między letty a postacie którą chce wyexpić, lub między dwoma postaciami co chciałem wyexpić byle HP szybko leciało, ale lepiej zaczynać z lettym bo ma dobry współczynnik podań i może położyć do snu nawet 3 blokujących na raz apotem podawać między dwoma co do expienia.

najłatwiej wyexpić Tidusa bo jego Jecht shoty biorą masę HP, a sposób z podaniami ja stosowałem a nie wiem czy jest jeszcze jakiś inny, dodam że najwięcej exp jest raczej za oddane szczały na bramkę, ale co do tego nie mam pewności, poprostu odniosłem takie wrażenie.
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

aha dzięki ale jak się NP. będzie cały czas podawało to jak postać dostanie poziom to nie dostanie punktów do "SH" a Jecht Szota się raczej nie nauczę :( bo nie bardzo mi to wychodzi... nie wiem w jakim momencie wcisnąć te odpowiednie przyciski bo maxymalnie mi się udało sześć razy wcisnąć w odpowiednich momentach przycisk a dalej już nie wiem co mam robić :sad: a jak już myślę że tyle wciśnięć wystarczy to właśnie nie wychodzi :( Oglądałam Tutorial na YouTube ale też coś mi to nic nie mówi.

A i jak się wyrzuci Tidusa z drużyny (ja go jeszcze nie wyrzuciłam na szczęście :) ) ale gdzie go znaleźć żeby dodać do drużyny? :razz:


I mam kolejne pytanko :D

jeżeli zdobędę "Jecht Szot 1" (chyba tak to się pisało) to jak zdobędę "Jecht Szot 2"?
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Z tego co wiem to Tidusa wyrzucic nie mozna-ma "wieczny" kontrakt. Jecht Shot jest do nauczenia-próbuj do upadlego w koncu sie uda. Jecht Shot 2 jest jako nagroda w pucharach o ile Tidus ma zdobyte wszystkie Key Techniques czyli wszystkie techniki w grze dostepne (oprócz Auroch's Spirit)-czyli bez zdobycia pierwszego nie ma mowy o drugim. Postaraj sie bo warto: plus 10pkt na strzal (pierwszy 5pkt), odrzuca trzech obronców (pierwszy dwóch) no i pilka staje sie niewidzialna-mozemy wybrac gdzie wpadnie. Strzal PRAWIE nie do obrony.


____________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Awatar użytkownika
Rikku
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: śr 30 wrz, 2009 16:43
Lokalizacja: Polska :D

Post autor: Rikku »

no właśnie bym spróbowała ale już nie mam do tego Jecht Szota sił :(:: :679:
Może macie na to jakąś strategie?

[ Dodano: Nie 18 Paź, 2009 14:15 ]
haha zrobiłam pięćdziesiątą stronę :D
Moja własna strona internetowa! Zapraszam:
http://www.miedzygrami.tnb.pl/news.php
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”