Final Fantasy X HD na PS3!

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Adler
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 wrz, 2011 13:39

Final Fantasy X HD na PS3!

Post autor: Adler »

Square Enix podczas trwających targów Tokio Game Show 2011 poinformował na konferencji o trwających pracach przy konwersji Final Fantasy X na konsolę Playstation 3 oraz na nową konsolkę przenośną PS Vita. HD przy tytule oznacza, że gra zostanie poprawiona graficznie podobnie jak to miało miejsce np. przy Metal Gear Solid czy też Beyond Good & Evil.

Źródło

Zostaje tylko czekać. Nie pojawiła się żadna notka nt. X-2 HD jednak można się domyślić, że przeniesienie sequela do PS3 i Vita będzie tylko kwestią czasu.
szczuru
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 14 sty, 2010 11:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: szczuru »

O stary! A już miałem sprzedać PS3. Teraz wiem, że tego nie zrobię :D Przypomną się stare, dobre czasy...
by szczuruŸ 2012
Adler
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 wrz, 2011 13:39

Post autor: Adler »

Ja zakupiłem PS3 tylko i wyłącznie dla FFXIII i Gran Turismo 5. Trzynastką delektujemy się z narzeczoną od ponad 2 miesięcy (gramy w weekendy po 2-3h dziennie - a że mam obowiązek czekać na nią z graniem i fabułą idzie nam jak krew z nosa. Dopiero doszliśmy do Oerby). Do tego zaczynałem kupować stare FFy z PSX tzn. 9, później 7 i 8 mam zamiar. Ale jedno mnie właśnie gryzło, brak kompatybilności wstecznej Slimów z PS2 co powodowało niemożność zagrania w FF-X w który za dawnych czasów graliśmy wspólnie na emulatorze przy 10 góra 20 fpsach :D
Teraz gdy będzie możliwość pogrania w oryginał na PS3 bez potrzeby kupowania PS2 to aż normalnie buzia się uśmiechnęła :mrgreen: Tak więc z wielkim napięciem oczekujemy by znów przeżyć przygodę Tidusa i Yuny, tym razem w pełnej krasie :lol:
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

Ciekawy jestem tyko , czy prócz dark aeonów pojawią się jakieś nowe niespodzianki... Byłoby fajnie;)
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Adler pisze:Ale jedno mnie właśnie gryzło, brak kompatybilności wstecznej Slimów z PS2 co powodowało niemożność zagrania w FF-X
Sony jest cwane. Od dawna planowali odświeżanie starych kotletów z PS2 na PS3 dlatego też usunęli wsteczną kompatybilność... teraz zarabiają kase na starociach, którym dopisali dwie literki i udają że wyglądają przepięknie....


Swoją drogą to ostatnio kupiłem sobie nowego GOW Collection za 55zł, gdzie zarówno GOW 1 jak i 2 na PS2 (nawet używane) wyniosły by mnie więcej.


Cóż, ja tam nie zamierzam FFX HD kupować, mam wersję na PS2 zresztą i nie przekonałyby mnie ani nowe lochy, ani bossowie, ani cena, ani nic :P
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Ani nawet Lulu w HD? Jeżeli tylko Square postanowiłoby bardziej ją "wyeksponować" to jestem pewien, że i sprzedaż by się podniosła:). Dwie seksualne aluzje w jednym zdaniu! Ależ mi się dowcip wyostrzył!
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Lubię FFX.Niech tylko coś dodadzą poza HD i jestem za.

Btw - skoro biorą się za X, VII jest bez wątpienia w planach (może nawet w procesie).
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Go Go Yubari pisze:
Btw - skoro biorą się za X, VII jest bez wątpienia w planach (może nawet w procesie).
Bez wątpienia? Owszem, ostatnio jest moda na robienie wersji HD starszych gier. Ale myślę, że tak, jak w przypadku Silent Hill, gracze dostaną wersje HD części z PS2 (a więc "siódemki" wśród nich nie będzie). Mówiąc szczerze to ja już wolałbym remake. Wolałbym, bo nie mam PS3 i mieć nie będę. :)

Tak jak już zdążyłem napomnieć nie mam next gena, za to mam starą PS2 Fat i grafika nadal wygląda przyzwoicie (no offense, u mnie HoMMV na full detalach się tnie...). A co do robienia jakiegoś dodatkowego "czegoś" do wersji HD to jestem oczywiście na nie, osobiście dodatkowe dungeony w FF IV, V i VI tylko mnie irytowały.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Może jeszcze multi do blitzballa, bo aż mnie ciarki przeszły po plecach.
Adler
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 wrz, 2011 13:39

Post autor: Adler »

Ja myślę, że odświeżenie będzie tylko wizualne, tzn. może wyrenderowanie na nowo filmów tak by miały rozdzielczość Full HD (ew. posiadają takie wersje gdzieś w zakamarkach studia). Dodanie wygładzeń, zmiękczeń, poprawienie jakości terenów obiektów poprzez np. zwiększenie rozdzielczości tekstur. I to wszystko ewentualnie dodanie elementów z wersji International.

Co do Final Fantasy VII to mu HD by nic nie dało i tak całość grafiki była "kwadratowa" :D To nie tytuł do odświeżenia tylko gruntownego remontu :mrgreen:
Ale założę się że takowe prace trwają, powoli bo powoli ale trwają. Przecież to tytuł który przyniósłby czysty zysk.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Vivi714 pisze:Tak jak już zdążyłem napomnieć nie mam next gena, za to mam starą PS2 Fat i grafika nadal wygląda przyzwoicie (no offense, u mnie HoMMV na full detalach się tnie...). A co do robienia jakiegoś dodatkowego "czegoś" do wersji HD to jestem oczywiście na nie, osobiście dodatkowe dungeony w FF IV, V i VI tylko mnie irytowały.
Ale INNYCH LUDZI może to jarać. Poza tym - uwielbiam swoja (nową, bo stara padła w końcu po prawie 11 latach) PS2, jednak ona nie kocha się z moim nowym tv. Który nie jest full HD, a i tak psuje mi grafikę w niektórych grach (P3, P4 np.). Aż się boję odpalić FFa VII-VIII-IX. Już pomijam fakt, że VIImkowa grafika mnie odrzuca. Nie wstydzę się do tego przyznać i jestem jedna z osób, które by bardzo chętnie zagrały w odświeżoną wersję.

Niech robią, przecież do zakupu nikt nie namawia :roll:
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Go Go Yubari pisze:Ale INNYCH LUDZI może to jarać.
Hmm, to chyba forum, więc mówię co mi się by spodobało, a nie innym. Więc po co ten nacisk na dobro ogółu? :roll: Jestem na nie, bo bardzo lubię mieć świadomość, że w danej grze odkryłem wszystko, wychwyciłem wszystkie smaczki i nawiązania, spróbowałem wszystkiego. Wystarczające uzasadnienie?
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Owszem - chodziło o to byś swój pogląd dobrze uzasadnił.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
marx_red

Post autor: marx_red »

Wspaniała wiadomość :grin: ale od razu wielki niedosyt. Nic o FFX2 HD. Może to jak już ktoś powiedział kwestia czasu a może go wcale jednak nie planują. W końcu to FFX był większym hitem. Ale trzeba przyznać że FFX i FFX2 to pewna całość. Osobiście jestem większym fanem tego drugiego. To moja ulubiona gra. Oby tylko nie czekali na dziesiątą rocznicę w 2013 roku. Choć na pewno możliwości mają ograniczone i nie robią 5 gier na raz.

A wyobrażacie sobie 17-letnią Rikku w HD? <mniam> To dopiero był by fetysz:D

FFVII HD pewnie kiedyś wydadzą bo sprzedał się najlepiej i podobno wciąga jak czarna dziura. Nie wiem bo nie próbowałem. Kiedyś zobaczę. dobrze że nie ma problemów z emulacją takich rzeczy na PC. A jak się ma jeszcze oryginalnego Dual Shock 2 z przejściówką na USB to już całkiem. Znaczy wiem że była marna wersja na PC.

Yyyyy - filmy z FFX2 istnieją w HD - proszę sobie tylko popatrzyć na You Tube film Final Fantasy X2 Opening - ładniutkie 720p 8)
WalSie
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: sob 12 sty, 2013 12:34

Post autor: WalSie »

Ja tam nie mogę się doczekac, kiedy ten projekt w końcu ujrzy swiatlo dzienne. Chętnie się zatracę ponownie na tysiace godzin i setki zimowych nocy w swiecie Spiry. IMO ostatni Final, w ktorym nie ma tendencji spadkowej. Final, który naprawdę był w stanie mnie ,poruszyc' i doprowadzic do łez. Chciałbym wymazać z pamięci z nim swoją przygodę i przezyć to wszystko raz jeszcze. Az się łezka w oku kręci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”