Tidus

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

arth
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 20:52

Tidus

Post autor: arth »

Witajcie,
na początku chciałbym pochwalić za ładny opis do FF X ale na opisie do FF X-2 się bardzo zawiodłem, przez co pod sam koniec pierwszego rozdziału czytając od deski do deski straciłem gdzieś około 2% :evil:

- za mało szczegółów, zbyt ogólnie
- pomijanie skrzynek, sekretów i pobocznych questów

przez co z biegiem gry krew mnie zalała bo już nie moge się cofnąć by to zrobić a grać przy otwartych 100 oknach z innymi stronami i patrzec kiedy bedzie jakis ważny sekret/quest to nie przyjemność.

Ok ale wróćmy do tematu.
Tak więc od kiedy dowiedzialem sie ze mozna emulowac to postanowiłem dokonczyc pzygode z FF X i przy okazji reszte (laser siadł w konsoli jak miałem :cry: )

Tak więc skończyłem FF X i FF X-2 NIE na 100% za sprawą słabego opisu (dobrze ze na Youtube są zakończenia) i przez te 2 częsci zastanawia mnie kim jest Tidus.
Czytałem troche o tym na zagranicznych poratalach ale tam każdy ma swoją teorię, która często jest za bardzo zfilmowana przez autora.

Zacząłem się zastanawiać od kiedy poznajemy sen z Fayth, który mówi Tidusowi, że całe Zarnakand jak i ludzie są jak Matrix - wszyscy śpią i śnią. I tak sie dzieje ta akcja aż do końca gdzie Tidus znika - własnie, co się z nim dzieje? umiera czy wraca do swoich czasów czy budzi się ze snu?

Ok czas na FF X-2 - tu w emulacji pojawił się problem bo miałem problem z filmikami pod koniec chapter I az do końca, które wyglądały jak mozaika tekstur.
Na samym początku widzimy podobno Tidusa w jakiejś klatce - jak on się tam znalazł? kto go więzi?
później gada o jakiejś Lenne przed tym ostatnim bossem - co to za boss? skąd się wziął? czego chce od naszego bohatera? Kim jest Lenne?
Dalej własnie nic praktycznie nie wiem o filmikach. Tak więc czy ktoś z dobrym obeznaniem cierpliwy może mi to wytłumaczyć (te pogrubione i podkreślone pytania)

No i na sam koniec z filmiku na YT Perfect Endingu widac Tidusa co budzi się w wodzie, wokół niego latają czyjeś dusze - tak więc też ciekawi mnie o co tu kaman?

Dziękuje
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

arth pisze:- za mało szczegółów, zbyt ogólnie
- pomijanie skrzynek, sekretów i pobocznych questów
że co? mi opis wygląda dosyć szczegółowo, a jak znalazłeś coś co w nim brakuje to podaj co i gdzie, a ewentualnie ktoś poprawi.
arth pisze:Tak więc skończyłem FF X i FF X-2 NIE na 100% za sprawą słabego opisu
grę da się przejść na 100% bez jakiegokolwiek opisu, wystarczy się trzymać paru regów, nie przeskakiwać dialogów, przespać się w każdym chapterze w cabin itp. ja sam nabiłem 100% za trzecim przejściem i wcale nie było to aż takie ciężkie, w opisie widziałem dokładnie wyszczególnione za jakie zdarzenia dostaje się % i ile, jak gdzieś zabrakło to reset i próbujesz znowu, łatwo zwalić winę na opis zamiast samemu się postarać.
arth pisze:przez te 2 częsci zastanawia mnie kim jest Tidus.
fabuła to wyjaśnia, radze zwracać uwagę na fabułę gry a nie opis.
arth pisze:Na samym początku widzimy podobno Tidusa w jakiejś klatce
to nie Tydus tylko Shuyin.
jak najbardziej wyjaśnia to fabuła, przeszedłeś grę i nie spotkałeś w trakcie i pod koniec Shuyina ani Lenne?? radze zwracać uwagę na dialogi postaci w grze.

arth pisze:jak on się tam znalazł?
ktoś go tam zamknął :P
arth pisze:kto go więzi?
pewnie ci co go tam zamknęli :P
arth pisze:co to za boss?

Kod: Zaznacz cały

Vegnagun (patrz - fabuła w grze)
arth pisze:skąd się wziął?

Kod: Zaznacz cały

coś w rodzaju Weapona zbudowanego przez ludzi, byczy robot z własną wolą (patrz - fabuła gry)
arth pisze:czego chce od naszego bohatera?

Kod: Zaznacz cały

raczej czego nasz bohater chciał od niego!! Shuyin chciał użyć Vegnagun by ocalić jego ukochaną, Lenne. Lenne próbowała go odwieść od użycia Vegnagun. oboje zginęli od karabinów strażników, wszytko jest pokazana przecież w filmiku!!, od tej pory ich dusze szwendają się po świecie i nie mogą zaznać spokoju, ponieważ jak mówi tytuowa piosenka od Lenne w grze, "1000 niepowiedzianych słów" (KONIECZNIE!!! patrz - fabuła gry)
arth pisze:Kim jest Lenne?

Kod: Zaznacz cały

Piosenkarka z prawdziwego Zanakand (nie te z snu stworzonego z wspomnień Fayth), i ukochana Shuyina
arth pisze:tak więc też ciekawi mnie o co tu kaman?

Kod: Zaznacz cały

Radzę ukończyć grę i zwrócić uwagę na rozmowę Yuny z Bahamutem, może co nieco wyjaśni
arth pisze:(dobrze ze na Youtube są zakończenia)
a ja wiem czy tak dobrze? sam sobie niepotrzebnie spoilerowałeś fabułę gry, i teraz masz niejasności co do zdarzeń, radze skupić się bardziej na grze, a a mniej na opisach
arth
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 28 maja, 2010 20:52

Post autor: arth »

Zaczyna mi świtać o tym, ale skupmy się na FF X najpierw, bo te FF X-2 będe musiał porządnie przejść na nowo tak żeby wszystko działało.
Fakt w 10-tce skupiałem się akurat na filmikach i dialogach a nie na samym opisie, na ostatnim filmiku az sie popłakałem xD
mimo to do poniższych rzeczy mam niedosyt i dręczy mnie ciekawość.

Czy Tidus jest prawdziwy?
Czy jest snem lub zmarłym?
Co dzieje się z nim pod sam koniec?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Shuyin był gwiazdą blitzballa w Zanarkand na 1000 lat przed Yuną. W tych samych czasach żyła sobie piosenkarka-summonerka Lenne. Lenne i Shuyin byli w sobie zakochani. Pech chciał, że przyszło im żyć w czasach wojny miedzy Zanarkand a Bevelle. Bevelleczycy porwali Lenne co z deka zirytowało Shuyina. Uznał zaś, że fajnie by było ja odbić za pomocą Vegnagun. Uber broni trzymanej gdzieś w podziemiach Bevelle. Należy wspomnieć, że Vegnagun nie jest wybredny i rozwala wszystko i wszystkich bez wyjątków. Czy to wróg czy swój. Dlatego nie był używany. Shuyin go znalazł, lecz został złapany i zamknięty w klatce. Tak! W tej klatce, która widać w sferze na początku gry. Shuyin jednak był cwaną bestią i uciekł. Oczywiście pobiegł do Vegnaguna. Odkrył, że można nim sterować za pomocą organów i już prawie mu się udało, lecz przybiegła Lenne. Błagała, błagała i wybłagała na Shuyinie zaprzestanie odpalania Vegnaguna. Shuyin kochał swą dziewczynę, więc powiedział ok. Jednak sielanka się skończyła, bo przybiegły straże i ich załatwiły. Wkurzona dusza Shuyina błąkała się od tego czasu. Szukając możliwości odpalenia Vegnaguna i odnalezienia swej utraconej miłości.

Fabuła X-2 jest tak skomplikowana, że chyba tylko Yuna i Brother mogliby mieć problemy z jej zrozumieniem. Na dobra sprawę, można przejść grę i w ogóle nie dopuścić do spotkania Yuny z Tidusem :>

Następnym razem radzę się skupiać na czymś więcej niż na %.

PS: Strasznie ciemna masa z Ciebie.

Tidus jest snem, który wydostał się z (wyśnionego przez Faith) Zanarkandu za pomocą Sina (Jecht się o to postarał). Yuna rozwala YuYevona. Faith przestaje istnieć = aeony i sen faith także. Jako, ze Tidus jest snem... no to logiczne, że znika. Pojawia się na koniec FFX, jako zapowiedź zakończenia X-2. Może powrócić do Yuny...lub nie _^_
Zablokowany

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”