Auron

Masamune

Masamune to legendarny miecz, który od zawsze pojawia się w grach Final Fantasy. Aby go naładować do pełnej mocy potrzebne są artefakty Marsa, rzymskiego boga wojny. Nazwa Masamune pochodzi od imienia legendarnego japońskiego kowala – Goro Nyudo Masamune, który żył na przełomie 13 i 14 wieku.

Składniki:
Rusty Sword
Masamune
Mars Crest
Mars Sigil

Rusty Sword

Udaj się przed wejście do Cavern of the Stolen Fayth i zamiast wchodzić do jaskiń udaj się nad skarpę, po prawej stronie ekranu. Tam zauważysz miecz wbity w ziemię. Wyciągnij go – to proste. Pora zamienić go na Masamune (na razie Rusty Sword znajdziesz w grupie "Key Items".

Rusty Sword –> Masamune

Zamiany tej można dokonać na Mushrom Rock. Poleć Airshipem na teren oznaczony na liście "Djose Highroad". Znajdziesz się na plaży, na której wcześniej rozegrał się dramat operacji Mi’ihen. Jeśli pójdziesz na południowy zachód spotkasz człowieka przy skrzyniach. Po nich można wejść na konstrukcję, po której można przejść do kolejnej lokacji, idąc w dół. Znajdziesz się na Mushrom Road. Jedno z odgałęzień prowadzących na północ doprowadzi cię do "windy". Podniesie cię ona na występ skalny, na którym stoi posąg. Wsadź Rusty Sword do posągu a dostaniesz Masamune.

Mars Crest

Skrzynka z tym artefaktem leży na Mi’ihen Road. Wybierz się z agencji Rina na północ (wypożycz Chocobo) i gdy dotrzesz do bramy na Mushrom Road cofnij się i wybierz ścieżkę prowadzącą w prawo. Na jej końcu znajdziesz Mars Crest.

Mars Sigil

Aby zdobyć ten przedmiot trzeba poświęcić trochę czasu na łapanie potworów dla Monster Arena. Musisz odblokować 10 potworów z kategorii Species Conquest lub Area Conquest. Może to być w dowolnej proporcji, np. 4 potwory z Species Conquest i 6 z Area Conquest. Suma musi być równa dziesięć. Potwory z Species Conquest odblokowujemy łapiąc przedstawicieli tej samej odmiany występujących w różnych częściach Spiry. Area Conquest sprowadza się do złapania wszystkich potworów występujących na danym obszarze. Powodzenia!

Finał

Teraz pora udać się do Macalanii i naładować broń – oto rezultat:

[Break Damage Limit]
[Triple Overdrive]
[First Strike]
[Counterattack]

Kolejną premią będzie możliwość zadania przez Yojimbo obrażeń większych niż 9999. Jeśli HP Aurona będzie krytycznie niskie zada on dodatkowo większe obrażenia.