Wakka

World Champion

Jeśli jesteś takim samym fanem Blitzballu jak Wakka to zdobycie Celestial Weapon dla kapitana Besaid Aurochs nie będzie dla ciebie wielkim wyzwaniem. Do dzieła.

Składniki:
World Champion
Jupiter Crest
Jupiter Sigil

World Champion

Znajdziesz go w barze w Luca, tam gdzie wcześniej o mało nie doszło do walki pomiędzy Kimahrim a jego znajomymi Ronso. Porozmawiaj z człowiekiem za ladą. Trochę o to trudno, ponieważ trzeba się odpowiednio ustawić, żeby nie zaczepić kobiety stojącej nieopodal. Gdy już uda ci się porozmawiać z barmanem otrzymasz World Champion’a. Podobno nie należy próbować tej rozmowy przed zdobyciem Celestial Mirror.

Jupiter Crest

Jeśli grałeś z mom opisem to już powinieneś mieć ten artefakt. Jeśli nie to udaj się do szatni Aurochs’ów w Luca, przejrzyj szafki zawodników – w jednej z nich znajdziesz właśnie Jupiter Crest

Jupiter Sigil

Chyba najbardziej czasochłonny element w całej grze. Zadanie pierwsze: poznaj wszystkie Overdrive’y Wakki.

Możne je zdobyć wygrywając kolejne rozgrywki Blitzballu. Z tego co zauważyłem to pojawiają się one naprzemiennie – raz jako nagroda w lidze a raz w turniejach. Pojawiają się w takiej kolejności:

  • Element Reels – mamy od początku
  • Attack Reels – nagroda turniejowa
  • Status Reels – nagroda w lidze
  • Aurochs Reels – nagroda turniejowa
  • Jupiter Sigil – nagroda w lidze

O czym warto pamiętać:

– nagrody w rozgrywkach są losowane w momencie w którym je po raz pierwszy wyświetlasz (jeśli wygrałeś/łas ligę to nowe nagrody są losowane w momencie w którym w Save Spherze wybierzesz Play Blitzball). Raz wylosowane nagrody nie zmienią się dopóki nie przejdziesz całych rozgrywek. Oznacza to, że żeby zdobyć Status Reels i Jupiter Sigil będziesz musiał/musiała przejść ligę 4 razy – 4×10=40 meczy. Po wygraniu turnieju nie wchodź ponownie do rozgrywek turniejowych, zanim nie zdobędziesz poszukiwanej nagrody w lidze.

– możesz skrócić czas zdobywania kolejnych Overdrive’ów wybierając opcję ‘Reset Team Data’. tracisz jednak wszystkie zdobyte umiejętności.

– jeśli nie resetujesz gry, to czeka cię co najmniej:

2x turniej i 4x liga, co daje 44-46 meczy (podczas turniejów można wylosować dziką kartę i startować od drugiej rundy). Zakładając, że jeden mecz trwa od 11 do 25 minut można przyjąć średnio 15 minut na mecz. Po podliczeniu tych wartości otrzymujemy 660 – 690 minut gry czyli 11lub 11,5 godziny Blitzballu. Może się zrobić niedobrze… Właśnie dlatego zdobycie Jupiter Sigila uważam za najgorsze zadanie w grze (tym bardziej, że zdobycie Sigila dla Tidusa na wyścigach Chocobo zajęło mi "tylko" 5 godzin)

Finał

Teraz pora udać się do Macalanii i naładować broń – oto rezultat:

[Break Damage Limit]
[Triple Overdrive]
[Double AP]
[Evade & Counter]

Kolejna premią będzie możliwość zadania przez Ifrita obrażeń większych niż 9999. Jeśli HP Wakki będzie pełne to zada on dodatkowo większe obrażenia.