Final Fantasy X-2: Dresspheres

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Najlepszy dressphere.

Gunner
15
27%
Warrior
4
7%
Thief
7
13%
Songsress
0
Brak głosów
Black Mage
2
4%
Samurai
4
7%
Gun Mage
3
5%
Lady Luck
7
13%
Dark Knight
11
20%
Alchemist
2
4%
 
Liczba głosów: 55

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Final Fantasy X-2: Dresspheres

Post autor: Go Go Yubari »

Bardziej i mniej skąpe ubrania, charakterystyczne dla poszczególnych profesji. Dla niektórych zachwycające, dla niektórych kiczowate. Co myślisz o strojach, a zarazem profesjach im przypisanych? Jesteś fanem skąpo odzianych bohaterek, czy wolisz bardziej konserwatywne fatałaszki? Czy strój odpowiada profesji?

Dla mnie osobiście joby są w porządku, jednak stroje są zwykle zbyt skąpe. Twórcy skupili się chyba na upodobaniach młodych dziewczyn do zmieniania ciuchów i panów, do sexi pikselowych panienek. W wyniku tego mamy stroje jak Berserker, Lady Luck czy Thief, które więcej odsłaniają, niż zasłaniają.

Cóż. Niestety ankieta jest ograniczona do 10 pozycji.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ja zawsze najbardziej lubiłem wyposażać panny w długie miecze i pistolety :)

W związku z tym moje ulubione DS to oczywiśćie Gunner, Warrior, Samurai i Dark Knight. Po prostu uosobienie brutalnego piękna :D

Nie podobały mi się zbytnio "oryginalne" DS - Mascot. Berserker, itp. Co do Lady Luck - nie wiem. Nigdy nie pokonałem Shinry w Sphere Break :lol:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Oj tam, Go, jakby bohaterami byli bishe z gołymi klatami to byś nie jojczyła :>

Gunner (ale u Yuny, bo u niej wyglądał najlepiej), Warrior, Black Knight, Thief, Lady Luck i White Mage (w przypadku Yuny twórcy bardzo strategicznie wykorzystali fakt, że białe, obcisłe ubrania pokazują całkiem sporo, a zarazem delikatnie bez wulgarności 8). To tyle jeżeli chodzi o wygląd... A co do użyteczności, to z wymienionych Lady Luck przydaje się średnio, reszta bardzo, wraz z Berserker (zdolność zabicia jednym ciosem boska jest), jak i Samurai potrafi się przydać, o Black Mage nie wspominając. Mascot i Alchemist i kilka innych to raczej poważna porażka...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Gveir pisze:Oj tam, Go, jakby bohaterami byli bishe z gołymi klatami to byś nie jojczyła :>
np Baralai, Gippal i Nooj - może to nie bishe ale byłoby fajnie :)

jeśli chodzi o dresspheres, to pod względem wyglądu na pierwszym miejscu oczywiście Thief Rikku *______* ładne są też Gunner i Songstress Yuny. podoba mi się też jak suknia Lady Luck u Paine "podwiewa" w animacji zwycięskiej pozy.
jeśli chodzi o funkcjonalność, to głównie te z mocnymi atakami fizycznymi. jak dla mnie magia w tej części się nie sprawdza - co to za pomysł, żeby dostęp do najpotężniejszych zaklęć mieć po zabawie z Garment Grids?

jeszcze wszystkich strojów nie widziałem, więc może coś mi się w upodobaniach zmienić:)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oj tam, Go, jakby bohaterami byli bishe z gołymi klatami to byś nie jojczyła
Ale nie są. Baralai i spółka, to aż szkoda gadać. Jedynie Gippal się w miarę kwalifikował i Shuyin byłby spoko, gdyby nie Tidusowatość wyglądu. :/
NIENAWIDZĘ Brothera! ><'

Nie podoba mi sie Dark Knight i Samurai, głównie przez nakrycia głowy. Już nie wspomnę o Dancerze Paine, bo to ból nad bóle. Berserker Rikku to przegięcie, więcej widać niż ustawa przewiduje. Lubię Trainera i Alchemista. Alchemist jest w sam raz. Nie za durny, nie za odkryty, kolory normalne <3 Gun Mage...lmao. Mascoty też niezłe, bo przynajmniej dużo zasłaniają ><'
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Gunner i Cat Nip :] Jak zdobyłem ten przedmiot to FFX-2 zrobił się o wiele lepszy... mogłem szybciej skończyć tą grę, bez zbytniego męczenia się XD

Same stroje jakoś mnie nie pociągały... mało tego, byłem w sumie zniesmaczony i przy każdej przemianie się zastanawiałem, dlaczego ta gra ma w nazwie "Final Fantasy" i w ogóle dlaczego ja ciągle w nią gram...

Wracajac do jobów... te, które używałem to:

Yuna - Gunner, Songstress (Go zrobiła błąd w ankiecie :> ) i White Mage. Ten drugi w sumie nie wiem po co _^_ Gunner sie przydał na końcu, no a biały mag być musi, co by mi baby nie popadały ;P

Rikku - Black Mage i Berserker. Ten pierwszy zawsze się przyda, a ten drugi był imo wyjątkowo użyteczny w tej części. Rikku zadawała dość spore obrażenia... no a reszta jobów była w sumie bez sensu, lub uzywana przez kogoś innego XD

Paine - knight i samurai chyba.. ot, fizyczne ataki.

Poza tym trochę dresspheres mi brakowało... m.in. Dark Knight, czy Lady Luck.... ale kto tam by sie tym przejmował _^_
Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Jeśli chodzi o dresspheres to wystarczyłoby 10 kostiumów. Taka duża ilość ubrań nie ma praktycznego zastosowania i korzysta sie tylko max. z 5 ulubionych. Do najlepszych zaliczyć można:
Gunner- Yuna fajnie wygląda ( a z Cat Nipem czyni prawdziwe cuda :o )
Black Mage- najlepiej wygląda w nim Rikku troche jak jakiś Joker (ale mało przydatna sphera)
White Mage - białe kapturki :P
Lady Luck- wyglądają jak jakieś azjatyckie niewolnice ( ale można szybko podpakować levele i rozprawić się z wrogami dzięki critical)
Ponadto jeszcze godne uwagi są takie dressphery jak: thief-Rikku, songstress- Yuna, Alchemist( Elixir ) ,Warrior i Dark Knight. Reszta ubranek nie przypadła mi do gustu zwłaszcza berserker- kiedy zamiast słodkiej Rikku mam skaczącego na łapach tygrysa :shock:
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Ziomuś

Post autor: Ziomuś »

Ja używam tylko tych lepszych profesji (albo nie >< ) a w połączeniu dają dobry efekt.
Yuna - Lady Luck - wiele możliwości za darmo w manie np. Shin Zantetsu ( 7,7,7 w Physical Reels), Ultima (7,7,7 w Magic Reels) MegaElixer+(7,7,7 w Item Reels) i... Congrats!(7,7,7 w Random Reels) około 40 000 Gil i przedmioty + pokonanie przeciwników ;)
Rikku - Blue Mage - razem z Ragnarokiem i Invisible z chain 2 Annihilator jedzie około 16 000 !! na 30 - 40 lv
Paine- Warrior + Bushido Lore + Chaos Maelstorm Garment Grid
Samurai + Sword Lore + -||- -||- -||- -||-
Dark Knight + -||- -||- + Bushido Lore
A co do samych ubrań to się nie wczepie za bardzo (wiek).
Mam nadzieje ,że skorzystacie z takiego składu ;P Miłego Rozwalania ;P
zinkul

Post autor: zinkul »

narazie jestem w drugim chapterze, więc mój podstawowy ubiór to 2 warriory i gunner. :lol:

GGY: Twoja wypowiedź nic nie wnosi niczego do tematu. Na przyszłość pisz coś konkretnego -_-
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez zinkul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
FantasyFiend
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pt 14 gru, 2007 17:48

Post autor: FantasyFiend »

Najlepszy strój hmm... wydaje mi sie ze gunner.
Powód?? "Cat Nip" gdy postac ma yellow hp to zadaje hity po 9999 wiec pokonanie tych lepszych bossów było by niemożliwe bez niego.
Oczywisice Dark Kinghty też sie bardzo przydają jako blockerzy , ale bez gunnera i tego itemka niemieli by żadnych szans padali by po pierwszych dwóch hitach.
adasiek19951

Post autor: adasiek19951 »

Podoba mi się Gun Mage,Gunner,Dark Knight .
Poniewasz mam prawie wszystkie moce Gun Mage
Połoczenie Cat-Nip to czyni cuda każde uderzenie 9999
Dark Knight użycie z Cat-Nip + BLACK SKY czyni cuda jak Gunner
Ostatnio zmieniony sob 24 maja, 2008 21:08 przez adasiek19951, łącznie zmieniany 1 raz.
Fabirej
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: pt 21 mar, 2008 18:12
Lokalizacja: Ze swiata FF

Re: Final Fantasy X-2: Dresspheres

Post autor: Fabirej »

Coz takie stroje jak Thief lub Gunner uwazam ze sa w porzadku, nie zasztywne ani zbyt skape(jak na moj gust).
Warrior albo Alchemist uwazam, ze sa za sztywne, nie wiem jak moze sie podobac dziewczyna w takim ciuchu(kweista gustu).
Takie "pociete" Dressphere jak Songstress,Lady Luck albo Gun Mage sa zbyt skape i "laleczne":P
Z poczatku jak zapoznawalem sie z FFX-2 to myslaem ze Berserker bedzie profa biegajaca(nie wiem czemu) z toporem,ale tak mi sie podoba o wiele bardziej, taki zwierzecy styl :D
Co do Black Knight i Samurai to nie lubie ogladac strojow w "krztylcie puszki", jeszcze te nie zbyt porywcze nakrycia glowy(fakt, ze samete profy sa bardzo mocne)
A co do uzytku... To Gunner z Cat-Nipem wiadomo najlepszy ;P Alchemista "Elixir" tez moze sie przydac, Warrior szybki i mocny, Lady Luck i Songstress raczej nie przydatne sa... A Berserker ma owszem mocne ataki, ale chybiaja i to wcale nie najrzadziej.
Nie ma opisu...Komuna ukradla ;[
dzuljet

Post autor: dzuljet »

Hmmm.. mnie generalnie te fatalaszki irytuja - na szczescie mozna wylaczyc animacje - jesli chodzi o urzytecznosc to jak na moj postep w grze - a jestem dopiero w Ch.2 - to Thief, Gun Mage i Warrior zdaja egzamin calkiem niezle.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Palmityniansodu
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 12 sty, 2009 18:37

Post autor: Palmityniansodu »

Cześć! Mam pytanko- czy jeśli nie ukończyłem questa w Calm Lands (tego z kampanią promocyjną), to nie dostanę Mascot dressphere? Zostały mi tylko 3 questy w 5 chapterze- via infinito, łapanie i trenowanie chocobo i właśnie ten z kampanią, którego nie zrobiłem. Nie wiem czy jest sens męczyć się teraz z trenowaniem ptaszyn, jesli miałbym nie dostać tej sphery.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Trzeba - to się liczy do procentów gry, więc trzeba.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”