Final Fantasy X HD na PS3!

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Square ma złą politykę. Oni zapowiadają kupę gier, które później powstają kilka ładnych lat. Ich zapowiedzi można potraktować bardziej jako "kiedyś zrobimy remake ffx" jak "robimy remake ffx!".
:)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Która firma tak nie ma? Duke anyone? FFF anyone?

FFVII obiecują, ale zwlekają. IMO S-E czeka na PS4, bo serio wątpię, aby porzucili ten pomysł. Wystarczy zobaczyć z jaka determinacja wzięli sie za XIV-2 _^_' Poza tym przepaść miedzy VII na PSX a samą PS3 jest ogromna. Za to X był na PS2, więc poprawienie go na HD winno byc raczej mniej czaso(kaso)chłonne. Poza tym X nie jest dla S-E tak dojną krowa jak VII i nie tak wielu fanów by sie jarało premierą wersji HD. No i - w X wystarczy popoprawiac grafikę i wsio. Clouda Trzy Klocki nie jest juz tak łatwo poprawic. To jest zrobienie całej gry od zera.

Bedzie kiedyś, czy tez nie, miło by było. X, bo VII mi zwisa _^_
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Go Go Yubari pisze: Za to X był na PS2, więc poprawienie go na HD winno byc raczej mniej czaso(kaso)chłonne.
znajac SE, dodadza trofea i tekstury, nic poza tym. Ciekawe tylko,czy wypluja wersje pudelkowa (pudelka rox) czy tylko cyfrowa, na co sie zanosi. Bardzo nie fair jest fakt, ze gra ma wyjsc pojedynczo, kiedy praktycznie wszystkie edycje HD sa pakowane min.po dwa tytuly. Jaka by nie byla XII, tak mogliby juz je razem wydac w HD collection, inaczej, to zwykle zdzierstwo. Dlatego tez obstawiam, ze wzorem Okami HD, gra wyjdzie tylko w PSN.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

A jednak zwykły remaster i w dodatku na Vitę (co osobiście uważam za lepszą opcję jak PS3).
:)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Nie każdemu chce się kupować Vitę dla 2óch czy 3ech tytułów. Mi nie chce. Moja PSP i tak dostatecznie się kurzy. Opcja z PSN mi odpowiada. Szczerze nie sądzę, aby SE robiło remake tylko pod 1 konsolę.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Mam nadzieję, że remake zawita także na PSN, szkoda, gdyby gra trafiła tylko na Vitę. Masamune, dlaczego opcja V only ma być lepsza? wiem, że brzmi to jak narzekania fanboja, który pieni się, że oczekiwana gra nie trafi na system, który sobie ukochał, ale naprawdę, dystrybucja tylko na nową kieszonsolę Sony to marketingowy strzał w kolano.

BTW, Vita, konsola na remake'i. Wipeout, Persona 4, FFX... tytuły, dla których kupiłbym V ograłem dawno na innych systemach...
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

qfas pisze:BTW, Vita, konsola na remake'i. Wipeout, Persona 4, FFX... tytuły, dla których kupiłbym V ograłem dawno na innych systemach...
so true. Aktualnie na Vicie gram w Tales of Innocence R, ktore jest rimejkiem z DSa, kolejna gra,ktora kupie w marcu... tez bedzie rimejkiem (Tales of Hearts R). Poza tym...jakies PSXowe tytuly z PSN i to tyle. Ok, jest Gravity Rush i pare innych, ale nie sa to system sellery. Nawet tu, w JP popularniejsze jest starusienkie PSP, czy tez 3DS,a z Vita to widzialem chyba tylko jednego faceta. Watpie, by FF X HD wyszlo tylko na PSV. Bedzie to raczej opcja PSN PS3+PSV. Poza tym...to tylko FFX :D

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ej, dla mnie to aż FFX. Mam duzy sentyment do tej gry i serio, bardzo chętnie zagram w remake. Debilizm Yuny i Tidusa aż tak nie razi, gdy juz się z nim oswoić (przypomina mi to kolejne obejrzenie TDKR i godzenie sie z ogólnym debilizmem wszystkich)... Może nie mam kiślu w gaciach, ale czekam i chętnie popykam. Wolę stare-odświeżone FFX od tych nowszych tytułów.
Awatar użytkownika
Masamune
Kupo!
Kupo!
Posty: 24
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 03:24

Post autor: Masamune »

Vita jest dobrą opcją dla tego remastera. Chyba nawet lepszą od PS3. Będzie się prezentowałł bardziej 'okazale' aniżeli by to było w przypadku PS3.
:)
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Masamune pisze:Vita jest dobrą opcją dla tego remastera. Chyba nawet lepszą od PS3
zwazajac na ilosc posiadaczy obu kosol, to chyba jedak nie. Watpie,by w S-E nie potrafiono liczyc (choc banki japonskie sa pod tym wzgledem faktycznie uposledzone :D). Posiadaczy ps3 (a zarazem potencjalnych kupcow tej gry) jest znacznie wiecej, nizli osob bawiacych sie na Vicie. Swoja droga, to na Vite wystarczylby zwykly port, gram sobie wlasnie w FF IX na niej i wyglada naprawde przyzwoicie.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Masamune, nie mam pojęcia, co Cię tak wzięło na Vitę, ale nie myślisz logiczne. Po kiego grzyba (w occie czy bez) robić remake i wydawać go jedynie na nowa kieszokonsolke, która nie cieszy się <póki co> zbytnim powodzeniem? Wydadzą na PSN i będziesz sobie mógł grac na czym Ci się żywnie podoba. PS3, PSP, PSV. O wiele lepsza opcja. Poza tym nie oczekuj od tego remake'u nie wiadomo czego. X był i tak całkiem ładną częścią (i w ogóle przełomem w FF), wiec odświeżą go i wsio. To nie będzie grafika na miarę PS4, niegodna PS3. Litości.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Po kiego grzyba (w occie czy bez) robić remake i wydawać go jedynie na nowa kieszokonsolke, która nie cieszy się <póki co> zbytnim powodzeniem?
No właśnie po tego, że słabo się Vita sprzedaje, więc wypuszczą grę, by jakiś tam procent fanboyów Dydusia i Jóny (a jest ich sporo) zakupił Vitę. Jak już się w/w nasycą, to za rok trafi do PSN i kupią wtedy ci, którym było szkoda na Vitę. Dla mnie zagranie jak najbardziej logiczne, a do tego najmniej kosztowne w celu napędzenia sprzedaży nowego handhelda i wyciągnięcia kasy gdzie tylko się da.
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”