Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Caridor

Post autor: Caridor »

Witam.
Chciałem się dowiedzieć jakie jest mniej więcej prawdopodobieństwo trafienia jupiter sigil w lidze? Rozegrałem w niej już 4 sezony, wygrałem jeden z OD wakki, ale na JS nie natrafiłem. Zaczołem w końcu resetować w kółko dane drużyny ale JS nie pojawiła się ani razu. Siedziałem tak wciskając reset data z pół godziny i nic. Jak to możliwe?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Musisz wygrać najpierw wszystkie OD - w lidze i turniejach.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Szczerze... Nie rozumiem po co kombinować z najlepszymi składami, Blitzball jest tak łatwy że bez kłopotu można wygrać podstawowym składem (no może zmienić tylko Datta na Wakke) :P
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

KJG pisze:Blitzball jest tak łatwy że bez kłopotu można wygrać podstawowym składem (no może zmienić tylko Datta na Wakke)
Wakka to też podstawowy skład, jeśli by się uprzeć. Po co? Po to, żeby rozgramiać przeciwnika 20:0 lol. Tak, da się. I może po to, żeby na początku było łatwiej. Może i nie ma to sensu, gdy chcemy tylko ODy i Sigil, ale jak ktoś lubi Blitza.
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Go Go Yubari pisze:
KJG pisze:Blitzball jest tak łatwy że bez kłopotu można wygrać podstawowym składem (no może zmienić tylko Datta na Wakke)
Wakka to też podstawowy skład, jeśli by się uprzeć. Po co? Po to, żeby rozgramiać przeciwnika 20:0 lol. Tak, da się. I może po to, żeby na początku było łatwiej. Może i nie ma to sensu, gdy chcemy tylko ODy i Sigil, ale jak ktoś lubi Blitza.
Hmmm..
Ja lubię Blitza i właśnie dlatego miałem oryginalny skład. Bo co to za frajda jak każdy nasz zawodnik w każdej sytuacji zawsze odbierze i nie od sobie odebrać piłki, a do tego trafia bramki z połowy yyy...... boiska(?) whatever...
Pierwsze mecze są ekstra, szczególnie z Al Bhed'ami. Ich bramkarzem i całą resztą ^^ .
Kici kici też są niezłe, wyjedzie ci taki z 20EN, a tu biedny Datto 2 AT :D

Tak czy siak żałuje, że Blitz szybko staje się taki łatwy..
Wiecie czego mi czasem brakuje, bardzo brakuje w Fajnalach? A no wyboru poziomu trudności. Np. jak ekstra by się grało w takiego FF8 (czy któregokolwiek) jak by lvl przeciwników (bossów i zwykłych) był zależny od lvl postaci. Tak, że walka faktycznie stwarzała by trudności, trzeba by było kombinować i korzystać z wszelkich dostępnych nam dobrodziejstw. Np. jednego otruć i potem skupiać się na przetrwaniu aż sam zdechnie, drugiego praktycznie tylko GF’ami, a przed trzecim to na razie tylko uciekać, aż się nie nauczy czegoś tam :D
Cały czas planuję przejść FF8 bez wzmacniania statystyk czarami, powinno być ciekawie ;]
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Raziel pisze:Kici kici też są niezłe, wyjedzie ci taki z 20EN, a tu biedny Datto 2 AT
Są przeraźliwie powolni i mają kiepski shoot.
Raziel pisze:Al Bhed'ami. Ich bramkarzem i całą resztą ^^ .
Jakbym miała z nimi grać (podstawowym składem), to bym nie zdobyła Att. Rls. Wakki >> (bo wyskoczyły mi w 1wszym turnieju).

FF8 to już offtop.

Lubie blitzballa. Głównie dlatego, ze mam tak zróżnicowany skład... AlBhed, Kilika, Guado..
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Go Go Yubari pisze:
Raziel pisze:Kici kici też są niezłe, wyjedzie ci taki z 20EN, a tu biedny Datto 2 AT
Są przeraźliwie powolni i mają kiepski shoot.
Co do strzału to się nie zgodzę, sphere shoot w wydaniu przynajmniej jednego bywa naprawdę nie do zatrzymania na poczatku.
Go Go Yubari pisze:
Raziel pisze:Al Bhed'ami. Ich bramkarzem i całą resztą ^^ .
Jakbym miała z nimi grać (podstawowym składem), to bym nie zdobyła Att. Rls. Wakki >> (bo wyskoczyły mi w 1wszym turnieju).
Mi tez tak przynajmniej raz się zdarzyło, ale jakoś dałem sobie rady i wcale nie był to kilkudniowy maraton rozgrywania tego samego meczu.
Go Go Yubari pisze:FF8 to już offtop.
Niemniej moim zdaniem fajnie by było gdyby na początku gry można b było wybrać poziom trudności Blitzballa
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Kici kici też są niezłe, wyjedzie ci taki z 20EN, a tu biedny Datto 2 AT :D

No z Datto nie jest tak zle-na lv.99 ma Attack:26. Dolóz mu do tego Wither Tackle 3 i bedzie zatruwal zycie druzynie przeciwnej. Przy tej predkosci (Speed:90) tylko Brother mu ucieknie a i to nie zawsze :)
Acha, a grze jest chyba blad-Brother byl na lv.00 po czym wskoczyl na lv.96 ze wzrostem wszystkich statystyk o 8 punktów kazda(z wyjatkiem Speed). Ostatnio to samo dzieje sie z Irga Ronso-gra pokazuje, ze jest na lv.00 a wiem, ze wskoczy tez na lv.96 ze wzrostem o 8 punktów na kazdej statystyce bo mialem juz taka sytuacje, ale cofnalem save'a-chce z niej zrobic rozgrywajaca, bedzie miala bardzo wysokie statystyki :)[/b]
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

orinoco pisze:Kici kici też są niezłe, wyjedzie ci taki z 20EN, a tu biedny Datto 2 AT :D

No z Datto nie jest tak zle-na lv.99 ma Attack:26. Dolóz mu do tego Wither Tackle 3 i bedzie zatruwal zycie druzynie przeciwnej. Przy tej predkosci (Speed:90) tylko Brother mu ucieknie a i to nie zawsze :)
Mi chodziło o pierwsze mecze. Wtedy odebranie piłki takiemu co ma 20EN jest naprawdę trudne (przynajmniej oryginalną drużyną). Z czasem ta przepaść bardzo szybko maleje, za szybko moim zdaniem.
Ale się zgodzę, że Datto to naprawdę dobry zawodnik. Dobry EN do tego Tacke Skip 1 oraz 2 i staje się prawie nie do zatrzymania.
Bez trudu potrafi się nauczyć naprawdę bardzo wielu technik.
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Do kolekcji World Champion brakuje Mi już tylko Jupiter Sigil, a moja drużyna wcale nie zjada Mi zawartości portfela - wszystko to Auroche, oprócz Tidusa i Brothera. Odrzuciłem chyba Datto, jakoś nie spisywał się chłopak. :smile:
piotrek1005
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 16:34

Post autor: piotrek1005 »

HWDPIS npaisal w drugim poście o jego druzynie ale jak mam zwerbowac tych z al bhled ich sie nie da
Awatar użytkownika
Xellos
Kupo!
Kupo!
Posty: 37
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 09:02

Post autor: Xellos »

Da się, trzeba poczekać, aż wygaśnie ich konrakt z Psyches'ami, potem wystarczy znaleźć odpowiednich w konkretnych miejscach.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A tu: http://www.k-ff.com/Finalf10/index.php?n=18 masz listę zawodników i miejsca gdzie możesz ich znaleźć. Po którymś turnieju czy lidze dostaniesz komunikat że danemu zawodnikowi wygasł kontrakt i jeżeli nie podpisze go dalej, to idź i go zrekrutuj (musisz mu zapłacić). Po zebraniu gości z Al Bhed Psyches drużyna może stawić czoła każdemu.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
orinoco
Kupo!
Kupo!
Posty: 20
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orinoco »

Witam ponownie.
Oto lista zawodników z efektem"16-96"-stan na 18. 08. 09(pewnie bedzie tego przybywac):

Nuvy Ronso
Zamzi Ronso
Argai Ronso
Irga Ronso
Nav Guado
Auda Guado
Shaami
Deim
Naida
Brother
Vilucha
Ropp
Raudy
Nizarut(!)

Konkretnej listy zmian nie pisze bo jest tego za duzo i to raczej powinno sie znalezc przy opisie ffx. Podam jeden przyklad(w nawiasie statystyki sprzed zmiany):
Irga Ronso-lv. 16/96
HP:7510(...?...nie spisalem, bylo cos kolo 5000... chyba :P )
Speed:43 (42)
End:99 (94)
Pas:99 (86)
Sht:20 (18)
Atk:83 (67)
Blk:60 (56)
Cat:24 (21)
Jak widac roznice spore... i nie zawsze sa na plus(Naida przed efektem Atk:35, po efekcie Atk:30).
Irga w tej chwili jest u mnie jako rozgrywajaca-zapewniam, ze brak predkosci to nie przeszkoda, nawet szybki Brother z nia nie "pogada". Acha, pozdrowienia dla Pani Strasz... Starszej Redaktor-witamy spowrotem ;) .


__________________________________

BRING OUT YOUR DEADS!
Ostatnio zmieniony pn 30 sie, 2010 16:26 przez orinoco, łącznie zmieniany 4 razy.
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Mój rekord to 14:0 ostatnia bramka 4 sekundy przed końcem meczu :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”