Minigry

W tym dziale zajmiemy się wszystkimi dodatkowymi minigrami, których mamy naprawdę dużo w KH2. Większość z nich pojawia się raz w wątku głównym, gdzie wystarczy je ukończyć, a następnie występują jako opcjonalne wyzwania niezbędne do ukończenia Journala. Prawie w każdej minigrze mamy jakiś konkretny wynik wyznaczony do pobicia, opisany w Journalu. Niektóre z tych wyników są banalne i błyskawicznie je pobijemy, inne są niezwykle frustrujące i wymagają w najlepszym wypadku kilku-kilkunastu podejść. Jeszcze innych nie sposób zdobyć bez pomocy umiejętności / przedmiotów które zdobywamy bardzo późno w grze.

Twilight Town

The Struggle
Bitwa o kolorowe kulki znana już z przygód Roxasa. Po ostatniej wizycie w Twilight Town wracamy do Sandlot i korzystamy z tablicy zapisów obok organizatora, aby wziąć udział. Walki już wcześniej były proste, ale przy naszej obecnej liście combosów i Draw (zwłaszcza podwójnym) są wręcz żałosne. Z tą ostatnią umiejętnością nawet wygranie 200-0 w kilkanaście sekund nie jest trudne. Jedyny problem polega na tym, że musimy wygrać 10 razy z danym przeciwnikiem, aby odblokować następnego. Czeka nas więc 21 walk: 10 z Haynerem, 10 z Setzerem i 1 z Seiferem. Pokonując Setzera odblokujemy też jego wpis w Journalu.

SB Street Rave
Pierwsza z wielu gier z udziełem deskorolki. Aby rozpocząć, rozmawiamy z dziewczyną w Market Street: Station Heights. Mamy kilka prób, w których musimy wykonać triki dające nam punkty. System liczenia “prób” jest dość dziwny, przez co kończą się one szybciej niż by się można spodziewać. Journal wymaga od nas 1000 punktów. Trudno dokładnie stwierdzić, co trzeba zrobić aby ich tyle zdobyć. Przede wszystkim staramy się nie tracić zbyt szybko kolejnych prób. Najlepiej przejechać się chwilę na krawędzi, zeskoczyć w wysokim punkcie, poskakać trochę w locie i bezpiecznie wylądować. Spokojnie zdobędziemy na tym ze 300 punktów na próbę.

Mail Delivery
Gra znana z przygód Roxasa, dostępna na tablicy ogłoszeń w Station Heights. Roznosimy pięć listów pośród mieszkańców miasta na deskorolce. Jednego z gołębi musimy “obsłużyć” w locie, więc korzystamy z wyskoku z krawędzi tuż przed nim. Journal daje nam 14 sekund, spokojnie można to zrobić w 10.

Cargo Climb
Gra znana z przygód Roxasa, dostępna na tablicy ogłoszeń w Station Heights. Musimy jak najszybciej wepchać wózek do magazynu na szczycie podjazdu, atakując go. Wyłączamy wszelkie Combo Plusy i finishery, włączamy Negative Combo i Finishing Plus. Powinno to wystarczyć do zmieszczenia się w 15 sekundach.

Grandstander
Gra znana z przygód Roxasa, dostępna na tablicy ogłoszeń w Station Heights. Musimy podbijać piłkę za pomocą Keyblada, utrzymując ją w powietrzu. Mamy 5 prób, ale liczy się tylko najlepszy wynik, a nie suma. Włączamy wszystkie Air Combo Plusy, wyłączamy finishery. Musimy uzyskać 100 odbić, co wcale nie jest takie trudne. Za każdym razem atakujemy z powietrza, musimy jedynie wyczuć właściwy moment.

Poster Duty
Gra znana z przygód Roxasa, dostępna na tablicy ogłoszeń w Tram Common. Naszym zadaniem jest jak najszybsze rozwieszenie odpowiedniej liczby plakatów w wyznaczonych miejscach. Miejsc jest więcej niż plakatów, toteż jest dużo możliwych dróg, które możemy przyjąć. Wykonanie limitu 30 sekund jest bardzo trudne, i oprócz strategii wymaga też posiadania wszystkich Growth Abilities (zwłaszcza Glide), najlepiej na drugim poziomie. Krótka strategia (jedna z możliwych):
– zaliczamy punkt na ścianie tuż za naszymi plecami
– lecimy do punktu na zielonym budynku po prawej
– kładziemy plakaty na 9 punktach w tym “narożniku” planszy
– błyskawicznie przelatujemy do stojącego tramwaju na drugim końcu planszy, zdobywamy 6 punktów za plakaty w 2 zestawach po 3
– lecimy w narożnik planszy i przyklejamy 3 ostatnie plakaty
Cały czas korzystamy z Glide, przyda się też Aerial Dodge. Uwaga – gdy przyklejamy 3 plakaty z rzędu, po drugim robimy ułamek sekundy przerwy, aby Sora nie stracił czasu na efektowne trzecie przyklejenie.

Bumble-Buster
Gra znana z przygód Roxasa, dostępna na tablicy ogłoszeń w Tram Common. Musimy jak najszybciej pozbyć się wszystkich os. Jako że nikt nie zabrania nam użycia Magnegi i Thundagi, wykonanie zadania w czasie 10 sekund nie jest trudne.

Junk Sweep
Gra znana z przygód Roxasa, dostępna na tablicy ogłoszeń w Tram Common. Musimy rozbić wszystkie skrzynki ze śmieciami. Nasz wynik liczony jest jednak w przedziwny sposób – nie zależy od czasu, a od ilości ciosów, które wykonamy. Jedynie kończące uderzenia i trafienia innymi skrzyniami mogą rozwalić cele. Limit 6 ciosów jest dość ostry, i nawet przy Negative Combo i wyłaczonych Combo Plusach prawie nie da się go wykonać nie mając Fenrira – Keyblade’a dającego nam dodatkowe Negative Combo. Niestety, do zdobycia tej broni potrzebne jest pokonanie Sephirotha.

Hollow Bastion / Radiant Garden

SB Freestyle
Kolejne zabawy na deskorolce. Rozmawiamy ze Sknerusem w Marketplace, aby rozpocząć. Mamy nieskończoną ilość prób na wykonanie combosa. Naszym celem jest zdobycie 200 punktów za jednym razem, wystarczy do tego przejechać się po krawędzi muru, zeskoczyć i pare razy podskoczyć w powietrzu.

Olympus Coliseum

Phil’s Training
Wracamy do ćwiczeń Phila z rozbijaniem latających celów. Rozmawiamy z samym Philem przed ruinami starego Koloseum, aby zacząć. W trybie Practice możemy grać do woli, w Maniac musimy zdobyć 1000 punktów w wyznaczonym czasie. Znów potrzebujemy jak najwięcej ciosów kończących, więc wyłączamy Combo Plusy i włączamy Negative Combo oraz Finishing Plus. Powinniśmy poradzić sobie bez Fenrira. Do tego włączamy Draw i zakładamy Draw Ring, aby nie tracić czasu na bieganie, oraz Jackpot dla zwiększenia ilości punktów. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne niszczenie wielkich złotych celów tak. aby pociągały za sobą duże grupy mniejszych – da to nam ogromne ilości punktów.

Underdrome
Osiem pucharów, każde z innymi zasadami i progami punktowymi. Wszystkie zostały szczegółowo opisane w dziale Underdrome.

Agrabah

Magic Carpet
Gra polegająca na ponownej ucieczce z ruin na dywanie. Aby rozpocząć, udajemy się najpierw do ruin wieży. Podczas lotu musimy zabić jak najwięcej Heartlessów. Przyda nam się Fenrir, Negative Combo i wyłączone Combo Plusy, aby jak najszybciej pokonywać wrogów. Potrzebujemy też nieco szczęścia – nie wszyscy przeciwnicy pojawiają się za każdym razem, często zdobycie absurdalnie wysokiego wyniku 65 jest wręcz niemożliwe.

SB Sand Slider
Rozmawiamy ze sprzedawcą w Peddlar’s Shop, aby rozpocząć. Naszym celem jest zaliczenie jak największej ilości checkpointów w wyznaczonym czasie. Wymaga to chwili treningu i zapamiętania trasy, a także opanowania skakania w locie. Nasz cel to 10 checkpointów.

Halloween Town

Gift Wrapping
Powtórka z pakowania prezentów. Rozmawiamy z elfem w fabryce prezentów, aby rozpocząć. Strzelamy paczkami do pojawiających się pudeł, aby je zapełnić. Musimy uzyskać 150 punktów. Aby to zrobić, strzelamy z działa jak z karabinu maszynowego, nie przejmując się niecelnymi strzałami. Musimy też w porę pozbywać się małych przeszkadzaczy, którzy lubią podbierać nam największe pudła.

SB Workshop Rave
Znów deskorolka. Chociaż jak sama nazwa wskazuje, jeździmy po pracowni Mikołaja, to zaczynamy grę rozmawiając z jednym z dzieciaków na Yuletide Hill. Znów musimy zdobywać punkty za pomocą trików, jednak tym razem ogranicza nas czas, a nie ilość prób. Osiągnięcie 1000 punktów jest proste, wystarczy tradycyjnie jeździć po krawędzi, zeskakiwać i skakać w locie.

Port Royal

SB Time Attack
Ostatnia zabawa z deską. Udajemy się do Willa w Rampart, aby rozpocząć. Jak sama nazwa wskazuje, musimy przedostać się przez wszystkie checkpointy w jak najkrótszym czasie. Zmieszczenie się w limicie 40 sekund nie jest trudne, wystarczy poprawnie wykonać jeden trudny skok.

Space Paranoids

Light Cycle
Znane nam już z wątku głównego walki na motocyklach. Udajemy się do Space Paranoids i korzystamy z dowolnego terminala, aby rozpocząć. Tym razem mamy na tyle dużo HP, że przeżycie nie będzie problemem. Naszym celem jest za to pokonanie jak największej ilości przeciwników. Uwaga – nie dostajemy punktów za wrogów, którzy rozbiją się o ścianę. Uważamy więc, aby nie zakręcać zbyt późno lub zbyt szybko, bo część przeciwników pojedzie za nami i rozbije się. Lepiej używać Charge niż Attack – szybciej radzi sobie z wrogami i jest odporne na Guard. Nasz cel to 30 punktów.

100 Acre Wood

A Blustery Rescue
Gra dostępna przed domem Prosiaczka, u samego zainteresowanego. Znów musimy go uratować przed wiatrem, ale naszym prawdziwym celem jest zebranie jak najwięcej punktów z latających słoików i kawałków drzew. Pomagają nam w tym tornada, których możemy użyć do zniszczenia wszystkich celów na ekranie. Aby osiągnąć wymagane przez Journal 18 tysięcy punktów, musimy zebrać niemal wszystkie słoje i duże drzewa po drodze.

Hunny Slider
Gra dostępna u Królika przed jego domem. Ponownie jedziemy razem z Puchatkiem, zbierając po drodze miód. Używamy kwadratu do szybszego poruszania się na boki, aby nie uderzać w przeszkody. Jeśli zgubimy Puchatka, staramy się go błyskawicznie złapać, bo bez niego nie możemy zbierać miodu. Zbieramy Gophera, kiedy znajdziemy go na drodze – dzięki niemu możemy raz bezkarnie uderzyć w przeszkodę. Wynik 8 tysięcy jest łatwy do pobicia, wystarczy nie zgubić Puchatka zbyt wiele razy (zwłaszcza w końcówce)

Baloon Bounce
Gra dostępna przed domem kangurzycy, po rozmowie z Tygrysem. Skaczemy po balonach i zbieramy punkty. Używamy jedynie trójkąta – z jego pomocą błyskawicznie dojdziemy do największego, najwyżej położonego balona, a potem wystarczy poskakać trochę po niebieskich i czerwonych, aby osiągnąć wymagane 2 tysiące punktów

The Expotition
Gra dostępna u Kangurzycy w jaskini. Musimy odnaleźć Puchatka w jak najkrótszym czasie. Niestety, musimy tam dojść razem z całą grupą naszych tchórzliwych znajomych. Po prostu trzymamy się blisko i szybko pozbywamy się os. Gdy już znamy drogę i nie musimy zbierać skrzynek w bocznych odnogach, zmieszczenie się w limicie 90 sekund nie jest zbyt trudne.

The Hunny Pot
Gra dostępna u samego Puchatka na wzgórzu. Znów musimy mu pomóc wydostać się ze słoika. Jest to najkrótsza ze wszystkich gier. Aby osiągnąć wymagany wynik 8 tysięcy punktów, musimy najpierw zatrzymać wskaźnik mocy w jak najwyższym punkcie, a potem wypuścić słój w prawidłowym kierunku.