Opis przejścia

W tym dziale znajdziesz kompletny opis przejścia gry w 100%. Opis jest pisany w taki sposób, aby jak najmniej zdradzić fabułę gry. Mam nadzieję że po może ci on w pełnym ukończeniu gry.

Pisząc opis zakładam, że czytelnik grał w pierwszą część tej historii. Naprawdę nie polecam przechodzenia gry bez znajomości poprzedniej części – ominie cię sporo wspomnień a część tekstów może wydawać się niezrozumiała. Oczywiście gra jest do przejścia ale lepiej najpierw zagrać w pierwszą część tej historii (czyli FF10).

Zasady

Podczas zapisu gry oraz w momencie wyboru możesz obserwować procentowy wskaźnik ukończenia gry. To w jakim stopniu ukończysz grę zależy wyłącznie od ciebie, opis jest napisany w taki sposób, aby ci to umożliwić i dzięki temu obejrzysz pełne zakończenie gry. Oto warunki:

 1. Aby ukończyć grę w 100% nie możesz przewijać żadnej sceny, musisz cierpliwie wysłuchać i obejrzeć wszystko co się pojawia na ekranie.
 2. Nie musisz zaglądać do każdej skrzyni i rozmawiać ze wszystkimi napotkanymi postaciami. Oczywiście w ten sposób lepiej poznasz nową Spirę, ale aby ukończyć grę w 100% musisz wykonać pewne konkretne czynności. W opisie zostały one wyszczególnione pogrubionym drukiem. Wykonanie tych rzeczy gwarantuje pełne ukończenie gry.
 3. Gra nie wyświetla procentów z dokładnością do dziesiątych części po przecinku. Podana wartość jest zawsze zaokrąglona w dół: np. 13,4% w grze będzie wyświetlane jako 13, tak samo jak 13,8% (zawsze zaokrągla w dół).
 4. Przy każdym rozdziale opisu podaję czas jaki zajęło mi ukończenie każdego etapu, łączną wartość opisującą procent ukończenia gry oraz wartość procentową zdobytą podczas przechodzenia danego etapu. Np. Mt. Gagazet (27 minut, +3,4%) 25,8% oznacza, że po przejście etapu zajęło mi 27 minut, zarobiłem 3,4% i dzięki temu gra jest już ukończona w 25,8%.
 5. Czas podany w opisie jest bardzo zawyżony, pisząc opis gram bardzo dokładnie i staram się nie pominąć żadnego zakamarku, co znacznie wydłuża grę.
 • tamashi

  Ten opis przejścia jest dosyć bezwartościowy. Nawet nie napisano jak zdobyć Minerva Plate.

  A w drugim rozdziale jeśli chodzi o Bevelle nie wyjaśniono jak zdobyć Ribbon. Jednym słowem wyjątkowo nędzny opis.

  Poza tym autor się chwali jaki to on świetny gracz i często pisze głupoty (w stylu ten potwór łatwy, a ten trudny) więc to jest dosyć żałosne.

 • twojaStara

  Czyli uważasz że jeśli w opisie nie jest wyjaśnione jak zdobyć dwa przedmioty to jest bezwartościowy?

  Co do tego czy z autora świetny gracz i czy się tym chwali to nie wiem. Wiem natomiast że to ty przyszedłeś do niego szukać opisu przejścia a nie on do ciebie.

  Jak dla mnie autor ma plusa że zatwierdził krytykujący go komentarz.

  pozdrawiam

 • malygonzo

  gra bardzo fajna mimo iz to była moja pierwsza czesc przygod z gra FF poradnik znalazlem dosc pozno i kilka elementow ominelem glownie wiekszosc 3 i 4 rozdziału xD
  gre ukonczylem majac 75 lvl polecam grac 3x dark knigh wszystko tym idzie rozwalic jak dla mnie osobiscie koncowy boss był najłatwiejszy najwieksze problemy sprawiał mi Hubabuba jak ja go na zywam na Thunder Plains a takze boss na pustyni ktorego atakowalem tylko raz i dalem se spokoj
  gra bardzo przyjemna mimo iz strasznie dluga ( 56h zajelo mi przejscie )

 • BDrone

  Mam takie wrażenie, że większa część Waszych opisów pisana jest z pamięci i dotyczy to chyba wszystkich Final’i. Mankamentem jest chronologia, przez co zdarzają się zacinki w niektórych miejscach w poszukiwaniu czegoś co w/g opisu powinno być właśnie “tu”:) a tak naprawdę znajduje się kawałek dalej. Zdarza się też tak,że przechodząc grę robiłem coś, czego akurat w opisie (w tym miejscu) nie było, a w/g autora miało wydarzyć się kawałek dalej:) Dlatego moja rada dla wszystkich korzystających z opisów przejścia jest taka, żeby nie przechodzić gry na bieżąco słowo w słowo z tekstem tylko najpierw sobie go po kawałku przeczytać, zapamiętać najważniejsze momenty i wtedy grać. Mimo tego nie uważam jak Tamashi,że opis jest bezwartościowy. Części 6,7 i 12 przechodziłem po parę razy sam, niektóre rzeczy pominąłem i dopiero z opisem dotarłem do nich. Dlatego czapki z głów dla ekipy k-ff za kawał wykonanej roboty.

  FF-X2 dopiero zaczynam ale ciekawi mnie, czy Malygonzo grał już w poprzednią część czyli ff-x, skoro uważa, że 56h na przejście 100% gry to dużo:P 238h+kilka opakowań tabletek uspokajających = przejście FFX + zdobycie i zabicie wszystkiego co się da :P

  Pozdro dla Wszystkich FF maniaków :)

 • OmniShoot

  Mogę śmiało powiedzieć, że jadąc z tym opisem można za 1 razem zdobyć 100% robiąc dokładnie to co piszą, leciałem z nim od początku i mam 100% :) Jedyne co trzeba zrobić i czego nie opisali to:
  W chapter 5 po episode complete w bikanel należy jeszcze raz zawitać do cactuar nation i zobaczyć scenke z (nową) Marleną ^^ Mi tylko to zabrakło do 100%, zrobiłem to i się udało, jest 100 % ! :D

 • OmniShoot

  Trochę przesadzasz, mi zrobienie absolutnie wszystkiego zajęło 160+h ;)

 • OmniShoot

  Dodam tylko, że właśnie dzięki temu opisowi zdobyłem trofeum “sweet perfection”, tyle, że należy pamiętać to co napisałem o bikanel w chapter 5 i uda się na pewno ;)