Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Sephirothe

Post autor: Sephirothe »

Ja w blitzball´a teza grac nie lubie, ale zeby zdobyc wszystkie overdrive dla Wakki i inne rzeczy ktore mozna zdobyc tylko tam to sie trza bylo wysilic. Moj sposob na granie w blitzballa: Action Replay na wygrywanie 99:0 + OST z Naruto w sluchawkach :wink: :D
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Sephirothe pisze:Moj sposob na granie w blitzballa: Action Replay na wygrywanie 99:0 + OST z Naruto w sluchawkach
Zacytuję: "Sorki kropko my tutaj nie stosujemy kodów". Jak chcesz nam tu takie "strategie" na blitza przedstawiać to idź do sklepu po bułki. NO COMMENT.
Balthier pisze:Ja mam świetną technikę która gwarantuje zdobycie gola:
1. Skład drużyny jest dowolny; nie mniej jednak musi być w nim Brother ze względu na jego szybkość i Tidus z wyuczonym Jecht Shotem.

2.Tuż przed meczem ustawcie sobie kto kogo ma kryć. Ja zostawiłem wszystkich wolnych

3.Jak zacznie sie mecz to ustawcie sobie taktyke Mark Mode, tak żeby wszyscy stali na swoich miejscach i sie nie ruszali

4.Chodzi o to żeby Brother przejął piłkę. Teraz niech zwabi wszystkich przeciwników tak żeby za nim szli, powiedzmy aż do twojej bramki

5.Brother powinien na tyle szybko sie ruszać, żeby podczas wykonywania akcji (podanie) nikt mu nie stanął na drodze

6. Dzieki taktyce "Mark Mode" wszyscy inni zawodnicy będą stali na swoich pozycjach, a Brother może wykonać dalekie podanie z drugiego końca boiska do Tidusa, który spokojnie dopłynie do bramki przeciwników zanim tamci go dogonią!!!

7.Teraz Wystarczy Wykonać Jecht Shot lub inny dobry strzał. W większości przypadków moja Taktyka zagwarantuje wam gola. Życze miłej gry i wysokich wygranych
Huh, ciekawe, muszę wypróbować.. Tak, w końcu jest po coś Mark Mode. Wg mnie to też jest trochę monotonne, zależy, czy chcę zdobyć tylko OD Wakki, czy "grać sobie", ja mam zamiar wreszcze dorwać ten OD a później na blitza nawet nie spojrzę. Monotonia^ (do potęgi) :?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sephirothe pisze:wygrywanie 99:0
Oszukiwać każdy może. Prawdziwa sztuką jest grać uczciwie. Uczciwa wygrana daje o niebo większą satysfakcję, aniżeli zabawa z kodem.
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

ej wiecie, że mi chyba w Blitzballu nie udało się strzelić ani jednego gola? (oprócz trybu treningowego), zwykle w meczach dostawałem dosyć sporo po tyłku... teorię miałem opanowaną, jakieś tam cyfry i bla bla bla, teoretycznie powinien paść strzał, a tu:
a) za wolno się zabierałem i zabierano mi piłę
b) albo bramkarz łapał...

a Jecht Shota zrobiłem raz - zupełnie przypadkowo :D

mam antytalent do Blitzballa, mimo, że spędziłem trochę czasu nad tym klnąc i rzucając padem ze złości... :/ trudne to dziadostwo, albo ja po prostu jestem na to za głupi.
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Raziel
Kupo!
Kupo!
Posty: 69
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 14:58

Post autor: Raziel »

Gagarin pisze:ej wiecie, że mi chyba w Blitzballu nie udało się strzelić ani jednego gola? (oprócz trybu treningowego),
a Jecht Shota zrobiłem raz - zupełnie przypadkowo :D
No jak nie używasz Jecht Shota to się nie dziw :P
Jest on bardzo potrzebny na początku. Atakujesz z kontry, lub starasz się uzyskać podobny efekt. Tak by przed Tidusem było tylko max 2 obrońców i bramkarz. Zależy jeszcze z kim grasz. Jak z Al Behed to faktycznie pierwsze mecze są bardzo trudne.
Przede wszystkim trzeba nazbierać technik. I nabić trochę lv.

Ja tylko raz zmieniałem podstawowy skład i było to nie potrzebne. Podstawowy skład jest świetny! Szczególnie Dato, jak go rozwiniesz to masz rzeźnika jakich mało!
Ogólnie o tyle o ile na początku gra się fajnie (czytaj trzeba sie trochę pomęczyć) to z czasem robi się to banalnie łatwe...
...a szkoda...
CePeN

Post autor: CePeN »

Gagarin pisze:mam antytalent do Blitzballa, mimo, że spędziłem trochę czasu nad tym klnąc i rzucając padem ze złości... :/ trudne to dziadostwo, albo ja po prostu jestem na to za głupi.
Ja mam podobnie, wygrałem może raz a potem już mogło być tylko gorzej, albo nie mogłem strzelić i remisowałem, albo przegrywałem. Odpuściłem sobie nawet limit dla Wakki, już nawet prostsze dla mnie było głupie sterowanie Chocobosem i zbieranie baloników (zdobywanie ostatniej broni Tidusa).
Gagarin pisze:a Jecht Shota zrobiłem raz - zupełnie przypadkowo :D
Mi się w ogóle nie udało go zdobyć na statku :(
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Gagarin pisze:mam antytalent do Blitzballa, mimo, że spędziłem trochę czasu nad tym klnąc i rzucając padem ze złości... :/ trudne to dziadostwo, albo ja po prostu jestem na to za głupi.
Przy pierwszym graniu w X mało szału na to nie dostałem, ale przy drugim podejściu już poleciało bez problemu, po załapaniu jak w to się jednak gra w praktyce, podbiciu poziomów postaci i a potem wymianie całej drużyny na tych co odeszli z team'u Al Bhed nikt nie miał szans i było nudno i schematycznie... A po zdobyciu limitów Wakki już nigdy tego nie ruszyłem.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Raziel pisze:Ogólnie o tyle o ile na początku gra się fajnie (czytaj trzeba sie trochę pomęczyć) to z czasem robi się to banalnie łatwe...
podzielam opinię. zanim nie napakujemy drużyny Blitz jest przyjemny - trochę kojarzy mi się z grami Captain Tsubasa z NESa. zacząłem się tym zajmować dopiero przy drugim podejściu do FFX i w całej karierze przegrałem chyba tylko 1 mecz (z Al Bhed, oczywiście). potem zacząłem się bawić, grać bez Jeht Shota a i tak, żeby Tidus nie strzelił, trzeba było próbować ze środka swojej połowy XD . w sumie to później zabawne staje się tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale i to tylko przez jakiś czas.

odkryłem też zabawną rzecz: żeby mecze szybciej mijały pływałem sobie po boisku. wystarczy wpłynąć na swoją połowę i nagle wszyscy - nasza drużyna i przeciwnicy ustawiają się na swoich pozycjach i albo tak zostają, albo się kręcą jak głupki. raz tak przeleciała grubo ponad minuta, zanim "środkowy" się zorientował i zaczął na mnie płynąć.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sogetsu pisze:odkryłem też zabawną rzecz: żeby mecze szybciej mijały pływałem sobie po boisku. wystarczy wpłynąć na swoją połowę i nagle wszyscy - nasza drużyna i przeciwnicy ustawiają się na swoich pozycjach i albo tak zostają, albo się kręcą jak głupki.
Lepszy glitch jest kiedy wpłyniesz za bramkarza, swojego albo wrażego. Wtedy w 99% wszyscy sie zatrzymają, albo zaczną się kręcić - najłatwiejszy sposób na wygranie wszystkich meczy w grze.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

mi sie po 2 godzinach grania udalo wygrac turniej w luca wynikiem 2-1 ^^ tidus strzelil 2 razy jecht shot wiec :P
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

Sephirothe pisze:Lepszy glitch jest kiedy wpłyniesz za bramkarza, swojego albo wrażego. Wtedy w 99% wszyscy sie zatrzymają, albo zaczną się kręcić - najłatwiejszy sposób na wygranie wszystkich meczy w grze.
AHAHA? XD poważnie? :D ROTFL :D muszę to wypróbować, może w końcu wygram turniej w Luca :] (taaaaa spędziłem nad nim sporo godzin, nie udało mi się to nawet za 10 razem :/ ) cienias ze mnie :P
a można zrobić taki bajer - jesteś w bramce i podajesz tej osobie która jest w bramce piłkę i jest gol? czy raczej wlatujesz do bramki z piłką? naprawdę zamierzam pozdobywać nowe umiejętności :D
Skrabson pisze:mi sie po 2 godzinach grania udalo wygrac turniej w luca wynikiem 2-1 ^^ tidus strzelil 2 razy jecht shot wiec :P
niezły jesteś :>
Sogetsu pisze:w sumie to później zabawne staje się tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale i to tylko przez jakiś czas.
no właśnie dlatego byłem z początku taki ambitny... ale oczywiście za wiele zdobyć mi się nie udało :P
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Gagarin pisze:a Jecht Shota zrobiłem raz - zupełnie przypadkowo :D
Ja też tylko raz i nie wiem jakim sposobem naprawdę o_O Bo nieraz potem próbowałam go zrobić (oczywiście o zdobyciu móiwę) i mi się nie udawało :/ Już tam wnerwa potem dostawałam porządnego :/ Ychhhh... Za pierwszym razem męczyłam sie z Sphere Shotem tylko (tzn. potem już było z górki) to meczu w Luca nie wygrałam, a z Jecht Shotem.... no baaaaa oczywiście, ze tak ^^
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Tomek

Post autor: Tomek »

Mam pewien problem. Chodzi mi o Blitzball w X-2.Odblokowałem już Besaid i słyszałem, że tą drugą drużyną do odblokowania jest Zanarkand Abes i żeby ją odblokować muszę mieć ukończony epizod w Zanarkand,mam ukończony epizod i nie chce mi się pojawić jako nagroda ani w lidze,ani w turnieju.Gram długo i nic.Proszę bardzo o pomoc
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Gagarin pisze:jesteś w bramce i podajesz tej osobie która jest w bramce piłkę i jest gol? czy raczej wlatujesz do bramki z piłką?
niestety, nie. ktoś musi strzelić gola. możesz z piłką do bramki wpłynąć i nic - tak to już jest jak mini gra jest na skryptach.
Tomek pisze:mam ukończony epizod i nie chce mi się pojawić jako nagroda ani w lidze,ani w turnieju.Gram długo i nic.Proszę bardzo o pomoc
z tego co wiem, to Zanarkand Abes pojawiają się dopiero jak grasz na New Game +
Tomek

Post autor: Tomek »

Tylko,że to jest mój 8 New Game+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”