Aeony i Dark Aeony

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Twój ulubiony aeon?

Valefor
2
1%
Ifrit
8
6%
Ixion
3
2%
Shiva
20
15%
Bahamut
22
16%
Anima
47
35%
Yojimbo
24
18%
Magus Sisters
9
7%
 
Liczba głosów: 135

Awatar użytkownika
Mardok7
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 17:53

Post autor: Mardok7 »

Ogólnie rzecz biorąc Aeony pomagają przejść grę(szczególnie Yijimbo i jego Zanmato), ale postanowiłam wyróżnić Ifrita.Jest silny i ma bardzo widowiskowy Overdrive.Dodatkowo lubię Shivę,Bahamuta,Animę i Siostrzyczki,które są bardzo przydatne w walkach z Dark Aeonami.
Animak

Post autor: Animak »

Anima a raczej Dark Anima, potężny Dark Aeon według mnie najlepszy pod względem wyglądu jak i ataku (OD lepszy od wszystkich OD Dark aeonuw z wyjątkiem Magus Sisters i Yojimbo ). Jednak wkurzający jest obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej _^_ występujący tylko u normalnego Animy ale reszta jest Cool :smile: .
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Animak pisze:tylko u normalnego Animy
U normalnej Animy. Anima jest płci żeńskiej.


Czemu rozmawiam z maskotką? O.o
Awatar użytkownika
Uleq_w_Sztyfcie
Kupo!
Kupo!
Posty: 56
Rejestracja: sob 25 kwie, 2009 11:52

Post autor: Uleq_w_Sztyfcie »

Ja mniej więcej tak jak wszyscy.

Najpiękniejsza Shiva. (Jak na tamte lata to miodzio po prostu)

Najsilniejszy: Oczywiste. że Magus Sisters. Do komentarza wystarczą 2 słowa: Delta Attack

Ulubiony zaś to Anima: Scenka na stadionie w Luca, 1-szy właściciel (:D), ogólnie za wygląd. Szczególnie podoba mi się ten wizerunek męczenniczki. A tak poza tym interesują mnie osobiste historie Aeonów.

Kod: Zaznacz cały

I te powiązania z Seymourem...
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Bahamut - over, styl, siła (nawet nawet przy 255) co tu dużo pisać zawsze lubiłem bahamuty.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Emeraldzik, łącznie zmieniany 2 razy.
Lord Sadler
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: ndz 14 cze, 2009 10:07

Post autor: Lord Sadler »

Zacznę od tego, że system rozwoju czy też samo kierowanie Aeonami w FFX to moim zdaniem najciekawsze rozwiązanie w serii.
Wracając do tematu to uwielbiam Bahamuta i Yojimbo (za jego 100% skuteczność w ataku Zanmato).
Poza tym oko cieszy też Anima ze swoim atakiem łamiącym barierę 99999.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Lord Sadler pisze:Poza tym oko cieszy też Anima ze swoim atakiem łamiącym barierę 99999.
Atak nie łamie granicy 99999. To atak wielociosowy, z tym, że każdy pojedynczy cios może dojść do 99999. Tylko jeśli wybierzesz w menu skrócenie animacji ataków Aeonów, to w tym wypadku na koniec dostajesz liczbę sumarycznych obrażeń. Stąd te wszystkie plotki o możliwości przełamania górnego limitu 99999 obrażeń ;]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Lord Sadler
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: ndz 14 cze, 2009 10:07

Post autor: Lord Sadler »

Ta ale łamie w jakiś sposób możliwość wyświetlenia więcej niż 5 cyfr naraz, a to już coś.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

W sumie nic. Bo i tak to suma z obrażeń po 99999. Inna sprawa że i w tej części działa overflow - jak i w starszych - więc mając odpowiednią siłę i tak zadajesz więcej niż 99999, bez przełamania tej bariery wyświetlanych obrażeń.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Bartek-Strange
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: czw 01 sty, 2009 15:45
Lokalizacja: Żary/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bartek-Strange »

Ulubione hmmm:

Najlepiej Prezentujące sie wizualnie Aeony :

3 miejsce przypada Uwaga:
Magus Sisters !
Otoz uzywasz summona po dosc dlugiej(taaak to najdluzsza animacja summona w grze)
animacji a tu nagle wyskakują Ci jakies Pszczoły i Biedronki !~ to jak z kabaretu napad xd

2 miejsce przypada Ixionowi
Nie Wiem Dlaczego ale popsrostu mi sie podoba :P

No i pierwsze miejsce to juz troche jak Deja Vu ale Shiva, Piekna, Wysoka, Niebieskooka Niewasta zstąpająca z nieba :lol:

Najgorzej:

3 miejsce: Anima

no Graficy to ją Skrzywdzili xd
Prawdziwy okaz pięknej ryby (o.o)!

2 miejsce:
Yojimbo- wygląda jak lalka z plastiku o.o

I 1 Miejsce :

Bahamut !

Tu graficy podobnie jak z Animą go skrzywdzili !

WTF!~ Summonujesz a tu wyskakuje cos co przypomina Smoka ale to jest Fioletowe O.O
a to kolo na plecach pffff. (to jakas aluzja ktora ma mowic ze jest on kołem zapasowym O.O?)

I 3 Najsilniejsze:

Miejsce Trzecie:

Magus Sisters -- czemu ? najsilniejszy atak(OD) zabiera tylko 5x 99999 (przy wysokich statystykach) jedyny plus to taki ze jest ich trojka wiec jesli jedna zginie, inne beda mogly atakowac.

miejsce 2:

Anima: No nie trzeba chyba tłumaczyc czemu. Overdrive zabierający 20x 99999 (to chyba 20 o.o) dlaczego wiec nie na pierwszym miejscu otoz:

Na miejscu Pierwszym Ląduje Yojimbo poniewaz Zanmato nie zadaje obrazen lecz portfel w przypadku silniejszych Kreatur bądz bossow zostaje zabity T_T

Ale i tak moim Ulubionym Zostanie Anima. Niewiem co prawda czemu ale lubie tę Rybcię XD

Gveir: interpunkcja i ortografia. Jeszcze jeden taki post i warn.
Ostatnio zmieniony wt 28 lip, 2009 17:16 przez Bartek-Strange, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nienormalny_PS2
Malboro
Malboro
Posty: 637
Rejestracja: śr 04 maja, 2005 03:16
Lokalizacja: Chronoles

Post autor: Nienormalny_PS2 »

Bartek-Strange pisze:Otoz uzywasz summona po dosc dlugiej(taaak to najdluzsza animacja summona w grze)
Jak nie chce Ci się czekać to wyłącz pełne przywołania :roll:
Bartek-Strange pisze:Summonujesz a tu wyskakuje cos co przypomina Smoka ale to jest Fioletowe O.O
a to kolo na plecach pffff. (to jakas aluzja ktora ma mowic ze jest on kołem zapasowym O.O?)
Wydaje mi się, że masz słabą fantazję.
Nuke
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 30 lip, 2009 13:31

Post autor: Nuke »

Ja tylko na chwilę.
Bartek-Strange pisze: 3 miejsce: Anima

no Graficy to ją Skrzywdzili xd
Prawdziwy okaz pięknej ryby (o.o)!
Oglądałeś Neon Genesis Evangelion? To doszukuj się inspiracji w tym screenie niż w rybie ;)
[hide]Obrazek[/hide]
Nienormalny_PS2 pisze:Wydaje mi się, że masz słabą fantazję.
... albo daltonizm.
Speed

Post autor: Speed »

Na początek witam wszystkich! :mrgreen:
Sophitia13 pisze:A ja swój głos poświęcam Animie
Co mnie w niej zainteresowało:
wygląd: duble ręce, związane ręce pokazujące jak mocna jest ona, zęby-nadają jej groźny wyraz twarzy,
ataki : bardzo fajnie zrobione, kładący na kolana overdrive oblivion zadający spore obrażenia zwłaszcza gdy nasze kochane zwierzątko miało wymaksowane statystyki,
bardzo mroczna i tajemnicza - wpłyneło to na to, że się nią zainteresowałam najbardziej ze wszystkich aeonów .
No dokładnie :mrgreen:
Asmo
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pn 31 sie, 2009 19:35

Post autor: Asmo »

Ja głos oddaje Yojimbo ze względu na łapówkarski styl i za pieska:)
pablo6dr
Kupo!
Kupo!
Posty: 29
Rejestracja: czw 27 sie, 2009 21:37

Post autor: pablo6dr »

ja głosuje na valefora jest pierwszym aeonem ma dwa ciekawe OD
no i oczywiście podejście yuny do niego podczas przyzywania... brak słów
ciekawy jest tez ifrit
nie lubie yojimbo trzeba płacic no i zanmato to juz krzyk rozpaczy dla gracza ostatnia deska ratunku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”