Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Obecnie mam skład:
LF - Shuu
RF - Axel (Tidus XD Wybacz Ivy)
MF - Brother
LD - Ropp
RD - Naida
GL - Jumal

Czekam, aż sie Pah Guado zwolni :Q~~~~ Bardziej przez chcicę niż jego umiejętności <3 Nie liczę, że Nimrook szybko się zwolni, a Jumal to najlepszy gl jakiego znalazłam (na początku miał 14 ca).

Skład całkiem niezły (zwłaszcza po podlevelowaniu). Shuu nieźle przejmuje piłkę i nawet udało mi sie nią (sic!) goli kilka strzelić. Brother, to wiadomo. Szybki jest, odbiera nieźle i strzela przyzwoicie. Tidus, oczywista oczywistość. Ropp to bardzo dobry obrońca, a Naidę daje na zmianę z Rinem. Oboje sa mniej niż średni (Paha!)
marcinar

Post autor: marcinar »

Hej.
Dlaczego mój Tidus nie może nauczyć się venom tacle? Gdy jest "copy" wciskam x, a tu charakterystyczny dźwięk odmowy.
Rusty
Cactuar
Cactuar
Posty: 269
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 00:46

Post autor: Rusty »

a)wciskasz zbyt wcześnie - należy wcisnąć chwile po ukazaniu się napisu, dziwna sprawa
b)ma za niski poziom
marcinar

Post autor: marcinar »

A który musi posiadać mniej więcej poziom? Mój ma ok. 25.
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

marcinar pisze:A który musi posiadać mniej więcej poziom? Mój ma ok. 25.
Nie wiem czy ktoś Ci powie który dokładnie lv. Ja przynajmniej nie mam pojęcia, ale jeśli masz 25 poziom to coś czuje, że za szybko przyciskasz (ja zazwyczaj czekałem aż 2-3 razy napis zmieni odcień). Zapewne ważne jest też który to venom tackle? Zwykły, 2 czy 3? Jak to zwykły to 25 lv na 100% starczy, na 2 zresztą pewnie też.
Gdy nie uda Ci się Tidusa nauczyć tej zagrywki looknij co napiszą na ekranie. Jak to wina lv to pojawi się napis "Tidus level is to low" (czy jakoś tak).

Przy nauce technik zazwyczaj trzeba odczekać 2-3 sekundy od pojawienia się napisu. Z tego co pamiętam to dosyć charakterystyczne są "drain tackle" (trzeba niemal od razu nacisnąć) i "sphere shot" gdzie trzeba poczekać naprawdę długo (w sumie nigdy mi się nie udało :P )
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

trzeba też zwrócić uwagę na level gracza, od którego chcesz się nauczyć techniki. Twój zawodnik musi myć na co najmniej tym samym poziomie, żeby TechCopy zadziałało.
marcinar

Post autor: marcinar »

Podziękował bardzo! Oczywiście należało nacisnąć "copy" w odpowiednim momencie. Wciskałem za szybko.
Irvineg

Post autor: Irvineg »

Mam problem, gram w blitzball'a juz troche czasu i nie moge trafic na Attack Reels :/ Raz to widzialem, jako nagroda w turnieju, ale wylaczylem konsole i znikło :/ Od tego czasu nic a lige konczylem juz chyba 2 razy :/ Co zrobić?! POMOCY!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Irvineg pisze:Mam problem, gram w blitzball'a juz troche czasu i nie moge trafic na Attack Reels :/ Raz to widzialem, jako nagroda w turnieju, ale wylaczylem konsole i znikło :/ Od tego czasu nic a lige konczylem juz chyba 2 razy :/ Co zrobić?! POMOCY!
Graj do skutku w Turnieje. W końcu musi się pojawić jako nagroda.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Viera

Post autor: Viera »

Gveir pisze: Graj do skutku w Turnieje. W końcu musi się pojawić jako nagroda.
No to mu chyba za bardzo nie pomogłeś. "Graj do skutku" A jak to jakiś błąd to on będzie grał cały czas a to nic nie da.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Viera pisze:
Gveir pisze: Graj do skutku w Turnieje. W końcu musi się pojawić jako nagroda.
No to mu chyba za bardzo nie pomogłeś. "Graj do skutku" A jak to jakiś błąd to on będzie grał cały czas a to nic nie da.
Ale skoro nie ma innego sposobu? Jeżeli to błąd, to trzeba zacząć grę od początku, nic się na to nie poradzi.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

a) Od takich pytań jest HELP.
b) "- możesz skrócić czas zdobywania kolejnych Overdrive'ów wybierając opcję 'Reset Team Data'. tracisz jednak wszystkie zdobyte umiejętności."
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ostatnio miałem przyjemność z Blitzballem w wydaniu YuRiPa.

Zasada numer jeden: im bardziej monotonna gra, tym szybciej musi się kończyć. Kamień spadł mi z serca kiedy zobaczyłem, że mecze trwają ca. 30 sekund a nie tak jak poprzednio 20 minut. Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy człon wyznawanej zasady okazał się nie do końca prawdziwy, bo rozgrywka nie jest AŻ tak monotonna jak poprzednio. System menadżerski nawet- przy maksymalnych statystykach (ekhu, ekhu)- daje szansę na jako taką nieprzewidywalność spotkań. Co prawda wynik prawie zawsze jest ten sam (7:0 dla nas; bardziej wyśrubować się nie da- na szczęście), ale za to poszczególne akcje są przynajmniej różnorodne a i strategia zmienna (to nic że wynika ze szczątkowej inteligencji i braku myślenia w przód).

Rozwój postaci monotonny, ale prosty. Dużo od gier nie wymagam, bo wychodzę z założenia że mają odstresować.

W porównaniu do FFX Bllitzball wypada w moim mniemaniu lepiej. Szybciej możemy się z nim rozstać.
glamorous vamp
Awatar użytkownika
DarkM
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarkM »

Ja ostatnio miałem przy rozpoczęciu gry Atack Reel

Grałem w Blitzballa 80 godzin gry.
Ginę by powstać!
Powstaję by walczyć!!
Walczę by zwyciężać!!!
Awatar użytkownika
Leo88
Kupo!
Kupo!
Posty: 104
Rejestracja: wt 03 maja, 2005 20:45
Lokalizacja: Spira/Gdynia

Post autor: Leo88 »

mam taki dylemat chcę w moim składzie mieć Tidusa, Wakkę i resztę oryginalny skład i nie wiem kogo na jaką pozycję dać, ma ktoś pomysły ?? ;]
"A city dead for a thousand years. A city I had to see with my own eyes.(...)The last chapter in my story.
My thoughts, they kept floating up, and then slipping through my fingers.
Slipping away before I could pin them down with words..." Tidus - FFX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”