Blitzball

Pierwsza część na nową (w ówczesnych czasach) konsolę Sony - PS2, która doczekała się bezpośredniej kontynuacji przygód bohaterów.

Moderator: Moderatorzy

Alphonse Elric

Post autor: Alphonse Elric »

Wie ktoś może za co dostaje się EXP i jak dużo bo musze podćwiczyć moją drużyne. Gdyż u mnie Tidus ma 39 lvl a jeden z obrońców 16 :P wieć nie wiem co mam robić czy go specjalnie doćwiczać czy zostawić na pastwe losu. Nawet nie moge Keppy nauczyc Volley shot bo ma za mały lvl i nikt go już nie wykonuje tylko Volley shot 2 :( . Ja osobiście uważam że najlepszą defensywną techniką jest Takle Slip czy coś takiego ( dla tych którzy nie wiedzą co to daje ) jest to uskoczenie (a raczej odpłynięcie ) gdzy ktoś będzie chciał zabrać piłke z 40% szansą i 80 % przy drugim poziomie. Nawet raz to sprawdziłem przy Takle Slip 40% i z pięciu odskoczyłem od 4 :D a potem Sphere Shot i GOL!!!!!!!!!!!!!! Besaid Auroches wygrywają 9:0 z Al Bhes Psykes
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Alphonse Elric pisze:Wie ktoś może za co dostaje się EXP i jak dużo bo musze podćwiczyć moją drużyne.
Za udział w meczu- im częściej dany gracz utrzymuje się przy piłce i jak mu się wiedzie, tym więcej EXP. Nie wiem, czy można to jakoś konkretnie wyliczyć, ale może znajdzie się tutaj jakiś zapaleniec, który poda Ci odpowiedź XD Jeżeli trzeba doćwiczyć jakiegoś konkretnego, słabego zawodnika, to trzeba go wystawić na ofensywę i możliwie najczęściej podawać mu piłkę i wyprowadzać nim akcje. Powinno pomóc ;) Nie tak dawno w tym temacie pytałam się, jak dobrze wyćwiczyć bramkarza, kiedy jest on właściwie nieużywany (przeciwna drużyna nie może przejść przez moją obronę, a więc i gola raczej nie strzelą XD ) No i właśnie jedynym sposobem jest zrobienie go napastnikiem, bo wtedy jego statystyki podnoszą się, łącznie z CA, niezależnie od tego, jaką funkcję pełni w drużynie.
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Alphonse Elric pisze:Wie ktoś może za co dostaje się EXP i jak dużo bo musze podćwiczyć moją drużyne
A cięzko zjrzeć do poradnika o Blitzie :evil: :roll:
FF XII W trakcie katowania
Alphonse Elric

Post autor: Alphonse Elric »

Moja taktyka jest taka , zabieram dla przeciwnika piłke podaanie do pomocnika (Tidus) , płyne przez ich obrone ( która nic mi nie robi ) i strzelam.
Więc u mnie napastnicy mało dostają exp czasami po 4-8 ale więcej od obrony do kktórej piłka niedochodzi.
A propo tego poradnika to owego nie znalazłem.
Alphonse Elric

Post autor: Alphonse Elric »

Z mojego dotychczasowego exp wynika że gdy cały czas strzelam tylko tidusem to dostaje na konie 24-32 exp a jak bezmysłlnie próbóje coś zrobić z tą obroną to tylko 16-18 exp więc chyba postanowie dać ich do ataku :D bo przeciwnika atak nie przejdzie nawet przez mego tidusa

P.S. wie ktoś jak działa remove data czy coś takiego ?? tak se dumałem czy to zostawia skille a zeruje levele czy jakoś tak :?
Awatar użytkownika
Myszaq
Kupo!
Kupo!
Posty: 136
Rejestracja: śr 18 sty, 2006 19:13
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Myszaq »

Najlepszą taktyką jest podać piłkę do Brothera i popłynąć nim obok wszystkich przeciwników aby zaczeli Cię gonić, Brother ma takiego speeda że im ucieknie im(staraj sie zgubić ich ok. swoich obrońców) i podaj do Tidusa aten spokojnie dotrze do bramki a ponieważ nie będzie obrońców strzelenie gola to łatwizna. Można stosować przez cały mecz. Z tą taktyką wygrywałem średnio 7:0 :)
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Nie chce mi sie wypisywać wszystkich taktyk ( choć wcale nie ma ich tak dużo ),ale najskuteczniejszą jest ( i najszybszą chyba ) jak dla mnie jest:
początek meczu>Tatts ma piłkę,płynie prosto w obrone rywala>tam przebija wszystkich podaniem>Tidus odbiera piłkę i gol.
Średnio wygrana 10-11 pkt.
To taka taktyka dla leniwych :P
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

U mnie jest tak :
pilke dostaje berrik plynie pod bramke przeciwnika podanie do tidusa i koniec
taka taktyka wgrywam srednio 8-9:0
Alphonse Elric

Post autor: Alphonse Elric »

Ja teraz używam całkiem nowej taktyki :
Odrazu kiedy piłke dostanie jeden z moich napastników strzelam ze środka tego niby boiska i gol ( pochwale się że gdy chciałem sie nauczyc anti-venom i weather od bramkarza to strzelałem z daleka i tak to bylo brother atack 20+5 za weater shot 2 ze środka na bramkarza z CA 13 i za karzdym razem byl gol oczywiście bylem załamany bo się nie nauczyłem tych umiejętności i niewiem czy to nie Luck bo strzelałem Tidusem ze środka AT 24+9 za SS na tego samego bramkarza i nie trafiał )
Zauważyłem także ze gdy pod rząd brother i tidus mieli tyle samo bramek to za obu dostalem nagrode i pisało:
Tidus został królem strzelców i dostalem return sp a poptem replay
Brother został królem strzelcó i dostalem znowu return sp
Pozdro
SiTvelve

Post autor: SiTvelve »

Najgorsza druzyna do pokonania to AL Bhed . Maja z******** atak a przy okazji z********* bramkarza 8) .Na drugim miejscu druzyna Luki tez jest mocna ale jak coraz wiecej meczy sie rozgrywa to zaden przeciwnik nie jest juz grozny! :lol:


T://Na forum nie przeklinamy
Ostatnio zmieniony wt 02 maja, 2006 10:51 przez SiTvelve, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek

Post autor: Tomek »

według mnie najlepszą taktyką na strzelenie bramki jest podpłynąć brotherem do obrońców i popłynąć blisko swojej bramki i podać do Tidusa lub innego napastnika i wolna droga do bramki obrońcy na mojej połowie bez problemu ( najlepiej podpłynąć brotherem jak napisałem bo jest najszybszy)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

INTERPUNKCJA! To nie boli ><
Tomek pisze:według mnie najlepszą taktyką na strzelenie bramki jest podpłynąć brotherem do obrońców i popłynąć blisko swojej bramki i podać do Tidusa lub innego napastnika i wolna droga do bramki obrońcy na mojej połowie bez problemu ( najlepiej podpłynąć brotherem jak napisałem bo jest najszybszy)
E tam. Jak sie ma Jecht Shot 2 to się wali Tidusem do bramki i wio. Zresztą Po co pływac w kółko? Duzo podawania i tyle. No, ale co kto lubi. :roll:

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 17:01 ]
Btw: Keepa przeszedł u mnie na emeryturę już po pierwszym meczu. Giera Guado (o ile to ten :roll: ) jako bramkarz rlz. Polecam go zwłaszcza na początku. W ogóle od razu najlepiej dobrac sobie dobrą druzynę, zamiast się męczyć z nieudacznikami Wakki.
Obecny skład: Tidus, Wakka, Brother, Giera Guado, Shaami i jakis z BA, bo nie ma dobrych i wolnych zawodników narazie :/
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

ja od kogos tu słyszałem ze Keepa to ukryty talent :lol:
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Boni pisze:ja od kogos tu słyszałem ze Keepa to ukryty talent :lol:
Dokladnie, kiedys na jakims forum czytalem , ze Keepa na 100 lv ma 100 SH. :lol:
Lol
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kimahri pisze:Boni napisał/a:
ja od kogos tu słyszałem ze Keepa to ukryty talent :lol:

Dokladnie, kiedys na jakims forum czytalem , ze Keepa na 100 lv ma 100 SH. :lol:
Lol
Bo jak zadbasz o to, by levelował, to naprawdę jest świetnym bramkarzem. Tyle, że ja mam manie Guado, a mój Guado ma początkowe statystyki lepsze niż Keepa i to czego by nie obronił, Giera swobodnie blokuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy X i X-2”