Bestiariusz

       Ta część poradnika jest poświęcona twoim wrogom, których napotkasz podczas gry. Znajdziesz tu wykaz wszystkich regularnych przeciwników, a także bossów – dla twojej wygody pogrupowaliśmy ich osobno. Spis obejmuje wszystkie ważne informacje, jak zestawienie ataków, słabe i mocne strony oraz listę łupów, jakie można zdobyć. Poniżej przedstawiam wzór tabeli wraz z wyjaśnieniem poszczególnych pozycji.

Nazwa i klasa Gdzie występuje
Lista ataków Słabości Odporności Draw AP

 

 

 

 

Zostawia
Kradzież (mug) Karta Karta bossa
Info

Zanim zagłębicie się w lekturze, kilka słów wyjaśnień:

  • w Final Fantasy 8 nie można równocześnie podczas walki okraść przeciwnika (mug) oraz dostać przedmioty, które zostawia po śmierci. Walcząc, trzeba dokonać wyboru co jest korzystniejsze – ograbienie wroga, czy zabicie go i zagarnięcie łupu. Wyjątkiem od tej reguły są karty oraz czasopisma, które dostaje się automatycznie za pokonanie niektórych bestii;
  • *– gwiazdka jest przypisana do nazw GFów, które można zdobyć od sług Ultimecji oznacza, że będą do pozyskania tylko w przypadku, gdy Gracz zapomniał zebrać je we wcześniejszych fazach gry;
  • Szeregowi przeciwnicy zazwyczaj zostawiają nam swoje karty lub można ich w je zamienić za pomocą komendy Card. Jednakże czasami (w zależności od szczęścia raz na kilka/kilkanaście prób), zamiast swojej standardowej karty, dany przeciwnik może zostawić nam przypisaną mu kartę bossa. O tym, które monstrum może dać określoną kartę bossa można dowiedzieć się przeglądając karty w grze, w Menu “Cards”.
  • Dostępność czarów stopniowanych, czyli: Cure (Cura, Curaga), Fire (Fira, Firaga), Blizzard (Blizzara, Blizzaga), Thunder (Thundara, Thundaga), u przeciwników zależy od aktualnego poziomu drużyny:

Od 1-ego poziomu – Cure, Fire, Thunder, Blizzard

Od 20-ego poziomu – Cura, Fira, Thundara, Blizzara

Od 30-ego poziomu – Curaga, Firaga, Thundaga, Blizzaga

Mając powyższe na uwadze, czary stopniowalne w zależności od poziomu będą określane w sposób następujący: “człon główny nazwy – (x)” . Aby było jaśniej podaję przykład:

Cur-(x),     gdzie x to końcówka oznaczająca poziom pierwszy, drugi albo trzeci, czyli: -e dla Cure, -a dla Cura, -aga dla Curaga). Wynika to w głównej mierze od poziomu drużyny, od której uzależniony jest poziom potwora, a tym samym poziom stopniowalnych zaklęć żywiołowych.

  • oznaczenie (R) przy przedmiotach oznacza, że są one rzadkie, a przez to trudniej dostępne.

Mam nadzieję, że dzięki temu zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości. Życzę miłej lektury.