Aeony i Dark Aeony

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Twój ulubiony aeon?

Valefor
2
1%
Ifrit
8
6%
Ixion
3
2%
Shiva
20
15%
Bahamut
22
16%
Anima
47
35%
Yojimbo
24
18%
Magus Sisters
9
7%
 
Liczba głosów: 135

Awatar użytkownika
Tesse
Kupo!
Kupo!
Posty: 57
Rejestracja: sob 22 lip, 2006 00:23

Post autor: Tesse »

Gratuluję przedmówcy weny. Moim ulubionym Aeonem a właściwie aeonami stały się Magus Sisters. Mimo iż osobiście nie korzystałem często z aeonów to widok trzech robaczków zawsze mnie rozweselał chociaż trzeba było długo czekać. Jeśli chodzi o wygląd to zdecydowanie 1 miejsce należy się Shivie. Eteryczna mroźna pani doskonale wykreowała swój wizerunek w FFX.
the friends that we have lost, or dreams that have faded... never forget them
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Jeśli ktoś jest fangirl Seymoura, to musi zagłosować na Animę, co też właśnie uczyniłam. :] Potężny i mroczny aeon z bardzo dobrym, skutecznym i wizualnie niezapomnianym overdivem. Aczkolwiek z wyglądu trochę mi nie leży - konkretnie przeszkadzają mi dodatkowe rączki (na górze) i ten medalik Matki Boskiej Częstochowskiej na szyi... _^_

Jeśli chodzi o sam wygląd, to pierwsze miejsce należy się Shivie. FFX ma IMHO najładniejszą Shivę w serii. Gracja, wdzięk i elegancja, płynne ruchy, świetnie wyreżyserowane ataki specjalne. Na miejscu w/w Seymoura to z Shivą, a nie z Yuną chciałabym się ożenić. :]

Ixion i Maguski - ciekawie pomyślane aeony.

Valefor - zawsze się zastanawiam, dlaczego jej szyja i skrzydła nie trzasną pod ciężarem tych idiotycznych pierścieni.

Bahamut - kompletna porażka. Obręcz na plecach to nie to. Jak można było tak się uwstecznić i od pięknego, majestetycznego smoka z FFVIII, który szybował na tle księżyca, przejść do jakieś pokraki z zapasowym kołem? _^_ I dlaczego ta tendencja utrzymała się aż do FFXII, gdzie każdy smok nosi jakąś bzdurdną ramkę?! (Co zresztą zostało wyjaśnione w bestiariuszu jako boża sztuczka... _^_)
Schiruchi

Post autor: Schiruchi »

Najbardziej przydatne bo najsilniejsze są Magus Sisters i najlepiej wyglądają.


GGY: Marna argumentacja.
Ostatnio zmieniony ndz 02 mar, 2008 10:26 przez Schiruchi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
metalrevan
Kupo!
Kupo!
Posty: 83
Rejestracja: ndz 02 mar, 2008 20:55
Lokalizacja: Z Miasta

Post autor: metalrevan »

Anima
praktycznie za wszystko :D niexle się podnieciłem gdy zobaczyłem jak seamour (nie pamiętam jak się pisze jego imię) pierewszy raz ją przywołał. Według mnie ma też absolutnie najlepszego Overdriva pod względem wyglądu i efektywności w sumie też. Natomiast całkowicie nie trawię magus sistres. To jest jakaś pomyłka, nie dość że wyglądają ja jakieś power rangers :grin: czy inni tego typu batmany i spider-many. Przez całą grę praktycznie wcale ich nie używałem, a to ze względu na ograniczną kontrolę nad nimi. Ciężko przewidzieć co wykonają i to utrudnia jakąkolwiek taktykę
Did you ever hear what I told you
Did you ever read what I wrote you
Did you ever listen to what we played
Did you ever let in what the world said
Did we get this far just to feel your hate
Did we play to become only pawns in the game
Itachi Uchiha

Post autor: Itachi Uchiha »

Muj Ulubiony to Anima za styl oblivion i fajny i śmieszny za tem jego atack podztawowy z oczka :D a 2miejsce to yoimbo zawsze moge na nim polegać ale jest bezczelny (ja ide na dark bahamuta wzywam go atem odrazu wakizahi zal ale czasem sie przyda) 3 to valefor fajny czasem mi pomorze nawet dobrze, mam cl Yuny a reszta taka sobie :grin:

[ Dodano: Sro 05 Mar, 2008 16:58 ]
a i jeszcze nie lubie bahamuta przypomina mi zepsutego smoka na kółka zal :o
TidusFFX

Post autor: TidusFFX »

1)Bahamut - jego wyglad bardzo mi sie podoba, nawet bardziej niz z FF8 czy 7, poza tym silny no i te kółka na plecach :D
2)Shiva - Eh... co ja tu bede gadal... wyglad, over, styl, co tu duzo mowic
3)Magus Sisters - za swietne ataki i zoa to ze mnie dosc niezle sluchaly :P

Za to jestem ciut zawiedziony Ifritem - na 4 lapach?? Bardziej mi sie podobal ten z ff8 :lol:
Kimimaro

Post autor: Kimimaro »

Ifrit jest dla mnie boski, najfajniejszy aeon w całej grze ;] Także dlatego, że wiele razy przeszedł samego siebie i ratował przed obrazem GAME OVER ;) A animacja i klimat w jakim się pojawia jest też nieprzeciętne

Shiva także super, drugie miejsce, głównie za wygląd i startowe możliwości potężnego leczenia (tuż po zdobyciu).

3 miejsce - Anima, rasowy monster z piekieł, bez poruszania się niszczy wrogów samym spojrzeniem ;) cool
Siwyeoe

Post autor: Siwyeoe »

Skorzystam sobie troche z tematu i wypowiem się na temat najwspanialszego smoka o jakim śwait słyszał, (no może poza tym zielonym co to śmigał w aucie pod Krakowem śledzony przez tajemniczego szpiega z krainy deszczowców;]),
otóż od dłuższego czasu Bahamut mnie załamuje.
Ten z 9 był w sumie nawet znośny, jeśli pominąć rogi zamiast oczu.
Osłabił mnie w części 10 (skrzydła jak u feniksa i dynamo na plecach???)
Natomiast ten zaprezentowany w AC powalił na kolana i zmusił do płaczu, tragedia.
Osobiście uważam, iż smoki z 7 i 8(w części 8 postać bahamuta jest moim zdaniem najciekawsza) prezentowały najlepszy poziom.
Przykro mi, musiałem to z siebie zrzucić.

A jeśli chodzi o najciekawszego summona ...eee... aeona z 10 to zgodzę się z większościa i oddam głos na Anime.Klasa sama w sobie.
Pozdrawiam.
Kazuki

Post autor: Kazuki »

Ja postawiłem na Anime ponieważ ma fajny wygląd standardowy atak i go tak ulepszyłem że
ma lepszy OD od wakki SUPER aeon :smile:

To już nie pierwszy raz - dopisz argumenty...
Ostatnio zmieniony sob 12 lip, 2008 15:12 przez Kazuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Matys
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 sty, 2009 13:12

Post autor: Matys »

niewiecie gdzie i jak znaleść penance?? zabiłem już wszystkie dark aeony plontam się po calm lands i nigdzie go niema!!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Penance pojawia się po pokonaniu wszystkich Dark Aeon'ów na jako lokacja na liście lokacji dostępnych do odwiedzenia na Airship'ie. Wejdź na niego, zagadaj z Cid'em i wybierz go z listy - natychmiast rozpocznie się walka.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Matys
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 sty, 2009 13:12

Post autor: Matys »

gadam z Cidem na mostku i odrazu wyświetla mi liste! niemam tam nic nowego! jestem pewien że pokonałem wszystkie dark aeony sprawdzałem dwa razy! więc jak to można jeszcze inaczej zrobić???
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A na pewno pokonałeś dwa razy Ixion'a na Thunder Plains?
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Matys
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: wt 06 sty, 2009 13:12

Post autor: Matys »

pomylilem walki z Yojimbo i wlasnie go kończe
Vivi714
Kupo!
Kupo!
Posty: 122
Rejestracja: wt 22 kwie, 2008 15:50

Post autor: Vivi714 »

Mi najbardziej przypadły do gustu:

1. Magus Sisters - bardzo oryginalny Aeon, te trzy panie są po prostu rozweselające, a pomysły na ich wygląd w FFX są przednie.

2. Anima - najmhroczniejszy nie-dark Aeon w grze. Jedna z najlepszych animacji Overdrive w całym FFX, a poza tym, to wkońcu

Kod: Zaznacz cały

Aeon Seymoura, w pewnym sensie oczywiście ;).
3. Na trzecim miejscu stawiam uwaga, uwaga! Valefora! Mimo, że to taki prosty, fajnalowy potwór, to mam do niego jakis sentyment, bo wiele razy właśnie on ratował mnie z opresji. Z resztą lubię mieszankę czerwieni i ciemnego niebieskiego. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”