Magazyny

W tym dziale dla Waszej wygody prezentujemy pełne zestawienie wszystkich pism, które przewijają się podczas grania w Final Fantasy 8 – wyjątkiem są numery Timber Maniacs, które są częścią jednego z zadań pobocznych (zobaczcie w sekcji Questy). Magazyny zostały pogrupowane rodzajowo i umieszczone w tabelach, które zawierają informacje o: nazwie konkretnego numeru, gdzie można zdobyć egzemplarz i jakie płyną korzyści dla Gracza, z faktu ich posiadania.

Weapons Monthly

Pozycja obowiązkowa dla entuzjastów oręża wojennego. Czytając kolejne numery dowiadujesz się, w co możesz przerobić swój podstawowy model broni, korzystając z usług Junk Shopu. Obok samego opisu podane są również materiały potrzebne do stworzenia omawianego modelu. Pogrubienie oznacza bronie ostateczne.

Miesiąc wydania Gdzie i kiedy można znaleźć? Opisywane Bronie
Mar (March) Po pokonaniu Elvoreta w Dollet (CD 1). Revolver, Metal Knuckle, Nunchaku, Chain Whip.
Apr (April) Pokój Squalla, przed misją w Timber (CD 1). Shear Trigger, Maverick, Pinwheel, Valiant.
May Kanały Delling City, jako Rinoa lub grupa snajperska (CD 1). Cutting Trigger, Valkyrie,Ulysses, Slaying Tail.
Jun (June) Po pokonaniu Iron Clada w Missile Base (CD 2). Flame Saber, Gauntlet, Morning Star, Red Scorpion.
Jul (July) Centrum Treningowe Balamb Garden na CD 3. Twin Lance, Rising Sun, Bismarck, Crescent Wish.
Aug (August) Przy wyjściu z lokacji z fontanną, w ruinach Trabia Garden (CD 2+). Punishment, Ehrgeiz, Cardinal, Save the Queen.
1-st Ostania wstawka z Laguną – podsłuchaj rozmowę doktora Odine, wyjdź z laboratorium, porozmawiaj z przyjaciółmi i wróć. Lionheart, Shooting Star, Strange Vision, Exeter.

Combat King Magazine

Jak sama nazwa mówi stworzony z myślą o amatorach sztuk walki. W przypadku naszej drużyny to Zell skorzysta na regularnym czytaniu tego magazynu. Po przeglądnięciu każdego z egzemplarzy do jego repertuaru ciosów, wykonywanych w ramach Limit Break (Duel), automatycznie zostanie dodana nowa technika. Pogrubieniem są zaznaczone Uderzenia Kończące (Finishing Moves).

Numer wydania Gdzie i kiedy można znaleźć? Jakiej uczy techniki?
Combat King 001 Cela w Desert Prison na pierwszym piętrze (CD2). Dolphin Blow
Combat King 002 Balamb, po walce z Raijinem i Fujin (CD2). Meteor Strike
Combat King 003 Balamb (CD 3), nagroda za quest Miłosne podboje Zella (zobacz w dziale Opis Przejścia -> Questy). Meteor Barret
Combat King 004 Esthar (CD 3) – żołnierz na lewo od pierwszego punktu kontaktowego z Lunatic Pandora, przed pierwszą wizytą w Lunatic Pandora. Different Beat
Combat King 005 Lunatic Pandora (CD 3), zejdź drabiną obok windy numer 3 i idź aż do końca korytarza. My Final Heaven

Pet Pals Magazine

To pisemko z kolei dedykowane jest wszystkim zwierzętom oraz ich miłośnikom, a w naszym przypadku: Angelo i Rinoi. Czytając kolejne numery Angelo dostaje nowe sztuczki do nauczenia, które potem wykonuje ze swoją panią w ramach Combine, Limits Break Rinoy. Najpotężniejsze techniki są pogrubione, a przydatne podkreślone.

Numer wydania Gdzie i kiedy można znaleźć? Jakiej sztuczki uczy?
Pet Pals Vol. 1 Zell da Ci pismo w pociągu, przed pierwszym epizodem z Laguną (CD 1).
Kupisz w Esthar Book Store (CD 3+)
Angelo Strike
Pet Pals Vol. 2 Leży w pociągu, na łóżku Rinoy. Zabierz przed walką z Fake President i GeroGero.
Kupisz w Esthar Book Store (CD 3+).
Angelo Recover
Pet Pals Vol. 3 Do kupienia tylko w Timber Pet Shop. Invincible Moon
Pet Pals Vol. 4 Podobnie jak część trzecia, do kupienia tylko w Timber Pet Shop. Angelo Reverse
Pet Pals Vol. 5 Do kupienia w Esthar Pet Shop (CD 3). Angelo Search
Pet Pals Vol. 6 Również do kupienia w Esthar Pet Shop (CD 3). Wishing Star

Occult Fan

W przeciwieństwie do poprzednich, ta seria nie zwiększa możliwości naszych bohaterów, ale jest równie przydatna. Magazyn opisuje zjawiska paranormalne oraz różne ciekawostki świata FF 8. Istotne dla Gracza informacje to podpowiedź w zdobyciu GFa Doomtrain oraz kilka wskazówek, pomocnych przy wykonywaniu questu UFO. Plus przy numerze dysku oznacza, że dany numer można zdobyć od pierwszej płyty, aż do finałowego starcia z Seiferem na dysku trzecim.

Numer wydania Gdzie i kiedy można znaleźć? Jaką ciekawostkę opisuje?
Occult Fan I Biblioteka Balamb Garden (CD 1+). Dziwne zdarzenia niedaleko Timber.
Occult Fan II Dollet Pub na piętrze, w stercie magazynów, po wygranej w karty (CD 1+). Wspomina o miejscu spotkania UFO niedaleko Esthar.
Occult Fan III Fishermans Horizon (CD 2), po zderzeniu Ogrodu z FH – znajdź Master Fisherman i porozmawiaj z nim, a da Ci gazetę. Opisuje Salomon’s Ring i zagadkę 666 przedmiotów potrzebnych do przywołania tajemniczego GFa.
Occult Fan IV Esthar Presidential Palace (CD 3). Po wizycie u Odine’a porozmawiaj z jego asystentem – każe Ci zwiedzić całe miasto. Idź na piechotę i porozmawiaj ze wszystkimi mieszkańcami, po czym wróć do pałacu i przed gabinetem porozmawiaj z asystentem. Upuści magazyn – podnieś go. Opisuje kolejne rewelacje związane z UFO – podobno atakowało tych, co mieli przy sobie lekarstwa leczące statusy i przywracające pełnię zdrowia.

Podsumowanie

Jeżeli zdarzy się, że zapomnieliście któreś z podanych pism zabrać, to będzie je można kupić na dysku trzecim, odwiedzając Esthar Book Store lub dzięki zdolności GFa Tonberry Call Shop. W przypadku tych najważniejszych numerów (Weapons Monthly 1-st czy Combat King 005) koniecznie trzeba mieć Tonberry’ego z wyuczoną zdolnością Familiar, inaczej te egzemplarze nie pojawią się w sprzedaży.

Uwaga: istnieje niewielka grupa gazet, których nie da się nigdzie kupić, nawet z Familiar Tonberry’ego. Są to: Occult Fan III, Occult Fan IV, więc jeśli nie zdobyliście ich w czasie gry to już nie będziecie mogli się w nie zaopatrzyć.

To tyle jeśli chodzi o prasę w świecie Final Fantasy 8.