Kimahri

Spirit Lance

Moim skromnym zdniem to najłatwiejsza Celestial Weapon do zdobycia, mimo że wymaga przejścia questu "motylkowego". Bierzemy się do roboty.

Pora na krótką dygresję, dotyczącą wersji japońskiej. W oryginale Saturn Crest był nazwany Wielkim Czwartkiem (wszystkie nazwy artefaktów były powiązane z dniami tygodnia a nie z planetami czy księżycem). Japońska nazwa dla Spirit Lance brzmiała Longinus. Tak rzekomo nazywał się żołnierz, który przebił bok Chrystusa, gdy ten wisiał na krzyżu, właśnie w Wielki Czwartek. W serii FF jest wiele nawiązań do różnych religii, tym razem jest to Chrześcijaństwo.

Składniki:
Spirit Lance
Saturn Crest
Saturn Sigil

Spirit Lance

Cel naszej podróży – Thunder Plains. Zakładamy Encounter None, jeśli mamy i idziemy na poszukiwania 3 kamieni z wizerunkami cactuara. Modlimy (?) się przy nich wciskając kwadrat. Po aktywowaniu trzech wizerunków idziemy do południowej części Tunder Plains. Idąc po prawej stronie ekranu możemy zauważyć ducha cactuara – doprowadzi on nas do zrujnowanej starej wieży – jeśli nie mamy szczęścia w gonieniu kaktusa możemy zniszczonej wieży poszukać na własną rękę – jest po prawej stronie. Na szczycie jest wykuty kolejny symbol – tutaj również należy się pomodlić (choć niekoniecznie wciskając kwadrat). Po krótkiej scence dostaniesz najlepszą broń Kimahriego.

Saturn Crest

Pewnie już go masz, ale jeśli nie, to udaj się do Mt. Gagazet, w okolice Save Sphery, w której zapisywałeś/łaś grę po pokonaniu Seymoura. Pomiędzy kolumnami znajdziesz skrzynię z Saturn Crestem.

Saturn Sigil

To najtrudniejszy etap całej układanki. Zadanie polega na przejściu questu pt. "łapanie motyli w lasach Macalanii". Można go robić już podczas pierwszego przechodzenia przez las, jednak Saturn Sigil można wygrać dopiero gdy mamy już Air Ship'a. Aby było łatwiej zapraszam do działu mapy. Tam znajdziecie szczegółowe mapki z zaznaczonymi trasami, po których należy biec aby złapać 7 niebieskich a uniknąć 21 czerwonych motyli. W lesie są dwie trasy polowań, trzeba przejść obie – na tej drugiej nagrodą będzie właśnie Saturn Sigil.

Finał

Jesteśmy w Macalanii, więc tylko kilka kroków dzieli nas od naładowania broni – oto rezultat:

[Break Damage Limit]
[Triple Overdrive]
[Double AP]
[Evade & Counter]