Weapony

Ten dział jest przeznaczony dla wszystkich Graczy, którzy chcieliby zmierzyć się (i wygrać :) z najsilniejszymi przeciwnikami, jakich Final Fantasy 8 ma do zaoferowania. Są nimi Weapony, dodatkowi bossowie, którzy dysponują o wiele większą siłą niż wszyscy obowiązkowi oponenci. Klikając na linki uzyskasz dostęp do porad, taktyk i spisu potrzebnego wyposażenia, by wyjść obronną ręką ze starć z legendarnymi bestiami, jakimi stały się Weapony. Do wyboru są:

Ultima Weapon

Ultima Weapon
Ultima Weapon szczerzy zębiska

To pierwszy z dwóch Weaponów, “uciekinier” z poprzedniej części Final Fantasy (FF 7). Ultimę, który przeszedł drobny lifting i przybył do świata gry FF 8, każdy fan serii rozpozna po charakterystycznym ostrzu, jakie dzierży w dłoni – Ultima Sword (najlepszy miecz Clouda, głównego bohatera FF 7). W stosunku do poprzedniego wcielenia, ten Weapon został bardzo wzmocniony – przede wszystkim imponuje dużą szybkością, z jaką wykonuje swoje posunięcia i to czyni z niej trudnego przeciwnika. Drugim, w stosunku do pierwowzoru, ulepszeniem jest dodanie kilku potężnych ataków, które w połączeniu z ogromną szybkością bestii są w stanie zlikwidować drużynę.

Po opisie można wywnioskować, że to groźny przeciwnik i faktycznie Ultima takim jest, ale gdy się dobrze przygotuje drużynę, to pojedynek nie jest wcale taki trudny. Zależnie od preferowanego stylu gry, możesz wybrać między dwoma sposobami rozprawienia się z Weaponem:

Omega Weapon

Omega Weapon
Bardzo Zły Omega Weapon

Drugi z dwójki Weaponów i bez wątpienia najsilniejszy przeciwnik w całej Final Fantasy 8. Fizycznie Omega nie różni się za wiele od Ultimy – ma nieco inne ubarwienie i nie nosi przy sobie broni, ale to jego możliwości czynią go tak odmiennym od “młodszego brata”. Omega znacznie przewyższa Ultimę liczbą punktów zdrowia (o około dziesięć razy), za to jest nieco od niego wolniejszy. Najważniejsza jest jednak siła ataków – tu nie ma porównania, ponieważ repertuar Omegi jest dużo bogatszy i pełno w nim technik, mogących raz dwa rozprawić się z twoją drużyną. Popisowym numerem Omegi jest choćby słynne Terra Break (ewentualnie Megido Flame), które stanowi największe zagrożenie dla drużyny i jest swoistą wizytówką tego Weapona.

Nie ma co ukrywać, że bitwa do najprostszych należeć nie będzie, ale po odpowiednim przygotowaniu starcie może być przyjemną rozrywką, która nie będzie wymagać tytanicznego wysiłku. Z Omegą można rozprawić się na trzy sposoby: