Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

squall94

Post autor: squall94 »

a jak zdobyc keppa specjale :P i tidusem,to mozna zdobywac ruzne specjale jak gra sie w bitzball czy podczas przechodzenia gry :?:
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

squall94 pisze:ruzne
Jedna rada od serdecznego kumpla z Krypty . Jeśli nie jesteś pewien pisowni wklej sobie post do worda i popraw błędy ortograficzne . Niektóre naprawdę biją po oczach .

Co do pytania . Tidusem możesz zdobyć jeden special podczas przechodzenia gry (Jecht Shoot na statku ) . Resztę możesz zdobywać jako wygrane w turniejach . Istnieje również trzeci sposób : gdy jakaś postać z przeciwnej drużyny wykonuje jakiegoś speciala i na górze ekranu pojawia się napis "techcopy" wtedy szybko naciskamy krzyżyk i dowiadujemy się czy dana osoba z naszej drużyny "podpatrzyła " tę zdolność czy nie .
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

dark_raven pisze:Pewnie masz tak jak ja- przeciwnicy nawet strzału nie mogą oddać na Twoją bramkę. Więc bronić mógłby nawet Tidus, a i tak byłoby n do zera.
A i tu cie zdziwię,strzelają mu i to nie raz.Na początku wpuszczał kilka szmat,ale potem sie szkolił co raz bardziej i mam teraz tak wyszkolonego,że specjalnie daje przeciwnikowi dać szanse do strzału,by Keppa se pobronił.

A propo piszecie tu co niektórzy,że macie taki skład,że nawet wam do bramki nie podpłyną,to po co wam najlepsi bramkarze,jak i tak mają wolne w całym meczu :P
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

TomajS pisze:A propo piszecie tu co niektórzy,że macie taki skład,że nawet wam do bramki nie podpłyną,to po co wam najlepsi bramkarze,jak i tak mają wolne w całym meczu
Dla szpanu oczywiście. Najlepsi bramkarze i obrońcy nie są przecież do tego, żeby grać, bo mocna obrona nie jest potrzebna, jak się strzela minimum 6 bramek na mecz, tylko do szpanowania nimi w takich miejscach jak Krypta. ( :lol: ) Wszak co to za szpan powiedzieć "Mam Keepę na 5 lvl z CA 15". Za to "mam Nimrooka na 40 lvl. z CA 30" brzmi dużo lepiej, prawda? :grin:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Dla mnie o wiele lepiej brzmi "Mam Keepę na 3lvlu CA 40 " :) Mi starczą 2-3 bramki a potem sobie podaję do obrońców , żeby trzymali poziom
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Nie no, ostatnio jak próbowałem się trenować do tremy bez cat-nipa, to zrobiłem sobie przerwę na blitzball.
Tak, ten z FF X-2 :lol: O dziwo wcale nie jest taki zły jak się wydaje :) Jedno poprawili co mi się wydawało głupie w tym starym BB, a mianowicie przechwytywanie podań/strałów już po. Bo to strasznie śmiesznie wyglądało jak piłka przelatuje kolesiowi koło nosa a ten "stoi"/"lewituje" jak wryty :D

No i jeszcze przynajmiej podzielili interwencje bramkarza na 3: w lewo, prawo, i do góry :lol: nie pamiętam jak było w tym starym, ale był tu jeden bardzo poważny błąd: strzelasz tuż przy bramce i widzisz jak piłka zza ciebie wylatuje :rotfl: Trudno mi powiedzieć czy to się poprawiło, ale nie widze tego już.

Ale oczywiście są też pewne mankamenty, a mianowicie:
Tu już naprawdę przesadzili z różnicą poziomów drużyn... Takie Psychiki z kolesiem o sht=36 i bramkarza z cat=32 (chyba). Podczas gdy na początku ciężko skołować bramkarza z cat większym niż jakieś 8 = pewny Called Game... Jedyne co zostawało to granie z kilika beasts aż pojawią się porządni zawodnicy, już mam chyba całą drużynę wymienioną...
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
jasior

Post autor: jasior »

Haloo mam pytanie. Czy ktoś może wie od czego zależy strzelanie z woleja?? Bo mam Berrika na 71 lv i Volley Shot 3 i nie robi tego woleja... A jeżeli dobrze zrozumiałem z angielskiego opisu tej techniki to wszystkie ("100% chance") niezablokowane piłki, odbite itp. zostaną przez niego strzelone. Proszę więc o jak najszybszą odpowiedź. Pozdro.
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Z tego co wiem to nie wszystkie zablokowane i odbite tylko wszystkie odbite przez bramkarza przeciwnej drużyny . (Wtedy gdy rzuca się , ale nie jest w stanie Jej złapać ) . Mam dwa pytania . Pierwsze : Do czego służy tech find ? Drugie : Wygrałem w turnieju Jecht Shoota 2 , ale po wygraniu , pojawia się komunikat "No one players can learn this ability " czy coś w ten deseń . Czy Tidus nie może się nauczyć tej techniki ??
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

JS 2 był tyle razy omawiany... Musi mieć wszystkie key technique i Jecht Shot...
Hmm Tech Finda nie pamiętam dokładnie, ale to chyba było wyszukanie techniki do nauczenia się, ale nie wiem jak to działa.
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
jasior

Post autor: jasior »

Dzięki. Mam jeszcze jedno, korzystając z okazji... Czy mój zawodnik musi być blisko bramki żeby strzelić?? Bo mam Berrika na obronie :p A poza tym to bramkarz odbija tylko wtedy gdy SH jest mniejsze od jego CA.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

jasior pisze:Czy mój zawodnik musi być blisko bramki żeby strzelić?? Bo mam Berrika na obronie :p A poza tym to bramkarz odbija tylko wtedy gdy SH jest mniejsze od jego CA.
_^_ Zauważ że SH maleje wraz z odległością, z jakiej strzelamy, a wiec to naturalne, ze najlepiej jest ustawiac sie do strzału jak najblizej bramki. Zawsze pozostaje tez element losowy i nawet z SH niższym niż CA bramkarza może nam się udać.
Awatar użytkownika
IzzY
Cactuar
Cactuar
Posty: 450
Rejestracja: pt 20 sty, 2006 21:25
Lokalizacja: Łódź Temple

Post autor: IzzY »

Wahania Ca i Sh są +/i 4, więc jak siła strzału jest mniejsza o więcej niż 8 od Ca, to napewno nie wpadnie.
You are not dreaming. You ARE a dream...
Stan FF X NSG - po Yunalesce
Marks - 28% przepisane
Espery - 70% przepisane
...
Czekamy na Reunion
jasior

Post autor: jasior »

Ale mi chodziło o strzał z woleja... Czy Berrik będąc na obronie i tak strzeli z woleja? Pomimo tego, że jest po przeciwnej stronie tego "boiska"? Jakoś nie rozumiem... :?
Awatar użytkownika
Syriusz15
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 16:38
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Syriusz15 »

Po co Ci ta informacja skoro i tak Berrik z obrony ma raczej słabe szanse , by ustrzelić gola ?? Chyba że ze śpiącym bramkarzem ;d
Nigdy nie ufaj dziewicy w kaloszach :D
Nie wiem co ma w sobie final fantasy , ale zakochałem się w tej grze.
Awatar użytkownika
Piter
Kupo!
Kupo!
Posty: 177
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 15:00
Lokalizacja: Lubawka

Post autor: Piter »

Syriusz15 pisze:Po co Ci ta informacja skoro i tak Berrik z obrony ma raczej słabe szanse , by ustrzelić gola ?? Chyba że ze śpiącym bramkarzem ;d
no wiesz, czasami sie różne rzeczy dzieją w Spher'ze więc wiesz,
wszystko sie moze zdarzyć ;)
"Wstąp do armii, zwiedzaj świat, spotykaj interesujących ludzi i zabijaj ich."
"Wybieramy sobie przyjaciół, wybieramy wrogów, ale Bóg daje nam sąsiadów."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”